Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Pierwszorzędny dźwięk o wysokiej rozdzielczości w najnowszych słuchawkach Sony MDR-1AM2

Komunikat prasowy   •   Sty 09, 2018 02:00 CET

Pierwszorzędny dźwięk o wysokiej rozdzielczości w najnowszych słuchawkach Sony - MDR-1AM2
  • Zgodność z technologią dźwięku o wysokiej rozdzielczości: reprodukcja muzyki zgodnie z intencją wykonawcy
  • Nowo opracowany przetwornik akustyczny 40 mm oraz zapożyczona z serii Sony Signature Z1R, inspirowana ciągiem Fibonacciego stylistyka osłony: niezrównane wrażenia przy słuchaniu
  • Wygodne, miękkie i lekkie nauszniki umożliwiające dłuższe noszenie

Firma Sony rozszerza ofertę o nowe słuchawki wysokiej klasy MDR-1AM2. Są one następcą ogłoszonego w 2014 roku modelu MDR-1A, a wprowadzone w nich nowości i udoskonalenia pomogą podbić rynek zaawansowanych słuchawek. Bazując na swoim doświadczeniu w tworzeniu produktów audio o wysokiej jakości, firma Sony osiągnęła poprawę dźwięku.

Mistrzowski dźwięk dla wytrawnego ucha

Nowe słuchawki idealnie nadają się dla osób, które oczekują najwyższej możliwej jakości dźwięku. Pasmo przenoszenia do 100 kHz poprawia warunki słuchania nagrań o wysokiej rozdzielczości, a nowo opracowany, 40-milimetrowy przetwornik akustyczny HD reprodukuje pełny zakres częstotliwości. Powlekane aluminium membrany z polimeru ciekłokrystalicznego doskonale oddają wszystkie subtelności brzmienia. Osłona słuchawek 1AM2 pokryta jest wzorem opartym na ciągu Fibonacciego, który ułatwia reprodukcję bardzo wysokich częstotliwości. Zastosowanie srebrzonej miedzi beztlenowej (OFC) ogranicza straty w transmisji sygnału. Kolejną zaletą jest możliwość wyboru złącza: symetrycznego o średnicy 4,4 mm lub standardowego 3,5 mm. W celu dalszej poprawy jakości dźwięku w nowych słuchawkach wykorzystano także rozwiązania z modelu Signature Series MDR-Z1R.

Przede wszystkim komfort

Ten model słuchawek jest lżejszy od swojego poprzednika. To ważna zaleta przy słuchaniu muzyki zarówno w domu, jak i na zewnątrz. Specjalnie zaprojektowane, okrywające uszy nauszniki mają za zadanie zapewnić użytkownikowi długotrwały komfort. Do ich wykonania użyto pianki poliuretanowej o małej sprężystości oraz luksusowej skóry ekologicznej.

Słuchawki 1AM2 łączą dyskretną elegancję ze stylowym wyglądem i będą oferowane w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i srebrnej.

Projekt stworzony został w ścisłej współpracy z firmą Kimber Kable®.

Słuchawki są dostarczane w komplecie z dwoma przewodami: standardowym oraz symetrycznym, wyposażonym we wtyk o średnicy 4,4 mm. Z myślą o osobach, którym zależy na maksymalnej jakości dźwięku, firma Sony wprowadza również do oferty przewód Kimber Kable® MUC-S12SB1, doskonale uzupełniający model 1AM2, a także inne słuchawki z pojedynczym wyjściem. Zapewnia on idealne parametry połączenia symetrycznego między odtwarzaczem Walkman® a słuchawkami Sony.

Słuchawki MDR-1AM2 będzie można nabyć na początku kwietnia. Przewód MUC-S12SB1będzie dostępny wiosną 2018 r.

Sony Corporation jest czołowym producentem sprzętu audio, wideo, fotograficznego, rozrywkowego, telekomunikacyjnego i informatycznego oraz podzespołów elektronicznych przeznaczonych na rynek masowy i dla odbiorców profesjonalnych. Działalność w segmentach muzyki, filmu, rozrywki komputerowej i Internetu zapewnia Sony wyjątkową pozycję: światowego lidera w branży elektronicznej i rozrywkowej. Skonsolidowany obrót Sony w roku obrachunkowym, który zakończył się 31 marca 2017, wyniósł w przybliżeniu 76 miliardów dolarów USA. Ogólnoświatowa strona www Sony: http://www.sony.net