Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Nowości Sony na targach CES 2013

Komunikat prasowy   •   Sty 08, 2013 02:00 CET

Na tegoroczne targi CES firma Sony przygotowała cały szereg rozwojowych produktów i technologii, których zadaniem jest zapewnienie szeroko pojętej rozrywki w domu i poza nim. Wśród najnowszych urządzeń Sony każdy znajdzie coś dla siebie: technologię Wi-Fi, łączność z Internetem, funkcję łączenia jednym dotknięciem z wykorzystaniem technologii NFC (Near Field Communication), formaty HD, 3D, 4K i wiele innych.

Ekspozycja Sony na targach CES 2013 koncentruje się na głównych oczekiwaniach klientów: współpracy z siecią oraz możliwości wchodzenia w interakcje ze znajomymi i członkami rodziny przy wykorzystaniu różnych platform i aplikacji. Znajdziemy na niej zarówno innowacyjne smartfony, tablety i komputery, jak i przełomowe rozwiązania w dziedzinie obrazowania cyfrowego i technologii telewizyjnej 4K. Prym wiedzie oczywiście współpraca urządzeń oraz pierwszorzędna jakość obrazu i dźwięku — w unikatowej kombinacji sprzętu elektronicznego, treści i serwisów sieciowych.

— Na tegoroczne targi CES przywieźliśmy wiele nowych, fascynujących produktów — mówi prezes zarządu i dyrektor generalny Sony Corporation Kazuo Hirai. — W magiczny sposób łączą one osiągnięcia nauki z intuicją, wzornictwo z funkcjonalnością, użyteczność z elegancją, a technologię z rozrywką. W rezultacie dostarczają emocji i wrażeń, jakich nie jest w stanie zapewnić nikt oprócz Sony.

Nowe technologie Sony prezentowane na targach CES są owocem wieloletniego doświadczenia w projektowaniu i wdrażaniu innowacji technicznych. Wiele produktów stanowi kontynuację ważnych rozwiązań wprowadzonych przez Sony w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Należą do nich komputery VAIO z ekranem dotykowym, telewizory 4K z największym w historii Sony, 84-calowym modelem BRAVIA LED 4K, oraz szereg nowych produktów z nagradzanej linii cyfrowych urządzeń obrazujących. Te i inne rozwiązania stanowią trzon ekspozycji Sony na targach CES — oraz oferty firmy na rok 2013.

Smartfony Sony Xperia™ na targach CES 2013

Sony promuje nowe modele smartfonów Xperia Z i Xperia ZL. Obu używa się jak „supertelefonów”, co jest zasługą czterordzeniowego procesora Snapdragon™ S4 Pro taktowanego zegarem o częstotliwości do 1,5 GHz, 5-calowego ekranu Full HD 1080p, 13 megapikselowego aparatu z funkcją filmu HDR oraz superszybkiej technologii łączności LTE.

Flagowy model Xperia Z gwarantuje najwyższy standard aparatu, na jaki mogą liczyć posiadacze smartfonów. Zastosowana w nim matryca Exmor RS dla urządzeń mobilnych po raz pierwszy umożliwia nagrywanie smartfonem filmów HDR (o dużym zakresie dynamicznym). Dzięki niej użytkownicy mogą uzyskać piękne filmy i fotografie nawet podczas zdjęć pod ostre słońce i w innych trudnych warunkach. Dzięki nowemu trybowi Sony STAMINA wydajność akumulatora w trybie czuwania jest nawet cztery razy większa niż w konkurencyjnych modelach. Szereg aplikacji multimedialnych (WALKMAN®, Album, Movies) umożliwia użytkownikom wyszukiwanie, odtwarzanie i prezentowanie treści z użyciem intuicyjnych, wspólnych elementów sterujących oraz ładnie wyglądającego systemu obsługi, z którego poza smartfonem można korzystać także w komputerze i tablecie. Co więcej, telefon jest odporny na pył i wodoodporny przy zanurzeniu do głębokości 1 m przez czas nieprzekraczający 30 minut.

Model Xperia ZL – mniejszy niż Xperia Z, ale odznaczający się nie mniej fascynującymi możliwościami rozrywkowymi — będzie dostępny tylko na wybranych rynkach.

Funkcja łączenia jednym dotknięciem na targach CES 2013

Nowe produkty, takie jak smartfony Sony Xperia Z i Xperia ZL, pozwalają korzystać z zalet technologii NFC, zastosowanej także w wielu innych nowych produktach Sony na targach CES 2013. Oparta na tej technologii funkcja łączenia jednym dotknięciem maksymalnie przyspiesza i upraszcza bezprzewodowe łączenie urządzeń w celu odtwarzania muzyki ze smartfonu czy zaprezentowania zdjęć albo filmów.

Sony oferuje najszerszy wachlarz urządzeń z technologią NFC i funkcją łączenia jednym dotknięciem — wśród nich między innymi zestaw kina domowego z odtwarzaczem Blu-ray Disc™, zestaw głośnikowy w formie listwy, głośniki bezprzewodowe oraz inne domowe produkty audio, jak również słuchawki, głośniki przenośne czy urządzenia mobilne. Jedną z nowości wyposażonych w funkcję łączenia jednym dotknięciem jest stacja Sony Personal Content Station o pojemności 1 TB, służąca do przechowywania pamiątkowych zdjęć i filmów oraz zarządzania nimi. Urządzenie można podłączyć bezprzewodowo do sieci domowej, a następnie wykorzystywać do zapisywania, oglądania i przechowywania zdjęć i filmów ze smartfonów i tabletów, w tym oferowanych przez Sony modeli Xperia.

Funkcji łączenia jednym dotknięciem można także użyć do połączenia smartfonu z wybranymi telewizorami Sony BRAVIA. Dla większej wygody w domowym kinie, technologia NFC znalazła również zastosowanie w nowych głośnikach bezprzewodowych z łączem Bluetooth (SRS-BTX500 i SRS-BTX300). Z zalet „jednego dotknięcia” mogą korzystać nawet nabywcy słuchawek Sony MDR-1RBT — modelu z jedyną w swoim rodzaju funkcją „powielania” dźwięku ze smartfona.

Sprzęt 4K firmy Sony na targach CES 2013

Rozdzielczość modeli 4K — czterokrotnie większa niż w obecnych telewizorach HD — gwarantuje niezapomniane wrażenia wizualne. Firma Sony cieszy się zasłużoną opinią pioniera technologii 4K, a tegoroczne targi CES stanowią potwierdzenie tej opinii.

Sony rozpoczęło rewolucję 4K od wprowadzenia pierwszego komercyjnego projektora kinowego 4K oraz pierwszej kamery profesjonalnej 4K (F65) do rejestracji materiałów 4K. Dziś w salach kinowych na całym świecie zainstalowanych jest ponad 13 000 projektorów 4K. Sony ma w ofercie także domowy projektor 4K, szereg zgodnych z formatem 4K domowych urządzeń rozrywkowych (np. wprowadzony w ostatnim czasie 84-calowy telewizor LED 4K) czy będący nowością na rynku 4K system odtwarzania fabrycznie wgranych treści 4K — słowem, kompleksowe rozwiązanie, jakim nie może się pochwalić żaden inny producent.

Firma Sony ujawniła, że wiosną do sprzedaży trafią dwa nowe telewizory LED 4K z ekranami o przekątnej 55 i 65 cali (seria X9000A). Oba modele kuszą fantastyczną rozdzielczością 4K za znacznie przystępniejszą cenę, dzięki czemu wrażenia przy oglądaniu obrazu 4K staną się dostępne dla szerszej grupy odbiorców.

Latem Sony planuje uruchomienie w Stanach Zjednoczonych pierwszego serwisu z treściami 4K. Użytkownicy dedykowanego odtwarzacza multimediów 4K uzyskają we własnym domu dostęp do treści Sony Pictures Entertainment wyprodukowanych natywnie w formacie 4K, wraz z ich nadzwyczajną jakością obrazu i dźwięku.

Sony pracuje także nad połączeniem technologii 4K z inną swoją pionierską technologią wyświetlania: OLED. Pierwszy, 11-calowy telewizor Sony OLED powszechnego użytku trafił na rynek w 2007 roku, a wielkim sukcesem rynkowym okazały się profesjonalne monitory OLED z większymi ekranami. Na targach prezentowany jest 56-calowy prototyp telewizoraGłośniki z serii X z technologią NFC - przeczytaj pełną informację prasową