Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Nowy samochodowy zestaw AV Sony XAV-602BT i moduł GPS XA-NV300T z nawigacją TomTom®: stała łączność, stała kontrola

Komunikat prasowy   •   Sie 16, 2013 14:00 CEST

Nowy samochodowy zestaw AV XAV-602BT Sony to wszechstronne urządzenie, które umożliwia bezpieczne słuchanie muzyki, posługiwanie się nawigacją i korzystanie z aplikacji na smartfony.

Produkt będzie dostępny w Europie od stycznia 2014 roku. Można będzie nabyć go oddzielnie lub jako pakiet (XNV-KIT602) z nowym modułem GPS firmy Sony XA-NV300T z mapami nawigacyjnymi firmy TomTom ®.

Następca popularnego XAV-601BT pozwoli pozostać w stałym kontakcie podczas prowadzenia pojazdu. Zestaw jest przeznaczony do instalacji w otworze montażowym DIN podwójnej wielkości. Współpraca z telefonami z technologią MirrorLink™* zapewnia kierowcy dostęp do wszystkich multimediów cyfrowych.

Po pobraniu najnowszej aplikacji App Remote (przeznaczonej na urządzenia z systemem Android i iOS) zestaw integruje się ze smartfonem, pozwalając na połączenie jazdy z rozrywką. Kolorowy ekran dotykowy o wielkości 15,5 cm (6,1") umożliwia wyświetlenie kopii ekranu smartfonu oraz wybieranie niektórych funkcji telefonu. (Uwaga: dostępne funkcje zależą od modelu smartfona i systemu operacyjnego).

Po podłączeniu współpracującego smartfona z systemem Android przez łącze Bluetooth® użytkownik może używać jego ekranu dotykowego do regulacji balansu lewo-prawo i przód-tył, wybierania miejsca słuchania, zmieniania ustawień korektora i korygowania innych ustawień dźwięku — wszystko przy użyciu prostych, intuicyjnych gestów.

Bezpieczną obsługę zestawu podczas jazdy ułatwiają polecenia głosowe: aby ich użyć, wystarczy nacisnąć klawisz VOICE i wypowiedzieć odpowiednie polecenie. Niezawodne rozpoznawanie mowy gwarantuje mikrofon montowany na osłonie przeciwsłonecznej, działający efektywnie nawet przy dość dużym poziomie hałasu, na przykład podczas szybkiej jazdy autostradą.

Włączenie nawigacji w telefonie i wybranie celu podróży nie wymaga odrywania rąk od kierownicy. Aby odpowiedzieć na wiadomość tekstową, wystarczy wypowiedzieć treść komunikatu. Urządzenie rozpozna nawet takie hasło, jak „Beethoven” — i rozpocznie odtwarzanie odpowiednich utworów muzycznych.

Kierowanie samochodem nie oznacza braku łączności ze światem: zestaw może bowiem samoczynnie odczytywać nadchodzące wiadomości, tweety i przypomnienia z kalendarza.**Zestaw XAV-602BT współpracuje także z telefonami iPhone i iPodami. Ich użytkownicy mogą między innymi zmieniać ustawienia dźwięku oraz wyświetlać listę kompatybilnych aplikacji.

Drogę do celu ułatwi dostępny oddzielnie lub w pakiecie moduł GPS XA-NV300T z nawigacją TomTom® i funkcją poleceń głosowych. Planowanie podróży stanie się jeszcze łatwiejsze dzięki intuicyjnemu interfejsowi użytkownika i doskonałym mapom zawierającym IQ Routes i analizującym plan podróży w czasie rzeczywistym.

Wystarczy uruchomić aplikację na urządzeniu, a następnie cieszyć się wspaniałej jakości informacjami głosowymi. Do korzystania nie jest potrzebne połączenie sieciowe, ponieważ aplikacja działa w pełni offline, umożliwiając oszczędzanie na kosztach transmisji danych w roamingu. Jednocześnie gwarantuje stały dostęp do światowej klasy nawigacji TomTom®.

Informacje o urządzeniach mobilnych z technologią MirrorLink™ przetestowanych pod kątem współpracy z zestawem XAV-602BT można uzyskać pod adresem:

Łatwość i wygoda wyszukiwania muzyki czy sterowania podłączonymi urządzeniami są zasługą szybkiego, wydajnego systemu obsługi z efektami 3D, którego użycie opiera się na wskazywaniu wariantów na ekranie dotykowym. Użytkownik może ponadto wybrać żądaną tapetę albo ożywić słuchaną muzykę za pomocą sześciu atrakcyjnych wizualizacji.

Dla większego spokoju ducha przyszłych właścicieli, zestaw jest wyposażony w zdejmowany panel przedni, pozwalający błyskawicznie i skutecznie zmniejszyć ryzyko kradzieży urządzenia.

Specyfikacja techniczna:

XAV-602BT

Moc wyjściowa

4 x 52W

Wyjście na wzmacniacz

4.1ch

Wyjście na wzmacniacz o podwyższonym poziomie napięcia

Tak (5V)

Wyjście na subwoofer

Tak (5V)

Zone x Zone

Tak

Wejście Aux

Tak (tylne A/V x2)

Wyjście tylnej kamery

Tak

USB

Tak (przód i tył)

Sterowanie za pomocą smartfonu

Tak (MirrorLink)

Nawigacja

XA-NV300T (zgodność z TomTom®)

Bluetooth®

Tak

Możliwość aktualizacji wewnętrznego oprogramowania

Tak (przez USB, internet)

Wyjście wideo

Tak (tył x1)

CSO

Tak

Wyrównywanie parametrów czasowych

Tak

Rear Bass Enhancer

Tak

EQ7 (7-pasmowy korektor)

Tak

Balans

Tak / tak

Filtr górnoprzepustowy / dolnoprzepustowy

Tak / tak

Wybór miejsca słuchania

Tak

ATT

Tak

Funkcja Zappin

Tak (dostępna przy korzystaniu z urządzeń USB w tym iPhone)

Kanał SensMe

Tak (dostępna przy korzystaniu z urządzeń USB)

Wyświetlanie okładki albumu

Tak

Obsługa tagów

Tak


* MirrorLink to technologia pozwalająca na sterowanie smartfonem za pomocą samochodowego radioodtwarzacza. Dla produktów Sony technologia ta jest kompatybilna ze smartfonami Xperia Z, ZL i ZR, dodatkowo współpracuje z wybranymi smartfonami marki Samsung™. MirrorLink ™ i logo MirrorLink są certyfikowanymi znakami Car Connectivity Consortium LLC. Nieautoryzowane użycie jest zabronione.

** Instalacja Smart Connect dostarczanego przez firmę Sony Mobile Communications jest wymagana dla smartfonów z wyłączeniem produktów Xperia.

*** Dostępność produktów ogranicza się tylko do krajów Europy Zachodniej.