Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Pięć rzeczy, których nie wiedzieliście o notebookach VAIO

Komunikat prasowy   •   Cze 20, 2012 13:00 CEST

W 1997 roku pierwsza generacja laptopów VAIO zaskoczyła niespotykaną dotąd smukłością, budzącą podziw jakością wykonania i wzornictwem – poprzez zastosowanie magnezowej obudowy. Rok później Sony ponownie stało się pionierem – tym razem w sferze rozmiarów. Nowy VAIO zachwycał niebywałymi jak na tamte czasy gabarytami - 8,9’’, wagą 1 kg oraz pierwszą wbudowaną kamerą. Laptop ten nie miał sobie równych.

Pierwszy komputer stacjonarny VAIO był fenomenem wzornictwa dla tego typu urządzeń. Możliwość ułożenia całej maszyny w formie pionowej lub poziomej, a do tego symetryczna obudowa nadawały komputerowi charakteru i nieprzeciętnej atrakcyjności. Po raz pierwszy pomyślano co zrobić z klawiaturą, która przeszkadzała na biurku kiedy sprzęt był nieużywany – zaprojektowano dla niej odpowiednie miejsce do ukrycia pod ekranem.

VAIO systematycznie łamał stereotypy, tworząc najmniejsze a zarazem najlżejsze komputery osobiste. Laptop z 2003 roku w najcieńszym punkcie mierzył niecałe 0.38 cala czyli niewiele ponad 9,6 milimetra! Kolejne mini komputery VAIO z bardzo wydajnymi konfiguracjami były na tyle małe, by utrzymać je w jednej dłoni. Mimo niewielkich rozmiarów Sony zmieściło w urządzeniach dwie kamery, czytnik linii papilarnych i pełną klawiaturę qwerty.

Najnowsza generacja laptopów – wprowadzana na rynek w 2012 roku E 14, zachwyci i zaskoczy ponownie. To kolejna seria, której wzornictwo pozwoli każdemu właścicielowi na wyrażenie siebie i pokazanie swojej osobowości.