Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Nowe słuchawki Sony: wodoodporność połączona z całkowicie bezprzewodową konstrukcją

Komunikat prasowy   •   Sie 30, 2018 13:30 CEST

WF-SP900
  • Odtwarzanie muzyki ze smartfona / odtwarzacza Walkman® przez łącze BLUETOOTH® lub z wewnętrznej pamięci 4 GB
  • Słuchanie w dowolnym miejscu, również na basenie i nad morzem[1]
  • Mocne i stabilne trzymanie się w uszach umożliwiające uprawianie różnych sportów

Firma Sony wprowadza do oferty nowe słuchawki sportowe WF-SP900. Pozwalają one słuchać muzyki nie tylko bez żadnych przewodów, ale i bez smartfona, przez co idealnie sprawdzają w czasie ćwiczeń. Całkowicie bezprzewodowa konstrukcja oznacza pełną swobodę ruchów i maksymalny komfort przy słuchaniu ulubionych utworów w słuchawkach dousznych.

Swoboda wyboru źródła i dłuższe słuchanie

Jeśli słuchawki SP900 połączone są ze smartfonem lub komputerem przez łącze BLUETOOTH®, czas słuchania muzyki wynosi 3 godziny (do 12 godzin z użyciem etui z funkcją ładowarki). Można też uwolnić się od zewnętrznych urządzeń i słuchać muzyki z wbudowanej pamięci wewnętrznej o pojemności 4 GB, w której mieści się nawet 920 utworów[2]. Akumulator wystarcza wtedy na 6 godzin (do 21 godzin z użyciem etui z funkcją ładowarki).

Dla ułatwienia parowania słuchawki są też zgodne z technologią NFC™.

Muzyka w nowych miejscach

Słuchawki SP900 są nie tylko całkowicie bezprzewodowe i wodoodporne — nie szkodzi im również słona woda. Stopień ochrony IPX5/8 oznacza możliwość użycia słuchawek na basenie lub w morzu na głębokości do 2 m[3]. Jest to tym cenniejsze, że mogą one odtwarzać muzykę bez dodatkowych urządzeń. Po treningu słuchawki można oczywiście umyć. Dodatkową zaletą przy uprawianiu sportu będzie ochrona przed wnikaniem pyłu na poziomie IP6X.

Słuchawki mają udoskonaloną, ergonomiczną konstrukcję, która gwarantuje wygodę i stabilne trzymanie się w uszach. Dostępne są w trzech odmianach kolorystycznych: czarnej, białej i żółtej. Optymalne dopasowanie do uszu można uzyskać, wybierając jeden z 4 rozmiarów wkładek dousznych i 3 rozmiarów uchwytów na uszy. Wymienne wkładki można ustawić tak, by pasowały do ucha oraz do rodzaju aktywności. Pod wodą konieczne jest użycie wkładek do pływania, również dostarczanych w 4 rozmiarach. Aby pływać w pełnym spokoju ducha, do słuchawek można doczepić smycz.

W trybie „Dźwięki otoczenia” dostępne są dwa ustawienia: „Normalny”, przy którym obok muzyki w tle słychać podstawowe dźwięki z zewnątrz, oraz „Głos”, pozwalające nie przeoczyć komunikatów i podobnych informacji mimo eliminowania zewnętrznych odgłosów przy słuchaniu muzyki.

Małe wymiary słuchawek SP900 idą w parze z trwałością i stylowym wyglądem. Nowo opracowane przez Sony przetworniki akustyczne Balanced Armature zapewniają czysty, wyraźny dźwięk — pozwalając połączyć wysiłek fizyczny z przyjemnością słuchania ulubionych nagrań.

Większa funkcjonalność

Nowością w modelu SP900 jest intuicyjny system obsługi stuknięciami lub przyciskami. Dwukrotne stuknięcie pozwala na przykład zmniejszyć lub zwiększyć głośność. Do włączania i zatrzymywania odtwarzania oraz zmieniania utworów służą natomiast przyciski.

Regulację ustawień dźwięku w słuchawkach umożliwia ponadto bezpłatna aplikacja Sony | Headphones Connect z takimi funkcjami, jak włączanie i wyłączanie trybu „Dźwięki otoczenia” czy szybkie wybieranie ustawień dźwięku.

Aplikacja Sony | Music Centre pozwala z kolei wyświetlać nagrania i włączać odtwarzanie. Do przesyłania nagrań do wewnętrznej pamięci 4 GB służy aplikacja Sony | Music Centre na komputer oraz dostarczany w komplecie przewód USB Type-C™. Ten sam przewód umożliwia też ładowanie etui z funkcją ładowarki.

Po połączeniu słuchawek WF-SP900 ze smartfonem można włączyć aplikację Google™ i asystentkę Siri.

[1] Klasa ochrony przed wodą i solą IPX5/8

[2] MP3 128 kb/s

[3] Poziom ochrony IPX8 przyjęto ze względu na potwierdzoną w testach zdolność urządzenia do dalszej pracy po 30 minutach zanurzenia w wodzie na głębokość 2 m.

Sony Corporation jest czołowym producentem sprzętu audiowizualnego, rozrywkowego, telekomunikacyjnego i informatycznego oraz podzespołów elektronicznych przeznaczonych na rynek masowy i dla odbiorców profesjonalnych. Działalność w segmentach muzyki, filmu, rozrywki interaktywnej i Internetu zapewnia Sony wyjątkową pozycję: światowego lidera w branży elektronicznej i rozrywkowej. Skonsolidowany obrót Sony w roku finansowym, który zakończył się 31 marca 2018 r., wyniósł w przybliżeniu 77 miliardów dolarów USA. Ogólnoświatowa strona www Sony: http://www.sony.net/