Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Nowy aparat Sony NEX-3N: profesjonalna jakość zdjęć połączona z łatwością i wygodą użycia

Komunikat prasowy   •   Lut 20, 2013 05:00 CET

W najbliższym czasie na sklepowych półkach pojawi się nowy aparat Sony z mocowaniem typu E: NEX-3N. Ten lekki, nieduży model z własną lampą błyskową będzie bardzo interesującą propozycją dla osób, którym nie wystarcza już posiadany aparat z niewymienną optyką i które chcą poznać smak fotografowania wymiennymi obiektywami.

Aparat NEX-3N jest wyposażony w jasny ekran LCD o przekątnej 7,5 cm (3,0"), odchylany o 180°. Znakomicie nadaje się do wykonywania autoportretów: wystarczy trzymać go w wyprostowanej ręce, co dodatkowo ułatwia specjalnie ukształtowany uchwyt. Na korpusie aparatu znajdziemy ponadto dźwignię zoomu, pozwalającą na płynne i wygodne zmienianie ogniskowej we współpracujących obiektywach, takich jak lekki i nieduży SELP1650. Jeśli natomiast używany obiektyw nie ma funkcji elektrycznej regulacji zoomu, dźwignia umożliwia nastawianie zoomu cyfrowego.Kto choć odrobinę zna się na fotografii, ten wie, jak duże znaczenie dla jakości zdjęć ma prawidłowa kompozycja. Teraz w jej uzyskaniu pomaga innowacyjna funkcja automatycznego kadrowania. Po jej włączeniu aparat analizuje, co widać w kadrze — jedną osobę, dwie osoby, ujęcie makro, ruchome obiekty itp. — po czym samoczynnie „przycina” obraz, nadając mu bardziej wyrazistą, profesjonalnie wyglądającą kompozycję. Automatycznie wykadrowany obraz zapisywany jest jednocześnie z oryginalnym kadrem.Ważący około 210 g model NEX-3N jest najmniejszym i najlżejszym na świecie aparatem cyfrowym z wymienną optyką i matrycą APS-C*. Sama matryca — znacznie większa niż w zwykłych aparatach kompaktowych — przechwytuje więcej światła i umożliwia rejestrację szczegółowych fotografii i filmów Full HD. Duże wymiary przetwornika obrazu pozwalają również na uzyskanie pięknego wyglądu nieostrych fragmentów obrazu, zupełnie jak przy fotografowaniu znacznie większą i cięższą lustrzanką cyfrową.

Kolejną zaletą dużego przetwornika jest duża czułość: maksymalnie ISO 16 000. Przetwornik współpracuje ściśle z unowocześnionym procesorem BIONZ, który pozwala na strefową redukcję szumów, będącą dotychczas domeną topowego flagowego modelu α99. Indywidualne sterowanie redukcją szumów i wyostrzaniem w poszczególnych fragmentach obrazu pozwala na uzyskanie wyraźnych, niezaszumionych zdjęć nawet w słabym świetle, bez włączania lampy błyskowej.

Model NEX-3N jako pierwszy w rodzinie NEX obsługuje nową technologię Sony „TRILUMINOS Colour”. W rezultacie, barwy filmów i zdjęć oglądanych na telewizorze BRAVIA z technologią „TRILUMINOS Display” są nadzwyczaj żywe i realistyczne.

Oferta obiektywów z mocowaniem typu E, pozwalających najpełniej wykorzystać twórczy potencjał aparatu NEX-3N, obejmuje już 13 modeli. Są wśród nich obiektywy szerokokątne i teleobiektywy, obiektywy standardowe i do makrofotografii, szkła Sony i Carl Zeiss. Każdy łączy znakomite parametry optyczne z eleganckim wyglądem, dopasowanym do linii aparatów z mocowaniem typu E. Sony oferuje ponadto całą gamę akcesoriów, od dopasowanych stylistycznie futerałów i pasków po zapasowe akumulatory.

Lekki, nieduży aparat cyfrowy z wymienną optyką NEX-3N firmy Sony będzie dostępny w Polsce od połowy marca 2013 r.

* Wśród aparatów z wymiennymi obiektywami, matrycą o rozmiarze APS-C i podnoszoną lampą błyskową, stan na luty 2013 r.

Dane techniczne NEX-3N
Przetwornik obrazuExmor APS HD CMOS o efektywnej rozdzielczości około 16,1-megapiksela
System AF25-polowy, oparty na wykrywaniu kontrastu
Zakres czułości ISO

Fotografie: ISO 200 – 16 000

Filmy: odpowiednik ISO 200 – 3200
Format zapisu filmuAVCHD 50i/25p
Wizjer optycznyN/D
Ekran LCD7,5 cm / 3,0", 460 tys. punktów, odchylany do góry o 180°
Zdjęcia seryjne4 kl./s (w przybliżeniu)
Efekty w obrazie11 trybów, 15 efektów
WymiaryOkoło 109,9 x 62,0 x 34,6 mm
Waga (z akumulatorem i kartą pamięci, w przybliżeniu)269 g
Waga (sam korpus, w przybliżeniu)210 g
Wydajność akumulatora (w przybliżeniu)480 zdjęć (standard Camera & Imaging Products Association)
Złącza

Multi/Micro USB* (z funkcją ładowania); HDMI typu D

*Współpraca z urządzeniami zgodnymi ze standardem Micro USB
Wbudowana lampa błyskowaLiczba przewodnia 4 (m, przy ISO 100) / Liczba przewodnia 6 (m, przy ISO 200)