Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

#BossWchodziDoGry - nowa kamera Action Cam FDR-X3000 z najlepszą stabilizacją od Sony już w sprzedaży

Komunikat prasowy   •   Lis 09, 2016 12:00 CET

Action Cam FDR-X3000

Morskie głębiny, siarczysty mróz czy wysoka, pustynna temperatura – do gry wkracza najnowsza kamera sportowa Sony Action Cam, która przesuwa granice wytrzymałości udowadniając, że nie ma warunków nie do pokonania. Dzięki najdokładniejszej stabilizacji obrazu oraz ultraczułej matrycy FDR-X3000 potwierdza, że B.O.SS jest tylko jeden.

B.O.SS, czyli Balanced Optical SteadyShot™ to doskonały system stabilizacji obrazu, w który wyposażona została najnowsza flagowa kamera sportowa firmy Sony – Action Cam FDR-X3000. Ta wiodąca technologia znana z kamer Handycam sprawia, że FDR-X3000 to niekwestionowany lider pod względem stabilności obrazu. Wyjątkowo wysoka jakość nagrań w każdych warunkach to zasługa czułej matrycy EXMOR R 16:9, zoptymalizowanej do nagrań w rozdzielczości 4K, a także wyjątkowej jakości szerokokątnego obiektywu marki Zeiss ze specjalną antyodblaskową powłoką.

FDR-X3000 sprawdzi się zawsze, kiedy będziemy chcieli nagrać wspomnienia w pełnej realizmu jakości 4K. Jej zaawansowane funkcje dostarczają nie tylko stabilnego i wyjątkowo wyraźnego, ale też dynamicznego obrazu wraz z szeroką gamą barw. Co więcej, ten flagowy model umożliwia rejestrowanie w trybie slow motion, a także w prędkości aż 120 k/s.

Dzięki specjalnym sensorom GPS, służącym do zapisywania lokalizacji oraz prędkości poruszania się, z łatwością powrócimy nie tylko do najlepszych chwil i wspomnień, ale też do związanych z nimi miejsc.

Dobrej jakości mikrofon, który za pomocą technologii Wind Noise Reduction pozwoli dokładnie zarejestrować każde brzmienie, wyciszając jednocześnie niechciane przez nas odgłosy, np. szum wiatru. Na uwagę zasługuje nowy, dedykowany pilot z funkcją podglądu na żywo, która pozwoli na zdalne sprawdzanie konta widzenia i sterowanie kamerą przy użyciu jedynie jednej ręki.

Dzięki wodoszczelnej obudowie oraz dodatkowej nieprzemakalnej osłonie kamera X3000 umożliwia filmowanie w każdych, nawet najbardziej ekstremalnych warunkach pogodowych, takich jak deszcz, śnieg czy upał. Dodatkowo kamera ta odporna jest na pył, wstrząsy, zachlapania, a także na wyjątkowo niskie i wysokie temperatury. Jej wytrzymałość docenią również miłośnicy nurkowania – specjalna obudowa dedykowana FDR-X3000 pozwala na wykonywanie podwodnych ujęć nawet do 60 metrów głębokości.

Nowa kamera Sony Action Cam FDR-X3000 jest już dostępna w salonach Sony Centre oraz w sieciach Media Markt i Saturn.

Sony Corporation jest czołowym producentem sprzętu audio, wideo, fotograficznego, rozrywkowego, telekomunikacyjnego i informatycznego oraz podzespołów elektronicznych przeznaczonych na rynek masowy i dla odbiorców profesjonalnych. Działalność w segmentach muzyki, filmu, rozrywki komputerowej i Internetu zapewnia Sony wyjątkową pozycję: światowego lidera w branży elektronicznej i rozrywkowej. Skonsolidowany obrót Sony w roku obrachunkowym, który zakończył się 31 marca 2016, wyniósł w przybliżeniu 72 miliardy dolarów USA. Ogólnoświatowa strona www Sony: http://www.sony.net