Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Pierwszy na świecie 3.1-kanałowy głośnik w formie listwy z systemem Dolby Atmos® wytwarzającym trójwymiarowy dźwięk przestrzenny

Komunikat prasowy   •   Sty 09, 2018 02:00 CET

Głośniki HT-ZF9 i HT-XF9000 znakomicie harmonizują z wybranymi modelami nowych telewizorów Sony BRAVIA®.
  • Pierwszy na świecie 3.1-kanałowy głośnik w formie listwy z systemem Dolby Atmos: wirtualny, trójwymiarowy, wypełniający pomieszczenie efekt przestrzenny
  • Unikatowa technologia Sony Vertical Surround Engine pozwalająca słuchać dźwięku dobiegającego od góry — bez odbić od sufitu i bez dodatkowych głośników
  • Wzornictwo dopasowane do telewizorów Sony BRAVIA z oferty na rok 2018

Firma Sony rozszerza swoją ofertę o zaawansowany głośnik w formie listwy z systemem Dolby Atmos. Dzięki technologii wirtualizacji dźwięku model HT-ZF9 zapewnia nową jakość kinowych wrażeń we własnych czterech ścianach. Nowo opracowany, firmowy system Vertical Surround Engine wytwarza zapierający dech, wirtualny efekt trójwymiarowego dźwięku przestrzennego - bez instalowania głośników na suficie ani emisji dźwięku w górę.

W ofercie pojawi się także model HT-XF9000 z dwoma przednimi głośnikami, którego wzornictwo elegancko harmonizuje ze stylistyką telewizorów. Mimo mniejszej liczby głośników ten 2.1-kanałowy model również zapewnia kinowy dźwięk przestrzenny przy wykorzystaniu systemu Dolby Atmos i technologii Vertical Surround Engine.

Duży potencjał, małe wymiary

Dzięki zgodności z systemami Dolby Atmos i DTS:X™ głośnik HT-ZF9 wywołuje w widzach wrażenie całkowitego otoczenia dźwiękami dobiegającymi ze wszystkich kierunków.

Technologia Vertical Surround Engine w modelu HT-ZF9 realistycznie tworzy złudzenie, że odbiorca znajduje się wewnątrz dźwięku. Uzupełnia ją technologia S-Force Pro Front Surround, poprawiającą pole akustyczne przedniego efektu przestrzennego. Aż trudno uwierzyć, że źródłem dźwięku o takich właściwościach jest 3.1-kanałowy głośnik w formie listwy! Przycisk „Vertical S.” na pilocie pozwala nawet na przekształcanie dwukanałowego materiału stereo w wirtualny, trójwymiarowy dźwięk 7.1.2-kanałowy. Oznacza to, że do uzyskania efektu wysokości nie jest konieczny materiał w formacie Dolby Atmos lub DTS:X.

Do nabycia będą również tylne głośniki SA-Z9R, zaprojektowane specjalnie z myślą o współpracy z modelem HT-ZF9. Dodając parę takich głośników, można stworzyć pełną konfigurację do reprodukcji dźwięku przestrzennego i wzmocnić uzyskiwany efekt.

Głośnik HT-ZF9 umożliwia przejście sygnałów 4K HDR i Dolby Vision™. W rezultacie docierają one do telewizora bez najmniejszego pogorszenia jakości, kolorystyki, wyrazistości czy jasności obrazu. Jeśli chodzi o możliwości dźwiękowe, model HT-ZF9 obsługuje formaty audio o wysokiej rozdzielczości, również przy odtwarzaniu z urządzeń USB. Technologia DSEE HX™ (Digital Sound Enhancement Engine HX) zapewnia jakość zbliżoną do wysokiej rozdzielczości także przy odtwarzaniu innych plików muzycznych przesyłanych z urządzeń mobilnych przez łącze Bluetooth®.

Idealne połączenie

Głośniki HT-ZF9 i HT-XF9000 znakomicie harmonizują z wybranymi modelami nowych telewizorów Sony BRAVIA®. Ich nabywcy łatwo stworzą więc zestaw, którego elementy pasują do siebie zarówno kształtem, jak i wykończeniem.

Stylistyka nowych głośników w formie listwy doskonale wpisuje się także w proste, minimalistyczne wnętrza mieszkalne. Model HT-XF9000 ma nawet ścięte krawędzie, a kąt ich ścięcia jest identyczny z kątem między nóżkami telewizora Sony KD-XF90.

Oba głośniki można połączyć z telewizorem przez łącze bezprzewodowe Bluetooth[1], unikając umieszczania na widoku przewodów.

Model HT-ZF9 jest ponadto wyposażony w łącze Wi-Fi, z łatwością można więc skorzystać z zalet, jakie daje wbudowany Chromecast[2] czy asystent Google[3]. Ten ostatni umożliwia obsługę przy użyciu komend głosowych i zapewnia nowe wrażenia przy słuchaniu muzyki.Mówiąc do inteligentnego głośnika, można wybierać nagrania z serwisów strumieniowych albo włączyć tryb odtwarzania w wielu pomieszczeniach — wybrana muzyka rozbrzmiewa wtedy w całym domu. Dostępna jest też technologia Spotify Connect[ [4]. W każdym przypadku włączenie żądanego materiału sprowadza się do kilku kliknięć. Dla ułatwienia użytkowania odświeżono też intuicyjny system obsługi. Upraszcza on przygotowanie głośnika do pracy i jego użycie z telewizorem.

Jedno lub dwa wejścia HDMI oraz dostępne w modelu HT-ZF9 wyjście HDMI pozwalają podłączać różne urządzenia i rozbudowywać posiadany zestaw kina domowego. Do wyposażenia obu modeli należy ponadto łącze Bluetooth® oraz wejścia USB, dzięki czemu słuchana muzyka może pochodzić także z urządzenia mobilnego bądź pamięci USB.

Modele HT-ZF9 oraz HT-XF9000 będą dostępne wiosną 2018 r.

[1] Łączność Bluetooth® można nawiązać z telewizorem BRAVIA® obsługującym profil Bluetooth® A2DP (Advanced Audio Distribution Profile). W modelu ZF9 funkcja ta zostanie wprowadzona w ramach przyszłej aktualizacji wewnętrznego oprogramowania.

[2] Funkcja ta zostanie wprowadzona w ramach przyszłej aktualizacji wewnętrznego oprogramowania.

[3] Google, Chromecast built-in oraz inne odnośne znaki i logo są znakami towarowymi Google LLC.

[4] Funkcja ta zostanie wprowadzona w ramach przyszłej aktualizacji wewnętrznego oprogramowania.

Sony Corporation jest czołowym producentem sprzętu audio, wideo, fotograficznego, rozrywkowego, telekomunikacyjnego i informatycznego oraz podzespołów elektronicznych przeznaczonych na rynek masowy i dla odbiorców profesjonalnych. Działalność w segmentach muzyki, filmu, rozrywki komputerowej i Internetu zapewnia Sony wyjątkową pozycję: światowego lidera w branży elektronicznej i rozrywkowej. Skonsolidowany obrót Sony w roku obrachunkowym, który zakończył się 31 marca 2017, wyniósł w przybliżeniu 76 miliardów dolarów USA. Ogólnoświatowa strona www Sony: http://www.sony.net