Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Nowy telewizor Sony BRAVIA™ X91C: minimalna grubość, maksymalna funkcjonalność i wielkość

Komunikat prasowy   •   Wrz 02, 2015 16:45 CEST

  • Niezwykły, 75-calowy telewizor 4K Ultra HD o grubości zaledwie 15 mm
  • Zgodność z materiałami HDR (High Dynamic Range): głębsza czerń, większa maksymalna jasność i bogatsze przejścia tonalne
  • Najlepsze technologie obrazu: procesor 4K X1 nadający każdemu oglądanemu materiałowi jakość zbliżoną do 4K Ultra HD oraz wyświetlacz TRILUMINOS Display zapewniający bogatsze, naturalne kolory
  • Platforma Android TV: personalizacja, inteligentne wyszukiwanie i rozrywka ze smartfona na dużym ekranie

Robi wrażenie wielkością, zachwyca smukłością... Nowy telewizor LCD 4K BRAVIA X91C z imponującym ekranem 75" (189,3 cm) ma zaledwie 15 mm grubości[1], przez co natychmiast zwraca na siebie uwagę w każdej przestrzeni mieszkalnej. Co równie istotne, dzięki olśniewającej jakości obrazu 4K gwarantuje niezapomnianą rozrywkę.

Model X91C wzbogaca wystrój wnętrza niczym cenne dzieło sztuki, bez względu na to, czy umieści się go na aluminiowej podstawie, czy zawiesi płasko na ścianie przy użyciu dostarczanego w zestawie uchwytu ściennego. Dzięki unikatowej powłoce Sony ramka ekranu jest praktycznie niedostrzegalna — jedyne, co widać, to ogromny, piękny i zniewalający obraz.

Planowana aktualizacja sieciowa[2] telewizora Sony X91C zapewni jego zgodność z materiałami HDR (High Dynamic Range — o dużym zakresie dynamiki). Technologia HDR rozszerza dostępny zakres poziomów jasności i nadaje wyświetlanemu obrazowi większy kontrast. W rezultacie ujawniają się szczegóły ukryte w głębokich cieniach oraz niuanse kolorystyczne w najjaśniejszych fragmentach. Zgodność telewizora z materiałami HDR oznacza więc żywsze kolory, lepszą widoczność szczegółów, wyraźnie odwzorowane światła i większą głębię obrazu.

Wydajny procesor 4K X1 zapewnia doskonałą jakość obrazu z każdego źródła: telewizji, płyt Blu-ray Disc i DVD oraz materiałów wideo z Internetu. W wyniku wykonywanej przez niego inteligentnej analizy i interpolacji powstaje obraz o rozdzielczości zbliżonej do 4K. Bogata kolorystyka na ekranie to z kolei zasługa unikatowego wyświetlacza Sony TRILUMINOS™ Display, reprodukującego żywe odcienie czerwieni, błękitu i zieleni. Różnica jest wyraźna: obraz urzeka wyrazistością, naturalną kolorystyką i mocniejszymi kontrastami.

Wprowadzona przez Sony platforma Android TV rozszerza zestaw funkcji „smart TV” i pozwala używać telewizora tak, jak używa się smartfona lub tabletu, ale ze wszystkimi zaletami dużego ekranu. Stanowi więc przepustkę do świata filmów, muzyki, zdjęć, gier, wyszukiwarek, aplikacji i innych materiałów — w znakomitej oprawie audiowizualnej.

Technologia Google Cast daje niespotykane dotąd możliwości integracji telewizora z urządzeniami mobilnymi. Przesyłanie aplikacji, gier, filmów, zdjęć, nagrań i innych materiałów ze smartfona lub tabletu sprowadza się teraz do dotknięcia przycisku, bez konieczności parowania czy konfigurowania funkcji kopii ekranu.

W znalezieniu nowych, interesujących programów i materiałów pomaga funkcja wyszukiwania głosowego. Aby jej użyć, wystarczy mówić do mikrofonu na dostarczanym w zestawie pilocie z panelem dotykowym — albo do urządzenia mobilnego z systemem Android lub iOS.

Współpraca z serwisem Google Play oznacza dostęp do setek aplikacji i gier: od strzelanek i platformówek przez witryny agregujące materiały z zewnętrznych źródeł aż po profesjonalne serwisy z multimediami. W tej bogatej ofercie każdy znajdzie coś dla siebie.

Łatwość użycia telewizora BRAVIA to zasługa nowego, szybkiego systemu obsługi One-Flick Entertainment, dzięki któremu treści i aplikacje są dosłownie na wyciągnięcie ręki. Przeglądanie kanałów telewizyjnych, filmów w Internecie, zdjęć i innych treści umożliwia intuicyjny w użyciu pilot z panelem dotykowym.

Telewizor BRAVIA X91C jest zgodny z formatami kodowania HEVC oraz VP9, a jego łącze HDMI umożliwia transmisję sygnału 50p/60p. Oznacza to dostęp do pełnego wachlarza treści, między innymi z szybko rozwijających się serwisów oferujących materiały wideo 4K w transmisji strumieniowej.

Tegoroczna gama telewizorów 4K firmy Sony powiększy się jeszcze o dwa następne modele z procesorem 4K X1 i platformą Android TV. Telewizory BRAVIA X80C (z ekranem 49" i 55") zapewniają dokładnie to, co jest potrzebne do uzyskania świetnego obrazu 4K. Modele z serii BRAVIA S80C mają delikatnie zakrzywione ekrany o wielkości 55" i 65". Tworzą przez to bardziej naturalne warunki oglądania — i mocniej wciągają w akcję.

Nowe, smukłe telewizory LCD 4K BRAVIA X91C z ekranem 75" pojawią się w sprzedaży w połowie września 2015 r.

[1] 15 mm w najcieńszym miejscu

[2] Dostępność w tym roku.

BRAVIA X91C – dane techniczne

Wielkość ekranu 189,3 cm (75")
Rozdzielczość 4K (3840 x 2160)
Procesor obrazu 4K Processor X1
Kolor TRILUMINOS Display
Technologia Motionflow Motionflow XR 800 Hz
System głośników 2.2-kanałowy z dwoma głównymi głośnikami (20 x 100 mm) i dwoma głośnikami niskotonowymi (60 mm)
Dźwięk Wzmacniacz cyfrowy S-Master, S-Force Front Surround, Clear Audio+, DSEE, Clear Phase
Dodatkowe funkcje Android TV, system obsługi One-Flick Entertainment
3D System aktywny
Pilot One-Flick W komplecie

Sony Corporation jest czołowym producentem sprzętu audio, wideo, rozrywkowego, telekomunikacyjnego i informatycznego oraz podzespołów elektronicznych przeznaczonych na rynek masowy i dla odbiorców profesjonalnych. Działalność w segmentach muzyki, filmu, rozrywki komputerowej i Internetu zapewnia Sony wyjątkową pozycję: światowego lidera w branży elektronicznej i rozrywkowej. Skonsolidowany obrót Sony w roku obrachunkowym, który zakończył się 31 marca 2015, wyniósł w przybliżeniu 68 miliardów dolarów USA. Ogólnoświatowa strona www Sony: http://www.sony.net