Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Oscara za makijaż najlepiej przygotowany do rozdzielczości 4K otrzymuje…

Komunikat prasowy   •   Lut 24, 2015 16:00 CET

Firma Sony zaproponowała trzy stylizacje w których wykorzystano nowe techniki nakładania makijażu. Pomogą one aktorom dobrze wyglądać na ujawniających najdrobniejsze szczegóły ujęciach w rozdzielczości 4K. Autorką stylizacji jest Aimee Adams, wizażystka wielu gwiazd. Jej pomysły mają pomóc zwycięsko wyjść z próby, jaką stanowi wyświetlanie obrazu na telewizorach 4K Ultra HD BRAVIA — czterokrotnie bardziej szczegółowych od produktów o rozdzielczości Full HD. 

Adams nakładała makijaż wielu gwiazdom, jak Helen Mirren, Michael Fassbender, Ralph Fiennes, Robert Downey Junior, a także Rachel Weisz czy Sienna Miller. Teraz wykorzystała swe doświadczenia, aby stworzyć stylizacje dostosowane do technologii 4K, którą cechuje ogromna ilość szczegółów, wierne kolory i nieprzeciętny kontrast. O makijażu spełniającym wymagania obrazu HD w środowiskach bywalców salonów piękności mówiło się już od jakiegoś czasu — ale telewizory 4K to zupełnie nowe wyzwanie: dziś nie wychodząc z domu możemy oglądać filmy w większej rozdzielczości niż kiedykolwiek przedtem. Nowe telewizory 4K firmy Sony wyświetlają obraz złożony z 8 milionów pikseli i optymalizowany z użyciem zaawansowanych technik przetwarzania. Dzięki wyostrzaniu szczegółów i bogatszej kolorystyce każda oglądana scena wygląda wyjątkowo żywo i naturalnie.

Proponując stylizacje dla aktorek nominowanych do tegorocznych Oscarów, Aimee Adams musiała wziąć pod uwagę również i to, że w technologii 4K większe znaczenie odgrywają kolor, szczegóły i kontrast. Tak powstały trzy kreacje: dla rudowłosej (ukłon w stronę Julianne Moore), dla brunetki (Felicity Jones) i blondynki (w stylu Rosamund Pike).

Rosamund Pike miała już do czynienia z makijażem przygotowanym do 4K: film „Zaginiona dziewczyna”, w którym zagrała (i za który otrzymała nominację do Oscara), był nakręcony w tej właśnie technologii. Adams opracowała dla niej stylizację „gwiazdy z sąsiedztwa”. W kreacji zainspirowanej stylem tegorocznej najlepszej aktorki pierwszoplanowej Julianne Moore użyła mocnego akcentu kolorystycznego w postaci intensywnie czerwonej szminki, a do urody Felicity Jones dopasowała makijaż łączący klasyczne, zmysłowe „smoky eye” z niepomalowanymi ustami.

— Dla hollywoodzkich piękności pojawienie się technologii 4K oznacza jedno: teraz znacznie trudniej jest ukryć jakąkolwiek niedoskonałość — komentuje Aimee Adams. — W rezultacie nałożenie makijażu stało się równie istotne jak jego przygotowanie. Cieszę się więc, że mogę podzielić się swoją wiedzą z innymi kobietami.

— Telewizory 4K firmy Sony pobudzają zmysły fantastycznym obrazem, wzmacniają efekt i wymowę każdej sceny — mówi Gildas Pelliet, dyrektor ds marketingu Sony Europe. — Dzięki niezwykłej ilości szczegółów, naturalnym kolorom i wspaniałemu kontrastowi widz ma wrażenie, że przeniósł się do świata filmu. Kiedy oglądamy obraz w technologii 4K, czujemy każdą emocję, dostrzegamy każdy drobiazg: od wyrazu twarzy aktora po uczucia widoczne w jego spojrzeniu. Lepiej wyglądają nawet stare, doskonale znane filmy, bo nasza wyjątkowa technologia przetwarzania obrazu pozwala wyświetlać je w oryginalnej jakości.

Telewizory 4K Ultra HD BRAVIA™ firmy Sony z oferty na rok 2015 trafią do sklepów wiosną. Nowe modele wyróżniają się jakością obrazu, która idzie w parze z bardzo smukłą sylwetką i bogactwem wrażeń zapewnianych przez platformę Android TV. 

Najważniejsze cechy:

  • Obraz na ekranie telewizora 4K składa się z ponad 8 milionów pikseli i zawiera 4 razy więcej szczegółów niż obraz Full HD (1080).
  • Każdy materiał jest interpolowany do rozdzielczości 4K. W rezultacie uzyskuje się niespotykane dotąd wrażenia.
  • Za przetwarzanie obrazu — optymalizację wyglądu i wyostrzanie szczegółów — odpowiada nowy procesor X1.
  • Technologia TRILUMINOS Display zwiększa bogactwo barw i wzmacnia wrażenie głębi. Łatwiej przez to poczuć się uczestnikiem akcji na ekranie. 
  • Technologia X-Reality PRO analizuje poszczególne fragmenty sceny, porównując je ze specjalną bazą danych o obrazach. Optymalizuje każdy piksel i nadaje szczegółom niezwykle naturalny wygląd.
  • System X-tended Dynamic Range steruje kontrastem tak, by pogłębić czerń i zwiększyć intensywność bieli.
  • System X-tended Dynamic Range steruje kontrastem tak, by pogłębić czerń i zwiększyć intensywność bieli
  • Dzięki platformie Android TV do obsługi telewizora można używać nie tylko pilota, lecz także smartfona i tabletu.
  • Nowe telewizory stały się jeszcze smuklejsze. Model X90 ma najmniejszą grubość ze wszystkich telewizorów 4K na świecie — tylko 4,9 mm — i jest prawdziwym dziełem sztuki.

Dalsze informacje o telewizorach 4K Ultra HD firmy Sony można znaleźć pod adresem 4k.sony.pl

Nadzwyczajne szczegóły w obrazie 4K można zobaczyć w lokalnych Centrach Sony lub w najbliższym autoryzowanym sklepie.

Sony Corporation jest czołowym producentem sprzętu audio, wideo, rozrywkowego, telekomunikacyjnego i informatycznego oraz podzespołów elektronicznych przeznaczonych na rynek masowy i dla odbiorców profesjonalnych. Działalność w segmentach muzyki, filmu, rozrywki komputerowej i Internetu zapewnia Sony wyjątkową pozycję: światowego lidera w branży elektronicznej i rozrywkowej. Skonsolidowany obrót Sony w roku obrachunkowym, który zakończył się 31 marca 2014, wyniósł w przybliżeniu 75 miliardów dolarów USA. Ogólnoświatowa strona www Sony: http://www.sony.net