Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Potrójny sukces Sony w konkursie TIPA 2017

Komunikat prasowy   •   Kwi 19, 2017 08:00 CEST

ɑ99 II
  • NAJLEPSZA PROFESJONALNA LUSTRZANKA CYFROWA: α99 II
  • NAJLEPSZY SPECJALISTYCZNY APARAT KOMPAKTOWY: DSC-RX100V
  • NAJLEPSZA KAMERA SPORTOWA: FDR-X3000R


Innowacje i osiągnięcia Sony w dziedzinie obrazowania cyfrowego po raz kolejny zdobyły trzy cenione nagrody przyznawane przez stowarzyszenie TIPA (Technical Image Press Association).

NAJLEPSZA PROFESJONALNA LUSTRZANKA CYFROWA: α99 II

Wykonany ze stopu magnezu korpus lustrzanki α99 II skrywa przetwornik obrazu CMOS Exmor R o rozdzielczości 42,4 megapiksela i udoskonalony bufor, umożliwiający rejestrację do 12 klatek na sekundę ze śledzeniem AF/AE. Zakres czułości ISO, wynoszący od 100 do 25 600, można rozszerzyć do 102 400. Na hybrydowy system AF oparty na detekcji fazy składa się dedykowany czujnik 79-polowy oraz czujnik z 399 polami umieszczonymi w płaszczyźnie ogniskowej. W wyniku połączenia tych dwóch czujników powstaje matryca 79 hybrydowych, krzyżowych pól AF, która wyróżnia się imponującą szybkością i dokładnością śledzenia ostrości. Zapis filmów 4K z lustrzanki α99 II odbywa się w formacie XAVC S 100 Mb/s, z wykorzystaniem wszystkich pikseli pełnoklatkowej matrycy. Korpus wyposażony jest ponadto w 5-osiowy system stabilizacji obrazu, pozwalający wydłużyć czas otwarcia migawki o 4,5 stopnia.

NAJLEPSZY SPECJALISTYCZNY APARAT KOMPAKTOWY: DSC-RX100V

Model RX100 V jest wyposażony w 20-megapikselowy przetwornik Exmor RS CMOS typu 1", wizjer elektroniczny OLED o wysokiej rozdzielczości oraz 3,0-calowy ekran TFT LCD — wszystko w aparacie, który z łatwością mieści się w kieszeni. Zakres czułości ISO 125–12 800 można razie potrzeby rozszerzyć do 25 600 przez nałożenie serii obrazów. System Fast Hybrid AF zawiera 315 umieszczonych w płaszczyźnie ogniskowej pól AF z detekcją fazy. Ich połączenie z polami AF opartymi na detekcji kontrastu pozwala na bardzo szybkie ustawianie ostrości: w 0,05 s. Możliwość wykonywania zdjęć seryjnych w tempie 24 kl./s, z włączonym śledzeniem AF/AE, to z kolei zasługa nowo opracowanego, kompleksowego układu scalonego o dużej skali integracji. Okiem aparatu jest zmiennoogniskowy obiektyw ZEISS® Vario-Sonnar T* 24–70 mm F1,8–F2,8, który przy minimalnej ogniskowej umożliwia fotografowanie z odległości zaledwie 5 cm. Wyposażenie aparatu obejmuje szereg trybów fotografowania i filmowania, w tym 4K, jak również wbudowany stabilizator obrazu SteadyShot™.

NAJLEPSZA KAMERA SPORTOWA: FDR-X3000R

Kamera FDR-X3000R nagrywa filmy w rozdzielczości 4K. Jest wyposażona w przetwornik obrazu CMOS Exmor R o rozdzielczości 8,2 megapiksela oraz szerokokątny obiektyw ZEISS® Tessar F2,8. W tym niedużym urządzeniu wykorzystano unikatowy system stabilizacji obrazu Balanced Optical SteadyShot™, działający również w trybie 4K i dużej szybkości klatek. Do wyposażenia kamery FDR-X3000R należy wbudowane łącze Wi-Fi, nowa wersja pilota z funkcją podglądu na żywo, GPS, mikrofon stereofoniczny oraz gniazdo mini jack stereo. Użytkownik kamery może korzystać z różnych efektów, takich jak film poklatkowy, tryb szybkiego ruchu i rejestracja obrazu w tempie 120 kl./s. Kamera jest odporna na pryskającą wodę, a po dodaniu znajdującej się w zestawie obudowy może pracować pod wodą na głębokości do 60 metrów.

Sony Corporation jest czołowym producentem sprzętu audio, wideo, fotograficznego, rozrywkowego, telekomunikacyjnego i informatycznego oraz podzespołów elektronicznych przeznaczonych na rynek masowy i dla odbiorców profesjonalnych. Działalność w segmentach muzyki, filmu, rozrywki komputerowej i Internetu zapewnia Sony wyjątkową pozycję: światowego lidera w branży elektronicznej i rozrywkowej. Skonsolidowany obrót Sony w roku obrachunkowym, który zakończył się 31 marca 2016, wyniósł w przybliżeniu 72 miliardy dolarów USA. Ogólnoświatowa strona www Sony: http://www.sony.net