Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Ogłoszono zdobywcę nagrody Poland National Award w konkursie Sony World Photography Awards 2020

Komunikat prasowy   •   Mar 04, 2020 11:00 CET

World Photography Organisation i polski oddział Sony Europe mają przyjemność ogłosić, że nagrodę Poland National Award w konkursie Sony World Photography Awards 2020 otrzymał Jacek Patora.

Program National Award to wspólna inicjatywa World Photography Organisation i Sony służąca promowaniu lokalnych fotografów z 63 krajów z całego świata. Jury wybiera po jednym wybitnym zdjęciu z każdego kraju. Autorzy tych fotografii zyskują niepowtarzalną szansę zaprezentowania swojej pracy na renomowanej wystawie Sony World Photography Awards w londyńskim Somerset House, która w tym roku odbędzie się w dniach od 17 kwietnia do 4maja.

Jacka Patorę nagrodzono za zdjęcie Gra cieni, zgłoszone w kategorii Architektura konkursu otwartego.

— Jestem niezmiernie zaszczycony wygraną w kategorii Poland National Award tak prestiżowego konkursu. Ta nagroda daje mi ogromną motywację do rozwijania mojej pasji fotografii. Mam również nadzieję, że otworzy mi ona drogę na nowe możliwości.— mówi o sukcesie w konkursie Poland National Award Jacek Patora.

— Fotografia została wykonana w pierwszych dniach Nowego Roku podczas mojego pobytu w Lizbonie w Portugalii. Zawsze marzyłem o uchwyceniu w kadrze tego słynnego mostu, niemal całkowicie pokrytego mgłą. Ten dzień okazał się do tego świetną okazją. Zachwycony kształtami wykreowanymi przez grę światła i cienia, idealne linie i sylwetki osób, zdecydowałem się uwiecznić tę chwilę — dodaje autor zdjęcia.

Na konkurs Sony World Photography Awards 2020 napłynęła rekordowa liczba zdjęć: ponad 345 tysięcy, z czego na konkurs otwarty przeszło 190 tysięcy (spośród których wybierano prace w konkursie National Award).

Jako zdobywca nagrody Poland National Award Jacek Patora otrzyma najnowszy sprzęt fotograficzny od Sony.

Sony Corporation jest czołowym producentem sprzętu audiowizualnego, rozrywkowego, telekomunikacyjnego i informatycznego oraz podzespołów elektronicznych przeznaczonych na rynek masowy i dla odbiorców profesjonalnych. Działalność w segmentach muzyki, filmu, rozrywki interaktywnej i Internetu zapewnia Sony wyjątkową pozycję: światowego lidera w branży elektronicznej i rozrywkowej. Skonsolidowany obrót Sony w roku finansowym, który zakończył się 31 marca 2018 r., wyniósł w przybliżeniu 77 miliardów dolarów USA. Ogólnoświatowa strona www Sony: http://www.sony.net/