Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Nowy aparat Sony α37 z uchylnym ekranem LCD: ciągłość działania automatyki ostrości, zdjęcia seryjne z szybkością 7 kl./s i filmy Full HD

Komunikat prasowy   •   Maj 17, 2012 06:00 CEST

  • Przetwornik obrazu Exmor™ APS HD CMOS o efektywnej rozdzielczości 16,1 megapiksela
  • Technologia półprzezroczystego lustra (Translucent Mirror Technology) umożliwiająca zdjęcia seryjne z szybkością do 7 kl./s i ciągłością działania automatyki ostrości (w trybie priorytetu zdjęć seryjnych tele-zoom)
  • Szybki, dokładny, oparty na wykrywaniu fazy, 15-polowy autofokus z 3 czujnikami krzyżowymi
  • Wizjer Tru-Finder™ o dużej rozdzielczości pokrywający 100% kadru
  • Zapis płynnych filmów o wysokiej jakości w formacie AVCHD (50i/25p)
  • Automatyczne komponowanie portretów
  • Uchylny ekran LCD ułatwiający zdjęcia z żabiej i ptasiej perspektywy
  • Szeroki zakres czułości (od ISO 100 do ISO 16 000)
  • Funkcja Clear Image Zoom: podwajanie efektywnej ogniskowej przy zachowaniu pełnej liczby pikseli
  • Tryb zaawansowanej automatyki (Superior Auto)

Firma Sony wprowadza do oferty kolejny aparat oparty na technologii półprzezroczystego lustra (Translucent Mirror Technology). Lekki i łatwy w użyciu model SLT-A37 kusi atrakcyjną ceną, wysoką jakością obrazu, wymienną optyką i bogactwem twórczych możliwości. Znakomicie nadaje się dla osób, którym nie wystarczają już możliwości automatycznego aparatu kompaktowego.Opracowana przez Sony technologia półprzezroczystego lustra (Translucent Mirror Technology) ma szereg istotnych zalet, do których należy szybkość zdjęć, ciągłość działania automatyki ostrości opartej na wykrywaniu fazy i ciągłość podglądu obrazu na żywo nawet w czasie nagrywania filmu Full HD (50i/25p). Dokładny, 15-polowy autofokus z trzema czujnikami krzyżowymi umożliwia śledzenie ostrości w celu utrzymywania jej na twarzach lub szybko poruszających się obiektach. W rezultacie aparat pozwala na uchwycenie dramatyzmu i piękna każdej niepowtarzalnej chwili, zarówno w sporcie, jak i w życiu rodzinnym.

Dzięki technologii półprzezroczystego lustra aparat α37 może utrwalić trwającą mgnienie oka akcję na serii ostrych zdjęć. Tryb priorytetu zdjęć seryjnych Tele-zoom powiększa środkowy fragment obrazu z przetwornika, umożliwiając wykonanie serii wyraźnych i szczegółowych zdjęć w tempie do 7 klatek na sekundę — nawet gdy główny obiekt pozostaje w ruchu.

Komponowanie ujęć i nastawianie ostrości przy użyciu pokrywającego 100% kadru elektronicznego wizjera Tru-Finder™ to prawdziwa przyjemność. Cechuje się on dużym kontrastem i ma 1,44 mln punktów rozdzielczości. Czystość i szczegółowość obrazu są takie same jak w niedawno wprowadzonym modelu SLT-A57. Co więcej, specjalny tryb ułatwia korzystanie z wizjera osobom noszącym okulary.

Nowy aparat pozwala z łatwością osiągnąć profesjonalny wygląd zdjęć. Efekty zmian ekspozycji i innych ustawień obrazu można podglądać w czasie rzeczywistym w wizjerze Tru-Finder™ lub na uchylnym ekranie Clear Photo LCD 6,7 cm (2,7").Dzięki aparatowi α37 nawet początkujący fotografowie bez wysiłku uzyskają udane zdjęcia portretowe. Tryb automatycznego komponowania portretów samoczynnie określa położenie fotografowanej osoby i kadruje scenę zgodnie z regułą trójpodziału, zapewniając w rezultacie pięknie skomponowane zdjęcia portretowe o dużej rozdzielczości. Technologia By Pixel Super Resolution gwarantuje z kolei, że liczba pikseli w skadrowanym i powiększonym portrecie nie ulega zmniejszeniu.

Fotografowanie w zbliżeniu wymagało dotychczas zapakowania do torby mocniejszego obiektywu. Obecnie można jednak skorzystać z funkcji 2x Clear Image Zoom, która podwaja efektywny zoom obiektywu. W takim przypadku o zachowanie znakomitej szczegółowości obrazu oraz wysokiej jakości przejść tonalnych i faktur zadba unikatowa technologia Sony By Pixel Super Resolution. W efekcie, na urlopie i przy codziennym fotografowaniu można korzystać z powiększonej ogniskowej, nie nosząc dodatkowego sprzętu.

Zastosowany w aparacie α37 16,1-megapikselowy przetwornik obrazu Exmor™ APS HD CMOS rejestruje szczegółowe zdjęcia oraz filmy Full HD z minimalną ilością szumów. Jego połączenie z najnowszym procesorem obrazu Sony BIONZ rozszerza zakres czułości do ISO 100 — 16 000, a przez to zwiększa możliwości wykonywania nastrojowych zdjęć bez lampy błyskowej. Tak jak we wszystkich pozostałych aparatach α SLT, wewnętrzny stabilizator obrazu SteadyShot INSIDE współpracuje ze wszystkimi obiektywami z mocowaniem typu A i kompensuje skutki mimowolnych drgań ręki, pozwalając na wydłużenie czasu otwarcia czasu migawki nawet o 4 stopnie EV i uzyskanie wyraźniejszych obrazów.

Użytkownik aparatu α37 nie musi głowić się nad doborem właściwych parametrów ujęcia: w trybie zaawansowanej automatyki (Superior Auto) urządzenie inteligentnie rozpoznaje szeroki wachlarz scen i obiektów, a następnie wybiera właściwą ekspozycję i inne ustawienia.SAL18135: teleobiektyw zmiennoogniskowy z mocowaniem A 18 — 135 mm F3,5-5,6

Uniwersalnym uzupełnieniem modelu α37 będzie nowy, nieduży teleobiektyw zmiennoogniskowy SAL18135, który dzięki blisko 8-krotnemu zoomowi znakomicie nadaje się do codziennego fotografowania. Konstrukcja z silnikiem SAM gwarantuje płynne, szybkie i ciche działanie automatyki ostrości, a funkcja bezpośredniej ręcznej regulacji ostrości pozwala na precyzyjne korygowanie ostrości.

Stylowym i praktycznym uzupełnieniem aparatu α37 będzie dopasowany futerał oraz inne akcesoria, takie jak półsztywny ochraniacz ekranu LCD PCK-LM11. Aktywnie fotografującym można polecić zestaw akcesoriów ACC-FW1A. W jego skład wchodzi zapasowy akumulator NP-FW50 oraz miniaturowa, uniwersalna torba podróżna LCS-AMB, która chroni aparat, umożliwiając przy tym szybki dostęp.

Nowy aparat Sony z półprzezroczystym lustrem SLT-A37 będzie dostępny w Polsce od czerwca 2012 r.

- Koniec -

Najważniejsze cechy

Cechy

SLT-A37

Typ

Aparat cyfrowy z wymiennymi obiektywami i półprzezroczystym lustrem

Współpraca z obiektywami

System obiektywów z gniazdem typu A. Potwierdzono również działanie z obiektywami Minolta AF.

Przetwornik obrazu

APS-C (23,5 x 15,6 mm), Exmor™ APS HD CMOS o efektywnej rozdzielczości 16,1 megapiksela

Procesor

Procesor obrazu BIONZ™

Zakres czułości ISO

ISO 100 — 16 000 (fotografie)

Nagrywanie filmów HD

Full HD AVCHD 1920 x 1080 50i*/25p; MP4 1440 x 1080 25 kl./s

* Wyjście obrazu z przetwornika 25 kl./s

Wizjer elektroniczny

Wizjer elektroniczny Tru-Finder™ o efektywnej rozdzielczości 1,44 mln punktów (maks.), pokrywający 100% kadru

Ekran LCD

6,7 cm (2,7") Clear Photo LCD o rozdzielczości 230 tys. punktów, odchylany w górę lub w dół

Zoom cyfrowy

Clear Image Zoom: około 2x (fotografie)

Inteligentny zoom: około 1,4x/2x (fotografie)

Zoom cyfrowy: około 4x (fotografie/filmy)

Stabilizator obrazu SteadyShot™ INSIDE

TAK

Autofokus

15-polowy autofokus TTL z wykrywaniem fazy, trzema czujnikami krzyżowymi i funkcją śledzenia obiektu

Efekty w obrazie

11 rodzajów (15 odmian): posteryzacja (kolor, cz.-b.), kolor pop, zdjęcie retro, częściowy kolor (R,G,B,Y), obraz czarno-biały o dużym kontraście, aparat-zabawka, high-key, miękka ostrość, HDR, obraz czarno-biały z bogatymi przejściami tonalnymi, miniatura

Zdjęcia seryjne

Do 7 kl./s (w trybie priorytetu zdjęć seryjnych tele-zoom)

Do 5,5 klatki na sekundę (w pełnej rozdzielczości)

Czas pracy akumulatora (fotografowanie)

Około 450 zdjęć (wizjer) / około 500 zdjęć (monitor LCD) (pomiar Camera & Imaging Products Association)

Wbudowana lampa błyskowa

Liczba przewodnia 10 metrów (ISO 100)

Inne cechy

Automatyczne komponowanie autoportretów i autoportret; rozpoznawanie twarzy i wykrywanie uśmiechu; zaawansowana automatyka (Superior Auto); panorama (2D/3D); automatyka HDR; DRO; tryb zdjęć z ręki o zmierzchu; style twórcze

Nośnik

Memory Stick PRO Duo/Memory Stick PRO-HG Duo; SD/SDHC/SDXC

Wymiary
(szer. x wys. x gł.)

Około 124,4 × 92 × 84,7 mm (bez wystających elementów)

Waga

Około 448 g (sam korpus)

Około 506 g (z akumulatorem i kartą Memory Stick PRO Duo)

Dostarczane oprogramowanie

PlayMemories Home; Image Data Converter