Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Przewody słuchawkowe w świecie mody

Komunikat prasowy   •   Lip 14, 2016 09:00 CEST

Jedna z ulubionych marek modowych gwiazd tworzy pierwszą na świecie kolekcję akcesoriów podróżnych wykonanych z przewodów słuchawkowych.

  • Współpraca Sony z marką AURIA zaowocowała powstaniem atrakcyjnych akcesoriów podróżnych wykonanych z przewodów do słuchawek
  • Pięć niepowtarzalnych produktów inspirowanych jest nowymi słuchawkami bezprzewodowymi h.ear on NC

Współpraca Sony z firmą AURIA — czołową marką ekologicznych strojów kąpielowych — zaowocowała powstaniem atrakcyjnej wizualnie kolekcji akcesoriów podróżnych na każdą okazję, do których wykonania użyte zostały niepotrzebne już przewody od słuchawek. 

Ponad 113 metrów przewodów posłużyło więc do stworzenia unikatowej serii akcesoriów utrzymanych w pięciu żywych kolorach serii h.ear. Kolekcję Sony x AURIA „Fashion Unplugged” tworzy okładka na paszport w kolorze limonki, ciemnoróżowe etui na okulary przeciwsłoneczne, ceglastoczerwona torba plażowa, cyrankowa osłona smartfona oraz klapki plażowe w kolorze stalowym.

Inspirację do stworzenia całej kolekcji stanowiły nowe słuchawki bezprzewodowe h.ear on NC firmy Sony. Zapewniają one dźwięk o równie wysokiej jakości co słuchawki przewodowe — tyle że bez niewygodnych, ciągle plączących się kabli. Dają też swobodę podróżowania i możliwość zanurzenia się w muzyce zarówno podczas codziennych dojazdów, jak i wypoczynku na plaży.

— Współpraca z Sony nad tak nowatorskim projektem była niezwykłym doświadczeniem — mówi dyrektorka AURIA i projektantka Diana Auria, której produkty nosiły takie gwiazdy jak Rihanna, Daisy Lowe czy Lily Cole. — Od dawna jestem liderem w dziedzinie mody ekologicznej, a przewody słuchawkowe idealnie nadawały się do upcyclingu i wykorzystania w moich projektach. Można z nich robić naprawdę sympatyczne, kolorowe i trwałe produkty podróżne.

Kolekcja podróżna na każdą okazję to w zamyśle uzupełnienie nowej rodziny barwnych słuchawek Sony, które stanowią efektowny dodatek do stroju i łączą doskonałe brzmienie z wygodą noszenia.

Dzięki technologiom NFC i Bluetooth słuchawki bezprzewodowe h.ear on NC nie wymagają użycia przewodów: autentyczny, wierny dźwięk uzyskuje się bez krępujących ruchy kabli. Aby rozpocząć bezprzewodowe odtwarzanie muzyki lub audiobooków, wystarczy przyłożyć do słuchawek urządzenie z technologią NFC.

Słuchawki są ponadto wyposażone w cyfrowy system osłabiania zewnętrznych hałasów, który eliminuje dźwięki z tła i pozwala skupić się wyłącznie na muzyce.

— Słuchawki to element osobowości — mówi Alberto Ayala, dyrektor marketingu w dziale Video & Sound Sony Europe. — Zawsze mamy je ze sobą, tak jak telefon czy klucze. I właśnie dlatego słuchawki bezprzewodowe h.ear on NC są projektowane tak, by stanowiły składnik życia użytkownika.

Dodatkowe informacje o słuchawkach bezprzewodowych h.ear on NC 100ABN można znaleźć w naszym biurze prasowym on-line

Informacja o AURIA

Powstała w 2013 roku firma AURIA słynie z wyważonego połączenia innowacyjności i przewrotnego stylu ze starannością rzemiosła. Jej założycielką jest Diana Auria, absolwentka słynnego na całym świecie London College of Fashion. Firma promuje nową generację tkanin z recyklingu, w których wykorzystywane są zużyte sieci rybackie i inne odpady. Produkty AURIA były prezentowane na największych światowych pokazach mody. Noszą je gwiazdy tego formatu, co Rihanna, Daisy Lowe i Eliza Doolittle.

Sony Corporation jest czołowym producentem sprzętu audio, wideo, fotograficznego, rozrywkowego, telekomunikacyjnego i informatycznego oraz podzespołów elektronicznych przeznaczonych na rynek masowy i dla odbiorców profesjonalnych. Działalność w segmentach muzyki, filmu, rozrywki komputerowej i Internetu zapewnia Sony wyjątkową pozycję: światowego lidera w branży elektronicznej i rozrywkowej. Skonsolidowany obrót Sony w roku obrachunkowym, który zakończył się 31 marca 2016, wyniósł w przybliżeniu 72 miliardy dolarów USA. Ogólnoświatowa strona www Sony: http://www.sony.net