Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Nowy, kompaktowy zestaw muzyczny Sony: doskonały dźwięk w całym pomieszczeniu

Komunikat prasowy   •   Wrz 02, 2015 16:45 CEST

  • Miniaturowy zestaw audio z dwoma wzmacniaczami do odtwarzania nagrań o wysokiej rozdzielczości
  • Stworzony do reprodukcji znakomitego dźwięku
  • Łatwe podłączanie innych urządzeń i źródeł muzyki 

Firma Sony wprowadza na rynek miniaturowy zestaw muzyczny CAS-1, zaprojektowany z myślą o zapewnieniu słuchaczom najwyższej możliwej jakości dźwięku. Urządzenie wyposażono w dwa wzmacniacze: jeden zoptymalizowany do reprodukcji dźwięku przez słuchawki, a drugi przez głośniki. Taka konstrukcja gwarantuje idealny dźwięk niezależnie od sposobu słuchania. Technologia audio firmy Sony zapewnia bogate i czyste brzmienie każdej nuty — nawet przy małej głośności. Pozwala także delektować się wiernym, naturalnym dźwiękiem o wysokiej rozdzielczości. Zaawansowane funkcje łączności umożliwiają bezprzewodową transmisję sygnału audio o wysokiej jakości z innych urządzeń, z wykorzystaniem łącza Bluetooth® i technologii NFC™. Źródła muzyki można także podłączać do portu USB.

Stworzony do słuchania

Aby zapewnić idealną przestrzeń dźwiękową osobom słuchającym muzyki przy biurku itp., projektanci zestawu CAS-1 wykorzystali wiele rozwiązań konstrukcyjnych z linii produktów Sony ES, wyróżniającej się najwyższym standardem jakości. System tworzą trzy elementy: jednostka centralna i para głośników. Ich połączenie pozwala słuchać muzyki w lepszej jakości niż z płyt CD. Urządzenie obsługuje nagrania o wysokiej rozdzielczości (do 192 kHz / 24 bity) w formatach DSD[1] i PCM, między innymi w plikach FLAC, WAV i AIFF. Interpolację nagrań poddanych kompresji, takich jak MP3, zapewnia unikatowa technologia Sony DSEE HX™. Dzięki niej dźwięk z powrotem staje się pełny i bogaty — niemal tak jak przy słuchaniu utworów o wysokiej rozdzielczości.

System CAS-1 zawiera dwa niezależne, dedykowane wzmacniacze. Jeden z nich jest dostosowany do specyfiki reprodukcji dźwięku przez słuchawki, drugi — przez głośniki. Wzmacniacz słuchawkowy został zapożyczony z wcześniejszych, nagradzanych modeli Sony do reprodukcji dźwięku o wysokiej rozdzielczości, między innymi z zaawansowanego przetwornika cyfrowo-analogowego w modelu HAP-Z1ES. Dzięki zastosowaniu tych specjalizowanych podzespołów uzyskuje się zrównoważony, mocny i dokładny dźwięk, bez względu na ustawioną głośność, a unika się nadmiarowej rezystancji i zakłóceń. Do reprodukcji dźwięku o wysokiej rozdzielczości przez głośniki służy wzmacniacz cyfrowy Sony S-Master HX. Dzięki osłabianiu zniekształceń i zakłóceń zapewnia on czyste, klarowne brzmienie.

Optymalne wrażenia przy słuchaniu

Kontrola nad sposobem reprodukcji dźwięku pozwala słuchać muzyki zgodnie z własnymi upodobaniami. Ten model zaprojektowano tak, by zapewnić najlepsze możliwe wrażenia przy słuchaniu. Użytkownik może między innymi dostosowywać poziom wzmocnienia w słuchawkach (wysoki/niski) do ich impedancji.

Nic do życzenia nie pozostawia też dźwięk odtwarzany przez parę dostarczanych w zestawie, dwukanałowych głośników do reprodukcji dźwięku o wysokiej rozdzielczości. Zastosowano w nich 14-milimetrową jednostkę wysokotonową z miękką kopułką oraz jednostkę niskotonową z bardzo sztywną, 62-milimetrową membraną, której brzmienie wzmacnia dodatkowo port bass reflex. Taka konstrukcja gwarantuje piękną reprodukcję szerokiego zakresu częstotliwości oraz minimalny poziom zakłóceń i zniekształceń — nawet przy słuchaniu z małej odległości. Głośniki są dostarczane z mosiężnymi kolcami oraz dedykowanymi podstawami, zapewniającymi dodatkowy poziom kontroli nad reprodukcją dźwięku.

Użytkownicy zestawu nie będą też narzekać na ograniczone możliwości wykorzystania innych urządzeń. Technologie Bluetooth® i NFC pozwalają bezprzewodowo podłączyć smartfon z zainstalowaną aplikacją Sony SongPal™[2]. Obsługa kodeka LDAC[3] zapewnia większą szczegółowość i czystość transmitowanego dźwięku. Urządzenie jest również wyposażone w 2 porty USB (USB-A i USB-B), których można użyć do odtwarzania formatów audio o wysokiej rozdzielczości.

[1] DSD 2,8 MHz (przekształcany na PCM)

[2] Dostępną w wersjach na urządzenia z systemem iOS i Android w serwisie App Store firmy Apple oraz Google Play.

[3] Technologia zapewniająca wysoką jakość bezprzewodowej transmisji dźwięku dzięki przesyłaniu trzykrotnie większej ilości danych niż przy standardowej transmisji Bluetooth®.

Wybrane dane techniczne

CAS-1
Opis Kompaktowy zestaw muzyczny
Kolor Jednostka centralna: czarna Głośnik: brązowe słoje drewna
Wymiary Jednostka centralna: 55 x 178 x 120 mm (szer. x wys. x gł.) Głośnik: 95 x 178 x 172 mm (szer. × wys. × gł.)
Waga Jednostka centralna: 1,3 kg Głośnik: po 1,5 kg każdy
Łączność Zgodność z Bluetooth (SBC, AAC, LDAC) i NFC
Obsługiwane formaty plików USB A: DSD, WAV, FLAC, ALAC, AIFF, MP3, AAC, WMA USB B: DSD, PCM
Rodzaj portu USB A (przedni), USB B (tylny)
Wyjście słuchawkowe Stereo mini jack
Wyjście na głośnik Zaciski śrubowe
Wyposażenie Pilot, baterie do pilota, zasilacz sieciowy, przewód zasilający, przewód głośnikowy x2, przewód USB Stojak, podstawa pod głośniki i kolce

Sony Corporation jest czołowym producentem sprzętu audio, wideo, rozrywkowego, telekomunikacyjnego i informatycznego oraz podzespołów elektronicznych przeznaczonych na rynek masowy i dla odbiorców profesjonalnych. Działalność w segmentach muzyki, filmu, rozrywki komputerowej i Internetu zapewnia Sony wyjątkową pozycję: światowego lidera w branży elektronicznej i rozrywkowej. Skonsolidowany obrót Sony w roku obrachunkowym, który zakończył się 31 marca 2015, wyniósł w przybliżeniu 68 miliardów dolarów USA. Ogólnoświatowa strona www Sony: http://www.sony.net