Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Nowy telewizor Full LED Sony BRAVIA HX95 już dostępny w Polsce

Komunikat prasowy   •   Gru 06, 2012 09:00 CET

Nowe telewizory

Lepszy wygląd każdego obrazu
Obraz na telewizorze HX95 autentycznie ożywa — między innymi za sprawą innowacyjnego, opracowanego przez Sony procesora obrazu X-Reality PRO, który poprawia ostrość szczegółów i wygląd ich powierzchni. Bez względu na to, czy oglądamy film z Internetu, ulubiony program telewizyjny, albo najnowszą produkcję 3D, obraz telewizora HX95 jest najwyższej jakości.

Bezprzewodowy dostęp do muzyki i filmów z Internetu
Dzięki wbudowanej sieci Wi-Fi telewizor HX95 umożliwia bezpośredni dostęp do portalu Sony Entertainment Network. Poprzez portal ten użytkownik może korzystać z bogatych treści: bezpłatnych filmów, programów na żądanie, serwisów catch-up TV (na przykład TVP.pl, ipla, TVN Player, AXN i wiele innych), przeglądarki internetowej, aplikacji – takich jak Twitter™, Facebook®, YouTube™ czy Skype™.

Modele linii HX95 dają możliwość oglądania telewizji hybrydowej (HbbTV) – czyli połączenia cyfrowej telewizji naziemnej z Internetem. Rozszerza ona możliwości dotychczasowej telewizji o treści sieciowe. Umożliwia, w trakcie oglądania programu, równoczesne korzystanie z treści internetowych skorelowanych z programem i to bez przerywania oglądanej audycji. Jest to ważny krok w kierunku telewizji interaktywnej, zapewniającej w przyszłości wręcz ingerencję widza w to, co się dzieje na ekranie.

Opływowe kształty, smukła sylwetka
Wygląd telewizora HX95 stanowi godne uzupełnienie wyświetlanego obrazu. Urządzenie jest wykonane z materiałów o wysokiej jakości i ma spokojną, minimalistyczną sylwetkę, dobrze wpisującą się w wystrój salonu. Podstawa z aluminium pozwala na umieszczenie telewizora na niskim meblu i stworzenie optymalnych warunków oglądania przez odchylenie ekranu o 6°.

BRAVIA inspiruje
Niezrównana jakość obrazu i minimalistyczne wzornictwo telewizorów serii HX95, jak również nowej, rewolucyjnej Sony

Tomasz Sadurski o swojej pracy inspirowanej telewizorami Sony BRAVIA:

Moją inspiracją przy tworzeniu ilustracji dla nowych telewizorów Sony BRAVIA była ciekawość… Pierwsze spojrzenie, ten decydujący moment, ale też bogactwo i płynność koloru oraz kompleksowość detali. Człowiek, technologia, moda, transgresja, dynamika, globalny zeitgeist…

W mojej pracy łącze klasyczny rysunek z technologią. Rysunek to bardzo pierwotna i instynktowna forma wyrazu, a cyfryzacja otworzyła dla niego nowy wymiar. Interesują mnie hybrydy: eklektyczny język, analogowo-multimedialne kontrasty i animowane kolaże. W przesłaniu opieram się jednak na instynkcie i prostocie.

Doskonała jakość obrazu BRAVIA HX95 otwiera nowy wymiar w pracy z ekranem. Dla mnie to niezawodne narzędzie, ale i bardzo atrakcyjny obiekt.Pobierz katalog BRAVIA autorstwa Tomasza Sadurskiego

Tomasz Sadurski to ilustrator i dyrektor artystyczny wielu przedsięwzięć. Jest autorem logo i identyfikacji wizualnej pawilonu POLSKI na Expo 2008 w Saragossie. Jego projekty zdobiły produkty czołowych firm odzieżowych, motoryzacyjnych i z elektroniki użytkowej. Publikował swoje prace na łamach Vanity Fair, Park Avenue, Tush, Elle Girl, Suddeutsche Zeitung, Fashion Magazine, FFMAG Sao Paulo, Twojego Stylu i Pani. Jest także autorem ilustracji bestsellerowych powieści Ildiko von Kuerthy „Schwerelos” i „Endlich!”. Studiował grafikę użytkową i projektowanie mody w Monachium, a następnie Media Art i scenografię teatralną na monachijskiej Akademii Sztuk Pięknych. Nauczał rysunku w Akademii Mody w Monachium i na UdK Uniwersytecie Sztuki w Berlinie. Scenografie Tomka Sadurskiego oscylują między videoartem jak w balecie „Miniatures” dla Kompanii Baletowej w Stuttgarcie, a rysunkową architekturą w przedstawieniu „Smuteczek” Teatru Dramatycznego w Warszawie – hołdzie dla Kabaretu Starszych Panów z udziałem Macieja Stuhra, Piotra Adamczyka, Tomasza Karolaka i Tomasza Kota.

Telewizory Sony BRAVIA HX95 w rozmiarach 55 i 65 cali dostępne są w Sony Store w CH Arkadia w Warszawie i sieci salonów Sony Centre.

Sony Store znajduje się na II piętrze w CH Arkadia w Warszawie, przy al. Jana Pawła II 82. Sklep czynny jest od poniedziałku do soboty w godz. 10-22, w niedziele w godz. 10-21. Nr tel.: 22 356 10 99.