Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Nowe słuchawki bezprzewodowe Sony z łączem Bluetooth®*. Dla ceniących wygodę i swobodę.

Komunikat prasowy   •   Wrz 03, 2014 16:45 CEST

Firma Sony wprowadza trzy nowe modele stylowo wyglądających słuchawek bezprzewodowych Bluetooth®, dostosowane do różnych stylów życia i upodobań przy słuchaniu. Model MDR-XB950BT to propozycja dla osób, które cenią głęboki, mocny bas. Słuchawki MDR-ZX550BN z systemem osłabiania zewnętrznych hałasów pozwalają odizolować się od zewnętrznych odgłosów i pozostać sam na sam z muzyką. W sprzedaży pojawi się również odporny na zachlapanie wodą model MDR-AS800BT — przeznaczony dla osób uprawiających aktywny tryb życia, których nie odstrasza wizja treningu w dżdżysty poranek.

Wszystkie nowe modele Bluetooth® są wyposażone w technologię NFC. Dzięki niej nawiązywanie połączenia ze smartfonem[i] sprowadza się do prostego zetknięcia urządzeń — bez konieczności parowania, wpisywania kodów itp. Przesyłany bezprzewodowo dźwięk odznacza się bogatym brzmieniem, w którym nie brakuje ani czystych tonów wysokich, ani solidnego, ożywczego basu.

Wybrane modele słuchawek Bluetooth® są ponadto wyposażone w mikrofon, który pozwala swobodnie rozmawiać z wolnymi rękami, podczas gdy telefon pozostaje w torebce albo kieszeni.

Słuchawki Bluetooth® MDR-XB950BT

MDR-XB950BT to pierwsze słuchawki z serii Sony Extra Bass (XB) wyposażone w łącze Bluetooth®. Dzięki imponującej mocy basu nowy model znakomicie nadaje się dla miłośników takich gatunków muzycznych, jak dubstep czy disco. Jego zewnętrznym wyróżnikiem są wysokiej jakości materiały, takie jak metal w wygodnym pałąku na głowę.

Duże, 40-milimetrowe przetworniki akustyczne z mocnymi magnesami neodymowymi z łatwością radzą sobie z reprodukcją nawet najniższych dźwięków. W razie potrzeby można jeszcze włączyć funkcję Electro Bass Booster, która wzmacnia bas do klubowego poziomu. Pełniejsza percepcja basu to także zasługa technologii Advanced Direct Vibe Structure. Wytwarza ona szczelną przestrzeń między przetwornikiem akustycznym a błoną bębenkową, zapewniając tym samym dokładną, zogniskowaną emisję dźwięku. Badania przeprowadzone we współpracy z SME (Sony Music Entertainment) wykazały, że coraz istotniejszą rolę w muzyce odgrywa „dźwięk basowy wyrażający rytm” (zwłaszcza o częstotliwości 30 – 40 Hz). Lepsza reprodukcja takiego basu to zasługa funkcji Beat Response Control, która poprawia charakterystykę przejść w krytycznym paśmie częstotliwości, między innymi dzięki powiększonym kanałom powietrznym u góry przetworników akustycznych.

Kanał powietrzny

Konstruktorzy słuchawek MDR-XB950BT zadbali o wygodę ich noszenia nawet przy wielogodzinnym słuchaniu. Nowe, ergonomiczne, miękko wyściełane nauszniki dobrze dopasowują się do głowy słuchacza. Konstrukcja z zagłębieniem na ucho umożliwia kierowanie pełnozakresowego dźwięku bezpośrednio do błony bębenkowej i nie powoduje odkształcania ucha zewnętrznego.

Słuchawki Bluetooth® z systemem osłabiania zewnętrznych hałasów MDR-ZX550BN

MDR-ZX550BN to bezprzewodowe słuchawki nauszne, które dzięki wbudowanemu systemowi osłabiania zewnętrznych hałasów eliminują nawet 90% dźwięków z otoczenia.

Zastosowany w tym modelu 30-milimetrowy przetwornik akustyczny zapewnia czysty i bogaty dźwięk. Na szczególną uwagę zasługuje czas pracy akumulatora: przy włączonym systemie osłabiania zakłóceń i łączu Bluetooth® wystarcza on na 25 godzin ciągłego odtwarzania, nie ma więc obaw jego wyczerpanie w czasie najdłuższej wycieczki autokarowej lub lotu między kontynentami[ii]. Obrotowe nauszniki pozwalają złożyć słuchawki po użyciu i zaoszczędzić w ten sposób sporo miejsca w plecaku albo torebce.

Bezprzewodowe słuchawki douszne Bluetooth® dla aktywnych: MDR-AS800BT

Bardzo małe i lekkie słuchawki MDR-AS800BT doskonale nadają się do zabrania na siłownię lub trening. Są przeznaczone dla osób aktywnych, które cenią wygodę noszenia i dokładne dopasowanie na równi z dobrym dźwiękiem.

Słuchawki bezprzewodowe MDR-AS800BT można nosić w standardowy sposób lub obrócić je o 180°, uzyskując jeszcze lepsze trzymanie się w uszach. Przypadkowemu wypadnięciu słuchawek zapobiegają także specjalnie ukształtowane uchwyty, które dopasowują się do naturalnej krzywizny małżowiny bez pogorszenia komfortu noszenia.

3 rozmiary uchwytów

W słuchaniu muzyki nie przeszkodzi nawet padający deszcz. Dzięki zastosowaniu ultradźwiękowej techniki zgrzewania słuchawki MDR-AS800BT są odporne na zachlapanie wodą: spełniają wymogi klasy ochrony IPX4. Ich akumulator wystarcza na 4,5 godziny odtwarzania muzyki, a więc znacznie więcej, niż potrzeba na relaks w kawiarni lub na dojazd do pracy i powrót do domu.

Nowe słuchawki Bluetooth® Sony MDR-XB950BT, MDR-ZX550BN i MDR-AS800BT będą dostępne w Europie od października 2014 r.   

* Znak słowny i logo Bluetooth® są zastrzeżonymi znakami towarowymi stanowiącymi własność Bluetooth SIG Inc.

[i]  Dotyczy smartfonów z technologią NFC i funkcją łączenia za jednym dotknięciem.

[ii] Z zastrzeżeniem obowiązujących w danej linii lotniczej zasad korzystania z przenośnych urządzeń elektronicznych


Dane techniczne

Nazwa modelu

MDR-XB950BT 

 

MDR-ZX550BN 

 

MDR-AS800BT

Typ

Zamknięte, dynamiczne

Zamknięte, dynamiczne

Zamknięte, dynamiczne

Sposób noszenia

Z pałąkiem na głowę (otaczające uszy)

Z pałąkiem na głowę (okrywające uszy)

Douszne

Przetwornik akustyczny

Φ40 mm, kopułkowy

Φ30 mm, kopułkowy

Φ5,8 mm, kopułkowy

Czułość

102 dB/mW (praca w trybie pasywnym)

-

-

Pasmo przenoszenia

3 Hz – 28 000 Hz (praca w trybie pasywnym)

20 Hz – 20 000 Hz

(A2DP: próbkowanie 44,1 kHz)

20 Hz – 20 000 Hz

(A2DP: próbkowanie 44,1 kHz)

20 Hz – 20 000 Hz

(A2DP: próbkowanie 44,1 kHz)

Impedancja

40Ω przy 1 kHz (praca w trybie pasywnym)

-

-

Maksymalna moc wejściowa

1000 mW (praca w trybie pasywnym)

-

-

Praca w trybie pasywnym

Tak (dostarczony przewód słuchawkowy)

Nie

Nie

Dostarczane wyposażenie

Przewód Micro USB (około 50 cm) x 1,

przewód  słuchawkowy (około 1,2 m) x 1

Przewód Micro USB (około 50 cm) x 1

Przewód Micro USB (około 50 cm) x 1, silikonowe wkładki douszne Long Hybrid (SS/S/M/L, po 2 szt.), uchwyty (S/M/L, po 2 szt.), pasek do regulacji, pokrowiec

Sony Corporation jest czołowym producentem sprzętu audio, wideo, rozrywkowego, telekomunikacyjnego i informatycznego oraz podzespołów elektronicznych przeznaczonych na rynek masowy i dla odbiorców profesjonalnych. Działalność w segmentach muzyki, filmu, rozrywki komputerowej i Internetu zapewnia Sony wyjątkową pozycję: światowego lidera w branży elektronicznej i rozrywkowej. Skonsolidowany obrót Sony w roku obrachunkowym, który zakończył się 31 marca 2014, wyniósł w przybliżeniu 75 miliardów dolarów USA. Ogólnoświatowa strona www Sony: http://www.sony.net