Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Pięć produktów Sony uhonorowanych prestiżową nagrodą EISA

Komunikat prasowy   •   Sie 15, 2012 08:00 CEST

Osiągnięcia i innowacje Sony w dziedzinie sprzętu fotograficznego i domowej rozrywki po raz kolejny zyskały uznanie Europejskiego Stowarzyszenia Obrazu i Dźwięku (European Imaging and Sound Association – EISA).

EISA jest największą organizacją wydawców multimediów w Europie. Zrzesza 50 specjalistycznych magazynów z branży audio, foto, wideo i elektroniki samochodowej wydawanych w 19 krajach Europy.


SLT-A57: europejska lustrzanka 2012-2013

Aparat SLT-A57 zaimponuje zarówno początkującym użytkownikom, jak i bardziej zaawansowanym fotografom. Urządzenie łączy nowoczesne rozwiązania, ergonomię i wysoką jakość wykończenia z przystępną ceną. Dzięki technologii półprzezroczystego lustra (Translucent Mirror Technology) umożliwia wykonywanie zdjęć seryjnych w imponującym tempie 12 klatek na sekundę, przy nieprzerwanie działającej automatyce ostrości. W rezultacie aparat ten znakomicie nadaje się do fotografowania szybkich akcji, nawet w dużym zbliżeniu. Problemem nie są nawet poruszające się obiekty, ponieważ zastosowane w modelu SLT-A57 rozwiązania gwarantują efektywne śledzenie ruchu. Nowa funkcja automatycznego komponowania portretów wykrywa z kolei twarze w kadrze, dzięki czemu umożliwia uzyskanie profesjonalnych, optymalnie skadrowanych zdjęć portretowych.

Cyber-shot DSC-RX100: europejski zaawansowany aparat kompaktowy 2012-2013

Aparat kompaktowy DSC-RX100 imponuje szczegółowością i nadzwyczajną jakością rejestrowanego obrazu. Dzięki przetwornikowi obrazu Exmor CMOS typu 1,0 cala o efektywnej rozdzielczości 20,2 megapiksela oraz funkcjom ręcznego wyboru ustawień, fotografowanie tym aparatem przypomina pod pewnymi względami wykonywanie zdjęć lustrzanką. Obiektyw Carl Zeiss Vario-Sonnar o maksymalnej przysłonie F1,8 połączono z najnowszym procesorem BIONZ. W rezultacie nieduży aparat doskonale sprawdza się w słabym oświetleniu i przy fotografowaniu szybkich akcji, a rejestrowane nim zdjęcia i filmy HD wyróżniają się pięknym wyglądem oraz bogactwem szczegółów. Jeszcze bardziej imponującą możliwością aparatu kompaktowego jest wykonywanie profesjonalnie wyglądających fotografii z ostrym pierwszym planem i miękko rozmytym tłem.


Cyber-shot DSC-HX20V: europejski aparat dla podróżujących 2012-2013

Idealny do noszenia ze sobą, wielofunkcyjny, oferujący duże możliwości bez pogarszania jakości obrazu... Aparat DSC-HX20V będzie doskonałym towarzyszem każdej podróży. Dzięki trybowi zdjęć makro z odległości od 1 cm i imponującemu, 20-krotnemu zoomowi optycznemu pozwoli utrwalić każdy ciekawy obiekt, bliski i daleki. Ale to nie koniec jego możliwości: w słabym oświetleniu i przy fotografowaniu szybko poruszających się obiektów wydajny optyczny stabilizator obrazu pomoże w uzyskaniu naturalnie wyglądających, ostrzejszych zdjęć z mniejszą ilością szumu. A dzięki odbiornikowi GPS i kompasowi, po powrocie do domu można prześledzić swoją podróż na elektronicznej mapie w komputerze oraz sprawdzić, w jakim kierunku były wykonywane poszczególne zdjęcia.

BRAVIA KDL-55HX850: europejski telewizor 3D 2012-2013

W serii HX850 zastosowano udoskonaloną technologię optymalizacji obrazu X-Reality PRO. Dzięki niej nawet sygnały o gorszych parametrach zmieniają się w obrazy o jakości bliskiej HD; zwiększa się również czystość obrazów 2D i 3D. Telewizor pozwala w bardzo prosty sposób wykorzystywać potencjał Internetu. Funkcja Sony Internet TV daje dostęp do nieprzebranych zasobów filmów, seriali i koncertów na życzenie, a w utrzymywaniu kontaktu z przyjaciółmi i rodziną pomagają fabrycznie zainstalowane aplikacje serwisów Twitter®, Facebook® czy Skype. Wszystko to połączono z niezwykle stylowym wyglądem, będącym zasługą nowych podstaw i ekranów.

Projektor VPL-VW1000ES: europejskie kino domowe wysokiej klasy 2012-2013

Model Sony VPL-VW1000ES jest pierwszym na świecie projektorem do kina domowego umożliwiającym wyświetlanie zdumiewających obrazów 4K, których rozdzielczość (4096 x 2160 pikseli) jest czterokrotnie większa niż obrazów Full HD. Doskonałe wrażenia wizualne są również zasługą zaawansowanych rozwiązań, od obiektywu 4K i bogactwa reprodukowanych barw po bardzo dużą jasność i dynamiczny kontrast sięgający 1 000 000:1. W rezultacie, oglądając w domu materiały 2D i 3D można czuć się jak w prawdziwym kinie. Projektor 4K VPL-VW1000ES rozpoczyna więc rewolucję w domowymi kinie – i na rynku urządzeń projekcyjnych.

Wypowiedzi jurorów EISA:

Z komentarza jury EISA: pasjonaci kina domowego z niecierpliwością wyczekiwali prawdziwego projektora 4K, a pionierski na rynku sprzętu do kina domowego model VPL-VW1000ES firmy Sony zmienia te marzenia w rzeczywistość. Urządzenie zawiera specjalny obiektyw z 2.1-krotnym zoomem, ma pełną rozdzielczość 4K (4096 х 2160 pikseli) i jest oparte na rozwiązaniach rodem z profesjonalnego sprzętu kinowego Sony. Jego serce stanowią trzy nowe matryce SXRD umożliwiające uzyskanie dynamicznego kontrastu na poziomie 1 000 000:1. Jak można się spodziewać, projektor o tak wysokiej rozdzielczości daje wyjątkowe możliwości przetwarzania obrazu, do których należy sprawne zwiększanie rozdzielczości sygnałów Full HD do poziomu 4K. Ulubione filmy jeszcze nigdy nie były równie żywe, szczegółowe i realistyczne. Oto projektor przyszłości – dostępny już dziś.