Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Prawdziwy dźwięk stworzony przez prawdziwych artystów — słuchawki Sony MDR-10 źródłem najczystszego i najwierniejszego brzmienia

Komunikat prasowy   •   Wrz 04, 2013 16:45 CEST

Firma Sony po raz kolejny udowodniła, że potrafi tworzyć urządzenia, które oddają klimat muzyki zgodnie z intencjami jej wykonawców.

Aby zagwarantować najlepsze możliwe wrażenia przy słuchaniu, konstruktorzy Sony zaprosili do współpracy członków grupy The Script: Danny’ego O’Donoghue, Marka Sheehana i Glena Powera. Cel był jasny: stworzenie słuchawek nowej generacji, na których mogliby polegać czołowi współcześni twórcy nagrań. Współpraca koncentrowała się też na uzyskaniu brzmienia zgodnego z obecnymi upodobaniami słuchaczy — zwłaszcza mocnego brzmienia najniższych dźwięków.

Partnerstwo w działaniu zaowocowało powstaniem serii luksusowych słuchawek MDR-10, zdolnych do realistycznej reprodukcji każdego szczegółu brzmienia.

MDR-10RC to lekkie, nieduże i niezwykle wygodne słuchawki nauszne. Natomiast wyposażone w łącze bezprzewodowe Bluetooth® słuchawki MDR-10RBT okrywają uszy słuchacza i skutecznie osłabiają przenikanie dźwięków z otoczenia.

Oba modele z serii MDR-10 łączą fantastyczny dźwięk z atrakcyjnym wyglądem i dostarczają wrażeń słuchowych najwyższej próby. Dzięki wyjątkowo czystemu brzmieniu można wczuć się w klimat każdego nagrania, a mocny bas i finezyjne partie wokalne dają wrażenie uczestnictwa w sesji nagraniowej albo w koncercie.

Szczególną uwagę zwrócono na jakość reprodukcji tonów niskich, tak ważną przy słuchaniu nagrań klubowych czy dynamicznej muzyki pop. Miłośnicy tych — i wielu innych — gatunków z pewnością będą więc usatysfakcjonowani mocną, niemal odczuwalną reprodukcją głębokiego basu. Starannie zaprojektowane kanały powietrzne wspomagają przepływ powietrza wewnątrz słuchawek, co ułatwia szybkie ruchy membrany pod wpływem mocnych, niskich dźwięków. Zwolennicy muzyki soul i dub-stepu będą z kolei pod wrażeniem nieprzeciętnej czystości i szczegółowości uzyskanego brzmienia.

Oba modele słuchawek są oparte na zaawansowanych technologiach Sony i wyposażone w znacznej wielkości, 40-milimetrowe przetworniki akustyczne o szerokim zakresie reprodukcji i zrównoważonym brzmieniu. Doskonale nadają się do słuchania współczesnych nagrań o wysokiej rozdzielczości.

MDR-10RC: lekkie, nieduże i łatwe do złożenia

Aby słuchać pięknego, mocnego dźwięku, wcale nie trzeba zakładać na głowę dużych i masywnych słuchawek: lekkość i małe wymiary modelu MDR-10RC idą w parze ze zdumiewającą jakością brzmienia i wygodą użytkowania. Te stylowe słuchawki, dostępne w kolorze czarnym, białym i czerwonym, wyposażono w bardzo miękkie nauszniki, gwarantujące komfort nawet przy długotrwałym noszeniu. Na przewodzie znajdziemy natomiast pilot i mikrofon*, które pozwalają w prosty sposób wybierać utwory i uwalniają ręce podczas rozmawiania przez telefon. Składana konstrukcja oznacza, że urządzenie bez kłopotu zmieści się w torebce lub kieszeni.

MDR-10RBT: łącze Bluetooth® i łączenie jednym dotknięciem przez NFC

Słuchawki MDR-10RBT pozwalają korzystać ze wszystkich zalet technologii bezprzewodowej. Nienaganna reprodukcja dźwięku przesyłanego przez łącze Bluetooth® ze smartfona, tablety lub komputera idzie w parze z dużą wydajnością akumulatora, który po jednym cyklu ładowania wystarcza nawet na 17 godzin pracy.

Posiadacze smartfona Xperia™, tabletu lub innego urządzenia z technologią NFC mogą je po prostu przyłożyć do słuchawek, a połączenie zostanie nawiązane automatycznie, bez konieczności parowania i wpisywania kodów. Słuchawki obsługują też standardową transmisję Bluetooth® ze sprzętu mobilnego bez technologii NFC.

Dla dodatkowej wygody urządzenie jest wyposażone w mikrofon. Dzięki niemu można rozmawiać przez telefon — i mieć przy tym wolne ręce.

Nowe, zaawansowane słuchawki Sony MDR-10RC i MDR-10RBT będzie można nabyć w końcu października.

* opcjonalnie.

Najważniejsze cechy

MDR-10RC

MDR-10RBT

Zgodność z dźwiękiem o wysokiej rozdzielczości

Typ

Zamknięte, dynamiczne

Zamknięte, dynamiczne

Maksymalna moc wejściowa

1000 mW (IEC)

1000 mW (IEC)

(w trybie pasywnym)

Przetwornik akustyczny

40 mm

40 mm

Pasmo przenoszenia

5 Hz – 40 kHz

5 Hz – 40 kHz (w trybie pasywnym);
20 Hz – 20 kHz (A2DP)

Czułość

100 dB/mW

100 dB/mW

Magnes

Magnes neodymowy

Magnes neodymowy

Impedancja

40 omów przy 1 kHz

36 omów przy 1 kHz

Typ przewodu

Przewód połączeniowy, pilot na przewodzie i przewód mikrofonowy

Przewód połączeniowy bez pilota i mikrofonu

Długość przewodu

1,2 m

1,2 m

Waga

Około 165 g (bez przewodu)

210 g (bez przewodu)

Dostarczane wyposażenie

Przewód połączeniowy, pilot na przewodzie i przewód mikrofonowy, pokrowiec

Przewód połączeniowy, pokrowiec,
micro USB