Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Nowy głośnik przenośny Sony SRS-XB501G: festiwalowa atmosfera w każdym miejscu

Komunikat prasowy   •   Sie 30, 2018 13:30 CEST

SRS-XB501G
  • Nowa jakość zabaw przy mocnym dźwięku zapewnianym przez unikatowy system Sony EXTRA BASS™
  • Wrażenie przebywania na festiwalu dzięki trybowi LIVE SOUND i efektom świetlnym
  • Trwała konstrukcja, długi czas pracy akumulatora i wygodne przenoszenie
  • Łatwa obsługa — również komendami głosowymi przy użyciu wbudowanego asystenta Google

Firma Sony wprowadza do oferty nowy głośnik SRS-XB501G o dużej mocy, przeznaczony dla osób kochających mocny bas i wspaniałą atmosferę podczas zabaw w gronie przyjaciół.

Intensywna zabawa przy mocnym basie

System EXTRA BASS™ wytwarza duże ciśnienie akustyczne, pogłębiając i wzbogacając bas w ulubionych utworach.

Głośnik XB501G jest stworzony do reprodukcji mocnego dźwięku. Satelitarne jednostki głośnikowe połączono ze zwiększającymi ciśnienie akustyczne subwooferami. W ograniczeniu wibracji i zakłóceń w dźwięku pomaga zaokrąglona obudowa. Potencjał technologii EXTRA BASS w pełni wykorzystuje cyfrowy procesor sygnału wytwarzający nasycony basem, mocny dźwięk.

Tryb LIVE SOUND w głośniku XB501G sprawia, że utwory ulubionych wykonawców brzmią jak na koncercie. Do uzyskania takiego efektu przyczyniają się umieszczone pod kątem głośniki i cyfrowe przetwarzanie sygnału. Powstające dzięki nim rozległe, trójwymiarowe pole dźwiękowe zapewnia realistyczne wrażenie uczestnictwa w festiwalu.

Gotowy do zabawy

Głośnik ma trwałą konstrukcję, odporną na wodę i zapylenie. Stopień ochrony IP65 oznacza, że bez obaw można postawić go przy basenie.[1] Wbudowany akumulator wystarcza na 16 godzin[2], nie ma więc ryzyka przedwczesnego zakończenia zabawy. Po podłączeniu przewodu USB Type-C™ głośnik umożliwia też ładowanie smartfona.

Głośnik XB501G jest wyposażony w uchwyt, łatwo go więc przenosić w domu i poza nim, bez względu na pogodę. Urządzenie można też zamontować na statywie. Dźwięk jest wówczas emitowany z większej wysokości, dzięki czemu z łatwością dociera do osób siedzących i stojących.

Niepowtarzalne wrażenie współtworzy też stroboskop i świecące linie.

Pełna łączność

Elementem głośnika XB501G jest zawsze gotowy do pomocy, osobisty asystent Google. Wypowiadając odpowiednie polecenie, można więc wybrać ulubiony utwór, sprawdzić pogodę lub natężenie ruchu, a także sterować innymi domowymi urządzeniami smart.

Łącze Wi-Fi zapewnia z kolei dostęp do różnych serwisów muzycznych. Odtwarzana muzyka może także pochodzić ze smartfona podłączonego przy użyciu technologii BLUETOOTH® lub NFC[3]. W tym przypadku obsługę głośnika umożliwia aplikacja Sony | Music Centre. Działa ona nawet bez połączenia Wi-Fi.

Głośnik SRS-XB501G będzie oferowany w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i niebieskiej.

[1] Prawo pewnych krajów zabrania używania na wolnym powietrzu urządzeń bezprzewodowych pracujących w paśmie Wi-Fi 5 GHz. Informacje o sposobie wyłączania w głośniku pasma Wi-Fi 5 GHz podano w Przewodniku pomocniczym.

[2] Akumulator głośnika XB501G pracuje do 16 godzin w trybie Standard, przy wyłączonym oświetleniu. Rzeczywista wydajność zależy od ustawień, środowiska pracy i sposobu użytkowania. Pojemność akumulatora maleje z upływem czasu i zużyciem.

[3] Przed użyciem technologii BLUETOOTH® konieczne jest skonfigurowanie głośnika SRS-XB501G przy użyciu aplikacji Google Home.

Sony Corporation jest czołowym producentem sprzętu audiowizualnego, rozrywkowego, telekomunikacyjnego i informatycznego oraz podzespołów elektronicznych przeznaczonych na rynek masowy i dla odbiorców profesjonalnych. Działalność w segmentach muzyki, filmu, rozrywki interaktywnej i Internetu zapewnia Sony wyjątkową pozycję: światowego lidera w branży elektronicznej i rozrywkowej. Skonsolidowany obrót Sony w roku finansowym, który zakończył się 31 marca 2018 r., wyniósł w przybliżeniu 77 miliardów dolarów USA. Ogólnoświatowa strona www Sony: http://www.sony.net/