Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Odtwarzacze Blu-ray Disc™ Sony: szybkie, pomysłowe i nowoczesne

Komunikat prasowy   •   Sty 07, 2014 02:00 CET

Wiosenna oferta odtwarzaczy Blu-ray Disc™ Sony to kolejny krok ku lepszej jakości rozrywki. Nowe modele są jeszcze bardziej inteligentne, gwarantują doskonały obraz i dźwięk, wyróżniają się łatwą obsługą i zaawansowanymi funkcjami łączności.

Pięć nowych odtwarzaczy Blu-ray Disc pozytywnie zaskakuje jeszcze przed rozpoczęciem odtwarzania: to zasługa funkcji Super Quick Start, która przyczynia się do szybszego uruchomienia urządzenia.

Kopia ekranu smartfona na telewizorze

Oparta na technologii Miracast™ funkcja kopii ekranu pozwala pokazać na dużym ekranie telewizora dokładnie to samo, co widać na smartfonie lub tablecie z systemem Android[i]. W dodatku, nie jest do tego potrzebny ani router Wi-Fi, ani połączenie z Internetem, ani specjalne aplikacje. Każdy film z YouTube lub innego serwisu internetowego, gra albo obraz z urządzenia mobilnego można po prostu bezprzewodowo przesłać do odtwarzacza Blu-ray Disc w celu wyświetlenia na telewizorze.

Stabilna strumieniowa transmisja

Działanie łączności Wi-Fi poprawia antena o bardzo dużej czułości oraz wewnętrzny moduł wspomagający odbiór słabych sygnałów z routera. W rezultacie nie trzeba się już troszczyć o umieszczenie odtwarzacza w strefie optymalnego odbioru: doskonałą jakość transmisji filmów Full HD, a nawet 3D uzyskuje się w szerokim zakresie lokalizacji.

Więcej kodeków, więcej treści

Wszystkie nowe odtwarzacze Blu-ray Disc wyróżniają się wielością obsługiwanych rodzajów plików i treści. Można ich użyć do odtwarzania filmów, muzyki i zdjęć przechowywanych w pamięci USB lub na domowym serwerze sieciowym. Przy odtwarzaniu filmów w formacie .mkv obsługiwany jest ponadto dodatkowy kodek wideo.

Błyskawiczne rozpoczynanie seansu

Dzięki funkcji Super Quick Start uruchamianie odtwarzacza trwa niespełna sekundę. Szybciej można również uzyskać dostęp do materiałów w Internecie i aplikacji oraz rozpocząć odtwarzanie płyty Blu-ray Disc. Sam napęd jest obecnie cichszy i trwalszy, a szczelny, odporny na kurz mechanizm niemal całkowicie tłumi odgłosy pracy i zapewnia dokładne, bezbłędne odtwarzanie.

Więcej szczegółów

Najlepszy w gamie model S6200 ma funkcję interpolacji nagrań Blu-ray Disc™ do formatu 4K Ultra HD, z czterokrotnie większą liczbą pikseli niż w formacie Full HD. Uzyskane dzięki temu dodatkowe szczegóły tchną nowe życie w ulubione filmy na telewizorze 4K.

Poprawie ulega nawet jakość filmów z Internetu, co jest zasługą technologii redukcji zakłóceń w materiałach IP (Pro), która wykorzystuje do działania szybki, dwurdzeniowy procesor. Dzięki niej przesyłane z Internetu nagrania o niskiej rozdzielczości wyglądają wyraźniej, zawierają mniej szumu i odznaczają się bogactwem faktur i naturalnymi przejściami tonalnymi.

Fantastyczny dźwięk

Tegoroczne odtwarzacze Blu-ray Disc wyróżniają się niespotykaną dotąd jakością dźwięku. To efekt zastosowania systemu Digital Music Enhancer, który łączy szereg firmowych technologii audio Sony w celu zapewnienia satysfakcjonującej oprawy dźwiękowej do filmów z Internetu czy kolekcji utworów MP3 odtwarzanych z podłączonego napędu USB. System ten przywraca subtelne niuanse brzmieniowe w paśmie tonów wysokich, które ulegają stłumieniu w wyniku silnej kompresji plików z muzyką. Kompensuje również gorszą dynamikę utworów audio o małej przepływności, dzięki czemu brzmienie staje się bardziej rozległe i naturalne.

Nowe odtwarzacze Blu-ray Disc™ Sony BDP-S6200, BDP-S5200, BDP-S4200 i BDP-S1200 pojawią się w Europie w lutym 2014 r.


Główne cechy i dane techniczne

BDP-S6200

BDP-S5200

BDP-S4200

BDP-S1200

Obraz

Interpolacja 4K

TAK

Technologia
Super Bit Mapping dla filmu

TAK

Odtwarzanie 3D

TAK

TAK

TAK

Redukcja zakłóceń
w materiałach IP (Pro)

TAK

Dźwięk

Cyfrowa korekcja muzyki
(Digital Music Enhancer)

TAK

Sieć

Kopia zawartości ekranui

TAK

TAK

Wi-Fi

TAK

TAK

DLNAii

TAK

TAK

TAK

Sony Entertainment Network

TAK

TAK

TAK

TAK

Użyteczność

Dwurdzeniowy procesor

TAK

Aplikacja TV SideView

TAK

TAK

TAK

Szerszy wachlarz
obsługiwanych formatów

TAK

TAK

TAK

TAK

Bardzo szybkie uruchamianie

TAK

TAK

TAK

TAK


[i] Zgodność z urządzeniami mobilnymi Wi-Fi CERTIFIED Miracast™ (system Android 4.2 lub nowszy).