Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Nowy, smukły model VAIO™ Duo 11: dotykowa obsługa, rozpoznawanie pisma odręcznego i mobilność

Komunikat prasowy   •   Sie 29, 2012 16:45 CEST

VAIO™ Duo 11 to wydajny, dający twórcze możliwości komputer Sony, którego można także używać jako pomysłowego, intuicyjnego w obsłudze tabletu z ekranem dotykowym.

Konstrukcja Surf Slider™ pozwala na wygodne przełączanie komputera VAIO™ Duo 11 między trybem z klawiaturą a trybem tabletu.

Pracujący w trybie tabletu komputer VAIO™ Duo 11 można trzymać w jednej ręce i używać drugiej do przeglądania Internetu lub odtwarzania muzyki i filmów w podróży. W biurze można z kolei wysunąć klawiaturę i w ten sposób zwiększyć wydajność swojej pracy na w pełni wyposażonym komputerze z procesorem Intel® Core™ najnowszej generacji.

Integralną elementem obsługi komputera VAIO™ Duo 11 z systemem Windows 8 jest dotykowa obsługa i pisanie odręczne. Pisanie, szkicowanie oraz posługiwanie się multimediami i aplikacjami umożliwia szybko reagujący, bardzo jasny ekran dotykowy Full HD OptiContrast™ Panel. Można na nim pisać ręcznie, używając unikatowego, reagującego na nacisk rysika cyfrowego. Wykonywanie notatek, szkicowanie diagramów i zakreślanie głównych punktów prezentacji przebiega gładko i bez zauważalnych opóźnień. Inteligentne rozpoznawanie tekstu pozwala nawet na szybką zamianę odręcznych notatek w łatwy do wyszukiwania i archiwizacji tekst.Wybrane aplikacje w komputerze VAIO™ Duo 11 rozpoznają nawet, kiedy użytkownik pisze, i ignorują w tym czasie nacisk wywierany na ekran dotykowy przez dłoń.

Bardzo jasny ekran dotykowy Full HD OptiContrast™ Panel o przekątnej 29,4 cm (11,6")* znakomicie nadaje się do prezentowania zdjęć i filmów. Znajomi i członkowie rodziny docenią szczegółowy, kontrastowy obraz widoczny w szerokim zakresie kątów — nawet w plenerze przy intensywnym świetle dziennym.

Dzięki funkcji Quick Boot czas uruchamiania komputera skraca się do kilkunastu sekund. Kiedy użytkownik potrzebuje zrobić sobie przerwę, notebook przejdzie w stan energooszczędnego „głębokiego uśpienia”, zapewniając bezpieczeństwo edytowanych dokumentów. Funkcja Rapid Wake + Eco sprawi, że w ciągu chwili wszystkie pliki i aplikacje zostaną przywrócone do stanu sprzed uśpienia.

Czas pracy komputera można wydłużyć przez dodanie sprzedawanego oddzielnie akumulatora o małej grubości, który zawiera także wygodną oprawkę na rysik cyfrowy.

Mimo niewielkich wymiarów, komputer VAIO™ Duo 11 jest wyposażony w bogaty zestaw portów i łączy, takich jak Bluetooth® Smart Ready, USB 3.0, HDMI, Ethernet i VGA. Oznacza to, że do podłączenia projektora lub dodatkowego monitora nie będą potrzebne żadne dodatkowe przejściówki.

Komputer VAIO™ Duo 11 jest dostarczany z szeregiem aplikacji, które wykorzystują możliwości dotykowej obsługi.

Jedną z nich jest Active Clip™, służąca do kadrowania zdjęć i grafiki bez specjalnych umiejętności edycji obrazu. Wystarczy narysować w przybliżeniu brzeg wybranego obrazu, używając do tego rysika cyfrowego. Aplikacja Active Clip™ wykorzystuje opracowaną przez Sony technologię, która automatycznie wykrywa krawędzie i usuwa tło. Dzięki niej, skadrowany obraz można przenieść wprost do prezentacji lub innego dokumentu.

Aplikacja Note Anytime for VAIO umożliwia wykonanie w dowolnym momencie odręcznej notatki, jak w zwykłym notesie. (Uwaga: aplikacja ta będzie dostępna do pobrania po rozpoczęciu sprzedaży komputera VAIO™ Duo 11).

Dostępny jest również dodatek do programu PowerPoint, który zwiększa atrakcyjność prowadzonych prezentacji. Pozwala on na wyróżnianie omawianych punktów rysikiem cyfrowym i przyciąganie w ten sposób uwagi widzów.

Model VAIO™ Duo 11 daje również duże możliwości korzystania z rozrywki w sieci.

Opracowana przez Sony funkcja One-touch** umożliwia słuchanie muzyki i oglądanie zdjęć z szeregu urządzeń Sony z technologią NFC (Near Field Communication). Do błyskawicznego nawiązania łączności bezprzewodowej między takimi urządzeniami wystarcza ich proste zetknięcie, bez konfigurowania łącza Bluetooth lub Wi-Fi. Przykładowo, dzięki funkcji One-Touch można z łatwością kontynuować słuchanie muzyki z komputera VAIO przez słuchawki lub głośniki Bluetooth®.

Dodatkowe możliwości rozrywki zapewniają trzy nowe, opracowane przez Sony, darmowe aplikacje.

Aplikacja „Music”, wykorzystująca technologie xLoud i ClearPhase, gwarantuje wysoką jakość odtwarzania nagrań z kolekcji muzycznej.

Aplikacja „Album” umożliwia intuicyjne wyświetlanie, porządkowanie i prezentowanie zdjęć i filmów.

Obie aplikacje pozwalają ponadto przesyłać zdjęcia, filmy i muzykę do dowolnego telewizora lub zestawu audio z technologią DLNA.

Unikatowa aplikacja „Socialife” ułatwia zarządzanie serwisami społecznościowymi i informacyjnymi. Dzięki niej przeglądanie i porządkowanie treści z serwisów społecznościowych i kanałów informacyjnych jest możliwe przy użyciu jednego, stylowo wyglądającego interfejsu użytkownika. Ciekawsze artykuły, na których przeczytanie brakuje aktualnie czasu, można zaznaczyć i odłożyć na później. Socialife bierze również pod uwagę treści czytane przez znajomych i proponuje popularne tematy, a nawet treści, które mogą zainteresować użytkownika.Wśród sprzedawanych oddzielnie akcesoriów znajduje się osłona ekranu oraz pokrowiec chroniący komputer VAIO™ Duo 11 w podróży.

Sprzedaż nowych, hybrydowych Ultrabooków VAIO™ Duo 11 rozpocznie się w końcu października 2012r. (zależnie od kraju).

* Obszar wyświetlania mierzony po przekątnej.
** Opracowana przez Sony funkcja One-touch wykorzystuje technologię NFC (Near Field Communication).

– Koniec –

Najważniejsze cechy


Model

VAIO™ Duo

Procesor

Intel® Core™ i3-3217U

System operacyjny

Windows 8

Pamięć

4 GB DDR3L 1600 MHz SDRAM

Napęd

128 GB

Ekran

OptiContrast™ Panel 29,4 cm (11,6");

Full HD (1920x1080) o współczynniku kształtu 16:9; pojemnościowy ekran dotykowy

*„OptiContrast” jest znakiem handlowym Sony Corporation

Grafika

Karta graficzna Intel® HD 4000

Inne

WLAN 802.11a/b/g/n; Bluetooth® 4.0 + HS; Ethernet (1000BASE-T/100BASE-TX/10BASE-T x 1); USB 3.0 (x1), USB 3.0 z funkcją ładowania przez USB (x1); wyjście VGA; wyjście HDMI; połączone gniazdo Memory Stick Duo/SD; głośniki stereo z technologią xLOUD™; kamery internetowe Full HD (x2, zwrócone do przodu i do tyłu) z matrycą „Exmor for PC” (2,07 megapiksela); czujniki (NFC, GPS, przyspieszeniomierz, żyroskop, kompas cyfrowy); przycisk Windows; przycisk blokady obrotu; rysik cyfrowy; oferowany oddzielnie akumulator o podwyższonej wydajności

Wymiary (gł. x wys. x szer.)

Około 320 x 17,85 x 199 mm

Waga

Około 1,3 kg (z dostarczanym standardowym akumulatorem)

Dane techniczne i zestaw funkcji zależą od modelu. Więcej informacji można znaleźć na stronach www dotyczących laptopów VAIO.