Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Pięć produktów Sony nagrodzonych w konkursie EISA

Komunikat prasowy   •   Sie 15, 2013 00:01 CEST

Firma Sony zdobyła pięć nagród w prestiżowym konkursie organizowanym przez

Europejski aparat kompaktowy roku 2013-2014:

Europejski telewizor roku 2013-2014:

Europejski amplituner do kina domowego roku 2013-2014:

Europejski tablet roku 2013-2014:

Z werdyktów EISA

Europejski zaawansowany aparat roku 2013-2014: SLT-A99
Dzięki pełnoklatkowej matrycy obrazu i systemowi wizjera elektronicznego flagowy aparat Sony — α SLT-A99 — zagwarantuje wymagającym fotografom znakomitą jakość obrazu i dostęp do szeregu innowacyjnych funkcji. Zastosowany w urządzeniu przetwornik obrazu Exmor CMOS ma rozdzielczość 24,3 mln pikseli, a w połączeniu z procesorem obrazu BIONZ umożliwia zapis 14-bitowych plików RAW w tempie 6 klatek na sekundę. Unikatowym rozwiązaniem jest system automatyki ostrości z dwoma czujnikami wykrywania fazy, który służy do efektywnego śledzenia szybko poruszających się obiektów. Zaawansowane funkcje sterowania parametrami obrazu i tryby zapisu w wysokiej jakości gwarantują doskonałe rezultaty przy nagrywaniu obrazu filmowego. Dzięki zastosowaniu stopu magnezowego, Sony stworzyło profesjonalny korpus wyposażony w 3-calowy, regulowany w wielu płaszczyznach panel LCD, który umożliwia zdjęcia z niemal dowolnej perspektywy.

Europejski aparat kompaktowy roku 2013-2014: DSC-HX50/HX50V
Aparat HX50 idzie w ślady zwycięzcy zeszłorocznej edycji konkursu EISA: modelu Cyber-shot DSC-HX20. Jest najmniejszym na świecie kompaktem wyposażonym w obiektyw z 30-krotnym zoomem; wyznacza tym samym nowe granice możliwości dla segmentu kompaktów zmiennoogniskowych. Model DSC-HX50 jest wyposażony w obiektyw Sony typu G. Pozwala zarówno beztrosko fotografować w trybie automatycznym, jak i precyzyjnie, ręcznie zmieniać oraz personalizować ustawienia. Model HX50V (niedostępny na rynku polskim - przyp. Sony) jest ponadto wyposażony w moduł GPS, dzięki któremu zawsze wiadomo, gdzie zostały wykonane poszczególne zdjęcia. Fotografowie na każdym poziomie zaawansowania z zadowoleniem powitają również inne funkcje i rozwiązania, takie jak 20,4-megapikselowy przetwornik obrazu CMOS Exmor R, bardzo efektywny stabilizator obrazu, tryb zapisu filmów AVCHD 1080p oraz oddzielne pokrętło do kompensacji ekspozycji.

Europejski telewizor roku 2013-2014: KDL-55W905
Model KDL-55W905A to pierwszy telewizor Sony wyposażony w nowy wyświetlacz Triluminos LED oraz procesor X-Reality Pro drugiej generacji. Połączenie tych elementów zapewnia nieskazitelny obraz: żywe, naturalne kolory oraz znakomitą jakość reprodukcji ruchu, istotną przy oglądaniu sportu, filmów i przy grach. Dzięki systemowi głośnikowemu long-duct, telewizor pierwszorzędnie odtwarza także dźwięk. Jego użytkowanie ułatwia nowy, szybko działający system obsługi, a także pilot z technologią NFC i aplikacja TV SideView. Wąska ramka z aluminium i atrakcyjnie wyglądająca podstawa nadają telewizorowi KDL-55W905A charakterystyczny wygląd linii wzorniczej „Sense of Quartz”. To doskonały wybór dla wymagającego nabywcy.

Europejski amplituner kina domowego roku 2013-2014: Sony STR-DA5800ES
Referencyjny amplituner Sony jest ciężki, ale i finezyjny w swoich wielokanałowych możliwościach. Zapewnia filmowym ścieżkom dźwiękowym, a także muzyce, brzmienie pełne zdrowej energii i żywych detali. STR-DA5800ES jest przygotowany do obsługi konfiguracji 9.2 i napakowany mnóstwem opcji, oferując dziewięć wejść i trzy wyjścia HDMI, asynchroniczne wejście USB, a także – co unikalne w amplitunerach AV – funkcję wideo na życzenie Sony Entertainment Network. Wydajny procesor audio pozwala regulować wirtualną wysokość kanału centralnego, ułatwiając jego instalację, podczas gdy odtwarzacz plików wspiera WAV i FLAC do 192 kHz/24 bity. Wyśmienity, intuicyjny graficzny interfejs użytkownika i skuteczna autokalibracja ułatwiają opanowanie tej niezwykle zaawansowanej, najnowszej maszyny Sony.

Europejski tablet roku 2013-2014: Xperia Tablet Z
Choć Xperia Tablet Z firmy Sony należy do najsmuklejszych na rynku, jest skutecznie zabezpieczony przed wodą i kurzem. Podobno działa nawet po zanurzeniu na pół godziny na głębokość 1 metra. Wewnątrz opartego na systemie Android 4.1.3 urządzenia znajduje się szybki, czterordzeniowy procesor taktowany zegarem 1,5 GHz i 2 GB pamięci RAM. 10,1-calowy ekran umożliwia wyświetlenie 1920 x 1200 pikseli, co daje rozdzielczość 224 ppi. Dostępne są wersje z wewnętrzną pamięcią o pojemności 16 GB i 32 GB. W razie potrzeby, pamięć można dodatkowo rozszerzyć używając karty MicroSD. Tablet jest wyposażony w najnowsze łącza komunikacyjne: Wi-Fi, Wi-Fi Direct, Miracast, Bluetooth, FC i 4G LTE. Użytkownik może korzystać z dwóch kamer. Tylna, z przetwornikiem CMOS Exmor R, pozwala na wykonywanie 8,1-megapikselowych zdjęć i nagrywanie filmów Full HD. Dzięki wbudowanemu promiennikowi podczerwieni urządzenie może również pełnić rolę pilota do domowego zestawu rozrywkowego. Oferowany w kolorze czarnym lub białym Xperia Tablet Z doskonale nadaje się dla każdego, kto szuka niepowtarzalnego połączenia stylu i technologii.

1 Wśród cyfrowych aparatówach fotograficznych z zoomem optycznym od 30x wzwyż. Na podstawie wewnętrznych badań Sony, według stanu w chwili zapowiedzi produktu (kwiecień 2013 r.).