Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Przelot Międzynarodowej Stacji Kosmicznej utrwalony na tle Księżyca za pomocą aparatu Sony α7s

Komunikat prasowy   •   Mar 14, 2017 00:01 CET

© Thierry Legault

4 lutego 2017 r. astronom-amator Thierry Legault sfilmował aparatem Sony α7s przelot Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (MSK) na tle Księżyca będącego w pierwszej kwadrze. Rezultat jest po prostu fantastyczny.

Legault nagrał to wydarzenie z okolic Rouen — miasta na południu Francji, z którego pochodzi obecny mieszkaniec MSK, francuski astronauta Thomas Pesquet.

Materiał wideo ma imponującą rozdzielczość. Wyraźnie widać na nim wielkie kratery oraz okazałe łańcuchy górskie na Księżycu, które zazwyczaj mogą podziwiać tylko mieszkańcy MSK. Oglądając film w zwolnionym tempie, można dokładnie wskazać główne moduły stacji oraz jej wielkie panele słoneczne. To niezwykłe, zważywszy na fakt, że porusza się ona z prędkością blisko 28 000 km/h!

Powstanie tego materiału filmowego o bardzo dużej rozdzielczości było możliwe dzięki aparatowi Sony α7s, dającemu wyjątkowe możliwości twórcze fotografom i filmowcom pracującym przy słabym oświetleniu. Ze względu na bardzo wysoką czułość ISO, minimalny poziom szumu oraz imponującą jakość obrazu o rozdzielczości 4K (3840 x 2160 pikseli) aparaty Sony α7s / α7s II są idealnymi narzędziami dla astronomów zgłębiających sekrety nieba.

To wizualne arcydzieło można zobaczyć w całości na stronie Thierry’ego Legault w serwisie YouTube. Warto również odwiedzić stronę internetową astronoma — zawiera ona wiele innych kapitalnych obrazów.

Sony Corporation jest czołowym producentem sprzętu audio, wideo, fotograficznego, rozrywkowego, telekomunikacyjnego i informatycznego oraz podzespołów elektronicznych przeznaczonych na rynek masowy i dla odbiorców profesjonalnych. Działalność w segmentach muzyki, filmu, rozrywki komputerowej i Internetu zapewnia Sony wyjątkową pozycję: światowego lidera w branży elektronicznej i rozrywkowej. Skonsolidowany obrót Sony w roku obrachunkowym, który zakończył się 31 marca 2016, wyniósł w przybliżeniu 72 miliardy dolarów USA. Ogólnoświatowa strona www Sony: http://www.sony.net