Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Przekrocz granice strachu dzięki Sony Action Cam 4K i filmowi „unReal”

Komunikat prasowy   •   Paź 14, 2015 08:00 CEST

„unReal” to wyjątkowa produkcja prezentująca wyczyny najlepszych na świecie ekstremalnych rowerzystów, nagrana z wykorzystaniem kamer Sony Action Cam 4K. Premierowy pokaz filmu odbędzie się 15 października o 20:00 w 14 kinach sieci Multikino.

Nowatorskie połączenie ewolucji wykonywanych przez najlepszych na świecie zawodników z niestandardowymi technikami realizacji sprawia, że film „unReal” to widowisko, które powinni zobaczyć nie tylko fani downhillu i freeride’u rowerowego, ale wszyscy spragnieni ekstremalnych widoków, pragnący poczuć jak przekracza się granice grawitacji i strachu. Ten nowatorski, 56-minutowy dokument jest pierwszym w historii filmem rowerowym nakręconym w technologii 4K. To widowisko stworzone przez pasjonatów dla osób idących pod prąd i szukających ucieczki od codzienności.

Wszystkie ujęcia POV zostały zarejestrowane kamerą Sony Action Cam 4K (model FDR-X1000V). Dzięki rozdzielczości czterokrotnie większej niż Full HD i systemowi chroniącemu przed zamazywaniem się obrazu przygody na ekranie idealnie oddają wszystkie emocje. Dodatkową atrakcją są wyjątkowe krajobrazy Cambrii (Kalifornia), Dubois (Wyoming) oraz Kolumbii Brytyjskiej, w których kręcono film.

Pokaz premierowy, który będzie jedyną okazją do obejrzenia filmu „unReal” na wielkim ekranie, odbędzie się 15 października o godz. 20:00 w 14 kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Łódź, Olsztyn, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Targówek, Wrocław Arkady, Wrocław Pasaż oraz Zabrze.

W filmie występują uznani sportowcy, tacy jak Brandon Semenuk, Brett Rheeder, Brook MacDonald, Cam McCaul, Finn Iles, Graham Agassiz, Ian Morrison, James Doerfling, Matty Miles, Stevie Smith, Thomas Vanderham czy Tom van Steenbergen. 

Zobacz zwiastuny filmu unReal:

Dystrybucją filmu w Polsce zajmują się firmy Woodpecker Motion Pictures oraz 9th Plan.

Więcej informacji na temat produkcji znajduje się stronie producenta: http://www.tetongravity.com/films/unreal

Więcej informacji o kamerach Sony Action Cam dostępnych jest pod adresem:

http://www.sony.pl/electronics/action-camera

Informacje na temat polskich seansów znajdują się na stronie: https://multikino.pl/pl/wydarzenia/sport/unreal

Sony Corporation jest czołowym producentem sprzętu audio, wideo, rozrywkowego, telekomunikacyjnego i informatycznego oraz podzespołów elektronicznych przeznaczonych na rynek masowy i dla odbiorców profesjonalnych. Działalność w segmentach muzyki, filmu, rozrywki komputerowej i Internetu zapewnia Sony wyjątkową pozycję: światowego lidera w branży elektronicznej i rozrywkowej. Skonsolidowany obrót Sony w roku obrachunkowym, który zakończył się 31 marca 2015, wyniósł w przybliżeniu 68 miliardów dolarów USA. Ogólnoświatowa strona www Sony: http://www.sony.net