Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Pierwszy ultrabook Sony: bardzo elegancki, szybki, z pełnym zestawem łączy

Komunikat prasowy   •   Maj 02, 2012 09:00 CEST

Smukłość, lekkość i solidność obudowy z aluminium i magnezu
Funkcja Rapid Wake + Eco: gotowość do działania w kilka sekund
Do 9 godzin pracy na akumulatorze
Jasny i czytelny ekran LED 13" o bogatej kolorystyce
Szybki dostęp do danych na hybrydowym dysku twardym/SSD
Bogaty zestaw łączy: łatwość i wygoda podłączania
Technologie przetwarzania dźwięku xLOUD i Clear Phase

Nowa seria VAIO T jest tak smukła, tak lekka, tak szybka... i zawsze gotowa do działania, zarówno w kampusie lub w kawiarni, jak i na ważnym spotkaniu.

Poręczna seria VAIO T została zaprojektowana z myślą o codziennych dojazdach do biura lub na wykłady. Pierwsze w rodzinie VAIO ultrabooki łączą więc trwałość z wydajnością, a ich obudowy są wykonane z wytrzymałego połączenia magnezu i aluminium. Dzięki najnowszym technologiom firm Sony i Intel seria VAIO T pozwala więcej zrobić – i lepiej się bawić.

Ultrabooki z serii T występują w wersji z ekranem 33,7 cm (13,3"). Ta przekątna w połączeniu ze smukłym kształtem sprawia, że z łatwością mieszczą się do torby.

Dzięki funkcji Rapid Wake + Eco komputer jest gotowy do pracy niemal od razu po podniesieniu pokrywy. Chcąc zrobić sobie przerwę, wystarczy zamknąć pokrywę, a urządzenie przejdzie w stan energooszczędnego „głębokiego uśpienia”, w którym dane mogą być bezpiecznie przechowywane nawet przez 30 dni1(POPRAWIONO LICZBĘ: PATRZ PRZYPIS), bez obaw o wyczerpanie źródła zasilania.

Zapas energii w akumulatorze wystarczy na cały dzień pracy. Modele z napędem SSD pracują bez zasilania sieciowego nawet 9 godzin2, czyli przez czas wystarczający do wzięcia udziału we wszystkich wykładach lub spotkaniach, pracy nad dokumentami i wymiany wiadomości ze znajomymi w sieci.

Długi czas pracy akumulatora idzie w parze z imponującą wydajnością działania. Najnowsze procesory Intel® Core™ o bardzo niskim napięciu zasilania zagwarantują szybkie przeglądanie prac, prezentacji i innych materiałów. Zastosowanie hybrydowych dysków łączy najlepsze cechy dwóch rozwiązań: dzięki nowej technologii Intel® Smart Response Technology (iSRT) wykorzystują zarówno szybką pamięć SSD, która znakomicie skraca czas uruchamiania, jak i pojemny twardy dysk.

Jasny i czytelny wyświetlacz VAIO odznacza się bogatą kolorystyką. Znakomicie nadaje się do oglądania stron www, prezentacji i fotografii; przyjemnie przegląda się na nim także dokumenty i kolekcje multimediów. Komputer jest wyposażony w duży gładzik, a brak przycisków dodatkowo zwiększa ilość miejsca na wykonywanie intuicyjnych gestów, takich jak przewijanie, pstryknięcie, uszczypnięcie, powiększenie i obrót.Bogaty zestaw łączy w ultrabookach z serii VAIO T, obejmujący porty HDMI, VGA i RJ45 oraz gniazdo na karty SD/MMC, będzie zaletą przy pracy etatowej lub na własny rachunek. Użytkownicy nowych modeli Sony z pewnością docenią łatwość ich podłączania do monitorów, projektorów i innych urządzeń, bez konieczności posługiwania się przejściówkami i adapterami.

Wbudowana kamera internetowa HD „Exmor for PC” zapewnia lepszą jakość obrazu podczas wideochatów z rodziną i znajomymi, nawet tych „na dobranoc”, prowadzonych wieczorem przy stonowanym oświetleniu.

Mimo smukłości i lekkości seria VAIO T dostarcza także bogatszych wrażeń dźwiękowych. Technologie xLOUDTM i Clear PhaseTM zwiększają głośność dźwięku bez wprowadzania zniekształceń. W efekcie dźwięk podczas pogawędek przez Internet, oglądania ujęć wideo i gier brzmi czysto i wyraźnie.

Ultrabook VAIO T może także pełnić funkcję ładowarki smartfonu: wystarczy podłączyć go do portu USB, nawet jeśli komputer jest wyłączony albo uśpiony.

Edycja, prezentowanie i wykorzystywanie kolekcji multimediów przechowywanych w ultrabooku VAIO z serii T to prawdziwa przyjemność. Dzięki PlayMemories Home firmy Sony można z łatwością oszlifować własne filmy HD. Nowością w rodzinie VAIO jest preinstalowana, w pełni funkcjonalna wersja programu Adobe® Acrobat® X Standard przeznaczonego do łatwego tworzenia i udostępniania dokumentów PDF.

Personalizację i zwiększenie wygody użytkowania komputera VAIO z serii T umożliwiają utrzymane w identycznej stylistyce akcesoria: torba, pokrowiec podróżny oraz mała mysz bezprzewodowa.

Ultrabooki VAIO T firmy Sony z ekranem o przekątnej 33,7 cm (13,3") będą dostępne w połowie czerwca 2012 r.

1 23 maja 2012 r. "Przechowywanie nawet przez 30 dni" zastępuje "Przechowywanie nawet przez 90 dni" z oryginalnej informacji prasowej z 2 maja. Czas pracy akumulatora w trybie uśpienia zależy od konfiguracji i warunków pracy: rozmiaru zainstalowanej pamięci, stanu naładowania akumulatora i ustawień ładowania przez USB.

2 Faktyczny czas pracy akumulatora zależy od konkretnej konfiguracji sprzętowej i programowej. Benchmark: MobileMark 2007.

– Koniec –


Model

VAIO SVT1311M1E

Procesor

Intel® Core™ i3-2367M

System operacyjny

Oryginalny Windows® 7 Home Premium (64-bitowy) z dodatkiem Service Pack 1

Pamięć

4 GB DDR3 SDRAM (1333 MHz)

Dysk

Hybrydowy dysk HDD 320 GB 5400 rpm + SSD32GB (dysk SSD podnosi wydajność systemu i nie służy do przechowywania plików)

Ekran

Wyświetlacz VAIO 33,7 cm (13,3"), 16:9, rozdzielczość 1366 x 768

Grafika

Intel® HD Graphics 3000

Napęd optyczny

-

Inne

WLAN 802.11b/g/n; Bluetooth® 4.0 + HS; USB 2.0 (x1), USB 3.0 z funkcją ładowania przez USB (x1); wyjście HDMI; głośniki stereo; kamera internetowa HD z przetwornikiem „Exmor for PC” (efektywna rozdzielczość 1,31 megapiksela); przyciski Web, VAIO i Assist; klawiatura i gładzik z obsługą gestów

Wymiary
(gł. x wys. x szer.)

226 x 17,8 x 323 mm

Waga

Około 1,6 kg (z dostarczanym standardowym akumulatorem)

Dane techniczne i zestaw funkcji zależą od modelu. Więcej informacji można znaleźć na stronach www dotyczących laptopów VAIO i www.vaioblog.pl.