Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Polski Związek Narciarski z aparatami Sony

Komunikat prasowy   •   Lut 23, 2017 06:00 CET

fot. Polski Związek Narciarski, Sony A6500

Kadra Narodowa w skokach narciarskich osiąga w bieżącym sezonie spektakularne sukcesy. Kulisy pracy polskich skoczków już niedługo będzie można zobaczyć na wyjątkowych zdjęciach wykonanych aparatami Sony.

Polski Związek Narciarski będzie w najbliższych miesiącach korzystał ze sprzętu fotograficznego firmy Sony. Aparaty z najnowszej serii A6500 posłużą do dokumentowania treningów oraz zawodów, w których bierze udział polska reprezentacja skoczków narciarskich. Sprzęt fotograficzny został dobrany tak, aby jak najlepiej sprawdził się w zróżnicowanych warunkach terenowych i atmosferycznych, towarzyszących treningom i zawodom w skokach narciarskich.

Trwający sezon obfituje w spektakularne osiągnięcia reprezentacji polskich skoczków narciarskich. Polscy zawodnicy po raz pierwszy w historii dwukrotnie zwyciężyli w konkursie drużynowym Pucharu Świata i są na pierwszym miejscu w klasyfikacji Pucharu Narodów.

Warte uwagi są również indywidualne sukcesy naszych reprezentantów. Kamil Stoch po raz pierwszy w karierze wygrał ten prestiżowy turniej i aktualnie jest liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, a Piotr Żyła zajął drugie miejsce w Turnieju Czterech Skoczni. Bieżący sezon jest także owocny dla Macieja Kota, który niedawno odniósł spektakularne zwycięstwa w Sapporo i w Pjongczangu.

Fotografia skoczków jest bardzo trudnym zadaniem – wymaga refleksu i szybkiego, niezawodnego sprzętu. Cieszymy się, że w bieżącym sezonie możemy korzystać z aparatów fotograficznych Sony i z ich pomocą uchwycić każdą chwilę treningu - skomentował Jan Winkiel, Marketing Manager Polskiego Związku Narciarskiego.

W skład zestawu fotograficznego, z którego będzie korzystał Polski Związek Narciarski wchodzą dwa aparaty Sony A6500, które dzięki nieprzeciętnemu autofocusowi o 425 polach rozłożonych niezwykle szeroko idealnie nadają się do fotografowania osób będących w ruchu i przedmiotów. Aparaty zostały wyposażone w dwa obiektywy o stałej jasności: Zeiss Vario-Tessar T E 16-70mm f/4 ZA OSSD znany z kompaktowych rozmiarów i wysokiej jakości oraz profesjonalny obiektyw filmowy Sony FE PZ 28-135mm f/4 G OSS

Model A6500 charakteryzuje się wyjątkowo pojemną pamięcią buforu na zdjęcia seryjne - mieści się w nim aż 307 klatek. Wykonuje przy tym do 11 zdjęć na sekundę, zachowując ciągłość działania automatyki ostrości i śledzenia ekspozycji. Te i pozostałe funkcje czynią aparat idealnym sprzętem do fotografii sportowej i śledzenia dynamicznie poruszających się obiektów. 

Sony Corporation jest czołowym producentem sprzętu audio, wideo, fotograficznego, rozrywkowego, telekomunikacyjnego i informatycznego oraz podzespołów elektronicznych przeznaczonych na rynek masowy i dla odbiorców profesjonalnych. Działalność w segmentach muzyki, filmu, rozrywki komputerowej i Internetu zapewnia Sony wyjątkową pozycję: światowego lidera w branży elektronicznej i rozrywkowej. Skonsolidowany obrót Sony w roku obrachunkowym, który zakończył się 31 marca 2016, wyniósł w przybliżeniu 72 miliardy dolarów USA. Ogólnoświatowa strona www Sony: http://www.sony.net