Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Nowy projektor VPL-VW1100ES firmy Sony podnosi standard wrażeń z kina domowego 4K

Komunikat prasowy   •   Wrz 26, 2013 13:39 CEST

Projektor przedni VPL-VW1100ES 4K łączy w sobie funkcje projektorów domowych 4K

Dzięki realistycznym wrażeniom wizualnym oferowanym przez ten najnowszy projektor stworzony do instalacji niestandardowych, jak również po to, by przewyższyć oczekiwania entuzjastów kina domowego, rozdzielczość HDTV można podziwiać w cztery razy lepszej jakości. Jasność równa 2000 lumenów ANSI czyni z projektora VPL-VW1100ES odpowiedni sprzęt nawet do ekranów 300-calowych. Dzięki zaawansowanej technologii Iris3 opracowanej przez firmę Sony odznacza się on wyjątkowymi poziomami czerni i jest w stanie osiągnąć niewiarygodny kontrast dynamiczny o skali 1 000 000:1. Projektor ten oferuje całą gamę opcji instalacyjnych, w tym dwa wyjścia sterujące, funkcję elektrycznego zoomu 2,1 x, szerszą zmianę osi obiektywu, złącze RS232, kontrolę IP oraz kompatybilność z najważniejszymi systemami automatyzacji urządzeń domowych.

Projektor VW1100ES wykorzystuje również funkcję Reality Creation firmy Sony, która w wyraźny sposób poprawia wszystkie treści wideo niezależnie od źródła, jak i integruje najnowszy standard HDMI z jakością dźwięku 4K/60p, dzięki którym szybko rozgrywające się sceny charakteryzuje większa płynność ruchu. Ponadto projektor VPL-VW1100ES wyróżnia się wyjątkowym algorytmem skalowania, opracowanym na potrzeby płyt Blu-ray z oznaczeniem „Mastered in 4K” (mastering w jakości 4K) oferowanych przez Sony Picture Entertainment, które pozwalają oglądającym cieszyć się bardziej wyrazistym obrazem 4K, wydobytym z treści HD zapisanych na nośnikach Blu-ray. Projektor umożliwia także wyświetlanie filmów Full HD 3D, jak również filmów anamorficznych w jakości 2D i 3D.

Projektor VPL-VW1100ES będzie dostępny w Europie od listopada. Więcej informacji można uzyskać na stronie http://www.sony.pl/pro/lang/en/pl/products/projectors-homecinema