Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Produkty Sony w spektaklu „Transcryptum” w reżyserii Wojtka Blecharza

Komunikat prasowy   •   Maj 23, 2013 17:00 CEST

Sztuka powstała w ramach Projektu 'P', czyli trzyletniego planu Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, mającego na celu zaprezentowanie nowatorskich przedstawień młodych polskich twórców. „Transcryptum” jest awangardową podróżą widza przez zakamarki Teatru. Nominowany w ubiegłym roku do Paszportów Polityki Wojtek Blecharz znany jest z wykorzystywania w swoich spektaklach nowych technologii. Podczas jego najnowszej sztuki widzowie odwiedzą liczne, niedostępne na co dzień sale Teatru, w których będą rozbrzmiewać dźwięki dobiegające ze sprzętu dostarczonego przez firmę Sony.

„Muzyka to integralna część naszego życia, dzięki niej możemy przeżywać emocje z jeszcze większą siłą. Dlatego w „Transcryptum” znajdą się nie tylko elementy teatru postdramatycznego, ale też multimedia”. – skomentował Wojtek Blecharz, kompozytor i reżyser spektaklu „Transcryptum”.

Muzyka stanowi jeden z najistotniejszych elementów spektaklu, a produkty Sony są jego niezbędnym dopełnieniem. W sztuce zostaną wykorzystane m.in. najnowsze telewizory

„Cieszymy się, że firma Sony, która jest naszym partnerem technologicznym, konsekwentnie angażuje się w sztukę, wspieranie kultury. Potencjał relacji dwóch silnych marek, dla którego fundamentem jest między innymi fascynacja sztuki technologią i technologii sztuką, umożliwia nam realizowanie projektów niezwykłych, widzom zaś doświadczanie sztuki wieloma zmysłami”. – powiedziała Ewa Filipp, Kierownik Działu Promocji Teatru Wielkiego - Opery Narodowej.

„Sony wspiera ciekawe, niestandardowe, awangardowe inicjatywy. Wojtek Blecharz jest niewątpliwie jednym z najciekawszych młodych polskich twórców, który słynie z oryginalnych pomysłów. Jego kompozycje są doceniane przez krytyków na całym świecie. Tym bardziej cieszymy się, że to właśnie produkty Sony będą wykorzystane w jego najnowsze przedsięwzięciu.” – dodał Piotr Papaj, Rzecznik Prasowy Sony w Polsce.

Więcej informacji na temat spektaklu „Transcryptum” Wojtka Blecharza na stronie Teatru Wielkiego oraz pod linkiem: https://www.facebook.com/Transcryptum