Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Nowy aparat Cyber-shot™ RX1R: nadzwyczajna rozdzielczość i maksymalna ostrość szczegółów dla pasjonatów fotografowania

Komunikat prasowy   •   Cze 27, 2013 06:00 CEST

Sony zapowiedziało wprowadzenie na rynek Cyber-shot™ RX1R – bliźniaczej wersji pełnoklatkowego kompaktu Cyber-shot™ RX1, charakteryzującej się jeszcze wyższą ostrością obrazu i dokładnością szczegółów.

Aparat RX1R to urządzenie równie niezwykłe jak wprowadzony przed kilkoma miesiącami model RX1, a przyrostek „R” w jego nazwie symbolizuje jeszcze większą szczegółowość obrazów.

W celu wyeliminowania efektu mory oraz przekłamań barw, w wielu lustrzankach cyfrowych na przetwornik obrazu nakłada się optyczny filtr dolnoprzepustowy. Identyczne rozwiązanie zastosowano w modelu Cyber-shot™ RX1. Przeznaczony dla pasjonatów aparat RX1R takiego filtra nie posiada. W rezultacie rejestrowane szczegóły cechują się nieskazitelną wiernością, bez śladu zamazania lub dyspersji. Aby połączyć ostrość obrazu z optymalnym działaniem obiektywu/matrycy obrazu, system przetwarzania aparatu został zoptymalizowany pod kątem pracy bez filtra dolnoprzepustowego*.

* W pewnych warunkach w obrazie może wystąpić mora lub przekłamania barw. System reprodukcji barw jest taki sam jak w modelu RX1.Aparat RX1R pozwala na uzyskanie niespotykanego dotąd realizmu fotografowanych krajobrazów i innych scen zawierających dużo szczegółów, co z pewnością docenią pasjonaci fotografii. Mimo wymiarów i wagi poprzednika, RX1R zawiera też inne udoskonalenia, wprowadzone z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach.Zgodność z technologią TRILUMINOS Colour oznacza bogatsze, bardziej naturalne kolory przy oglądaniu zdjęć i filmów na nowej generacji telewizorów BRAVIA, wyposażonych w wyświetlacze TRILUMINOS Display. Amatorzy wideofilmowania mogą ponadto korzystać ze sprzedawanego oddzielnie mikrofonu stereo, gwarantującego jeszcze lepszą jakość ścieżek dźwiękowych do filmów Full HD.Wprowadzony we wrześniu 2012 r. model Cyber-shot™ DSC-RX1 jest pierwszym na świecie kompaktem z niewymiennym obiektywem wyposażonym w pełnoklatkowy (35 mm) przetwornik obrazu o efektywnej rozdzielczości 24,3 megapiksela. Urządzenie zdobyło już w Europie szereg prestiżowych wyróżnień, między innymi nagrodę TIPA dla „najlepszego aparatu w segmencie premium”. Informacja prasowa o aparacie Cyber-shot™ DSC-RX1 (z 12 września 2012 r.) jest dostępna tutaj.

Pełnoklatkowy aparat kompaktowy Cyber-shot™ RX1R będzie dostępny w Europie od sierpnia 2013 r.