Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Nowy projektor Sony Full HD 3D VPL-HW40ES: ekscytujące seanse w kinie domowym

Komunikat prasowy   •   Mar 31, 2014 14:00 CEST

Sony poinformowało o wprowadzeniu do oferty nowego projektora Full HD 3D, przeznaczonego do zestawów kina domowego. Projektor

Niezrównana jakość obrazu

Technologia Contrast Enhancer stale analizuje obraz i w czasie rzeczywistym optymalizuje zakres dynamiczny, pozwalając na uzyskanie bogatej, głębokiej czerni oraz intensywnych świateł. Miłośnicy sportu i kina akcji docenią zalety technologii Motionflow, która zwiększa płynność ruchu na ekranie. Jej działanie polega na generowaniu i wstawianiu dodatkowych obrazów między klatki oryginalnego filmu albo obrazu telewizyjnego.

Uniwersalność przy instalacji

Konstruktorzy projektora VPL-HW40ES zadbali również o uniwersalność i wygodę przy instalacji, która przejawia się między innymi bardzo szerokim zakresem przemieszczenia obiektywu. Nie ma więc przeszkód, by urządzenie było zamontowane pod sufitem lub przesunięte w bok względem osi ekranu — nawet wówczas uzyskuje się bowiem znakomity, foremny obraz. Projektor VPL-HW40ES jest wyposażony w nadajnik 3D na podczerwień i automatycznie rozpoznaje materiały 2D i 3D. Użytkownik ma ponadto do dyspozycji różne tryby wyświetlania obrazu. Zastosowany w urządzeniu wentylator chłodzący jest bardzo cichy: wytwarza dźwięk o natężeniu zaledwie 21 dB, porównywalny ze szmerem liści. Dodatkowym elementem wyciszającym jest system kształtowania hałasu, dzięki któremu na zewnątrz przenikają tylko słabiej słyszalne dźwięki. W rezultacie praca projektora jest praktycznie niezauważalna dla widzów.

Sprzedaż projektora VPL-HW40ES, oferowanego w wersji czarnej i białej, rozpocznie się w kwietniu 2014 r.