Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Nowy Walkman® Sony NW-ZX507: wysoka jakość dźwięku z różnych źródeł

Komunikat prasowy   •   Wrz 05, 2019 13:35 CEST

  • Dźwięk o wysokiej rozdzielczości i zaawansowana technologia audio
  • Wysoka jakość muzyki z różnych źródeł, w tym serwisów streamingowych
  • Luksusowe wzornictwo dostosowane do luksusowego brzmienia

Firma Sony ogłosiła wprowadzenie nowego odtwarzacza Walkman® NW-ZX507, który umożliwia odtwarzanie muzyki z wielu źródeł. Nowy model jest wyposażony w platformę Android™[1] i łącze Wi-Fi. Pozwala słuchać nagrań z serwisów streamingowych lub pobierać je do pamięci odtwarzacza — bez pogorszenia wysokiej jakości dźwięku.

Muzykalna technologia

Odtwarzacz NW-ZX507 to źródło dźwięku o bardzo wysokiej jakości. Do jej uzyskania przyczyniają się między innymi symetryczne łącze o średnicy 4,4 mm, obsługa formatu DSD (11,2 MHz) bez konwersji[2], odtwarzanie dźwięku PCM 384 kHz / 32 bity i wzmacniacz S-master HX™. W rezultacie słuchacz może zanurzyć się w dźwięku o wysokiej rozdzielczości. Co więcej, dzięki technologii DSEE HX™ wcześniejsze nagrania brzmią niemal tak, jak muzyka o wysokiej rozdzielczości, a procesor DSEE HX™ działa nawet przy słuchaniu muzyki z serwisów streamingowych[3]. Odtwarzacz NW-ZX507 umożliwia ponadto bezprzewodową transmisję dźwięku o wysokiej rozdzielczości przy użyciu kodeka LDAC, daje więc pełną swobodę słuchania takich nagrań zgodnie z własnymi preferencjami.

Najwyższa jakość dźwięku jest pochodną starannej konstrukcji. Podstawa montażowa odtwarzacza NW-ZX507 składa się z polerowanej ramki z aluminium oraz polerowanego bloku miedzianego, które w połączeniu pozwalają uzyskać czysty dźwięk o dużej mocy. Mocny bas to z kolei efekt zastosowania nowo opracowanego kondensatora wysokopolimerowego FTCAP oraz superkondensatora z podwójną warstwą. Do wzbogacenia każdego detalu w ulubionych utworach przyczyniają się też elementy klasy audio, w tym lut o znakomitej jakości oraz precyzyjny rezystor.

Powiększona kolekcja muzyczna

Platforma Android™ i łącze Wi-Fi zapewniają dostęp do milionów utworów, oferowanych zarówno w transmisji strumieniowej, jak i do pobrania za pośrednictwem aplikacji muzycznych zainstalowanych w odtwarzaczu Walkman®. Urządzenie można też podłączyć do komputera, by słuchać nagrań z własnej kolekcji muzycznej.

Luksus przy słuchaniu

Eleganckim rozwiązaniem służącym do obsługi odtwarzacza jest 3,6-calowy ekran HD z panelem dotykowym. Urządzenie jest również wyposażone w port USB Type-C™ oraz gniazdo na karty microSD. Obsługę ułatwiają fizyczne przyciski umieszczone z boku atrakcyjnie wyglądającej, czarnej obudowy. Mimo niewielkich wymiarów odtwarzacz NW-ZX507 realistycznie reprodukuje dźwięk. Jego akumulator wystarcza nawet na 20 godzin odtwarzania[4] i pozwala bez obaw słuchać albumu za albumem.

Odtwarzacz współpracuje z firmową aplikacją Sony do odtwarzania muzyki, pozwalającą dostosowywać dźwięk i uzyskać najlepsze możliwe wrażenia przy słuchaniu.

Sprzedaż modelu NW-ZX507 (64 GB) rozpocznie się w listopadzie 2019 r.

Więcej wiadomości z firmy Sony można znaleźć pod adresem http://presscentre.sony.eu/

[1] Android jest znakiem towarowym Google LLC.

[2] Wymagane jest połączenie symetryczne.

[3] Wymagane jest połączenie przewodowe.

[4] Z użyciem firmowej aplikacji Sony do odtwarzania muzyki i połączenia niesymetrycznego, przy odtwarzaniu utworów MP3.

Sony Corporation jest czołowym producentem sprzętu audiowizualnego, rozrywkowego, telekomunikacyjnego i informatycznego oraz podzespołów elektronicznych przeznaczonych na rynek masowy i dla odbiorców profesjonalnych. Działalność w segmentach muzyki, filmu, rozrywki interaktywnej i Internetu zapewnia Sony wyjątkową pozycję: światowego lidera w branży elektronicznej i rozrywkowej. Skonsolidowany obrót Sony w roku finansowym, który zakończył się 31 marca 2018 r., wyniósł w przybliżeniu 77 miliardów dolarów USA. Ogólnoświatowa strona www Sony: http://www.sony.net/