Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Ryzykowna technologia

Komunikat prasowy   •   Paź 17, 2014 13:00 CEST

Sony kontynuuje współpracę z marką RISK made in Warsaw. Tym razem połączyła ich miłość do piękna i ryzyka. Dzięki umieszczonym w nietypowych miejscach kamerom Sony Action Cam powstał wyjątkowy film z RISKy dancing, czyli premiery „Potańcówki” – filmu promującego kolekcję ubrań inspirowaną Leopoldem Tyrmandem. 


Marka RISK made in Warsaw, zainspirowana elegancją lat 50. XX wieku oraz twórczością Leopolda Tyrmanda, stworzyła kolekcję „Tyrmand”. Dresowa, ale jednocześnie elegancka, w niezwykły sposób oddająca retro klimat kolekcja została zaprezentowana nie na wybiegu, a 20 metrów ponad ziemią. Aby pokazać to nietypowe połączenie, do realizacji filmu z pokazu wykorzystano kamery Sony ActionCam. Slacklinerów – czyli miłośników chodzenia na linie, ubranych w nową kolekcję – można było zobaczyć na premierze filmu „Potańcówka” w reżyserii Kuby Łubniewskiego.

Dzięki współpracy z Sony – mówi Klara Kowtun, współwłaścicielka i jedna z projektantek RISK made in Warsaw – już nie pierwszy raz okazało się, że nasze pomysły, nawet te najbardziej abstrakcyjne jak pokaz mody na slackslinie, są możliwe do zrealizowania. Kamery Action Cam pozwoliły pokazać premierę filmu i kolekcję ”Tyrmand” z zupełnie innej perspektywy. Action Cam pozwoliły na realizację ujęć z głów i ramion slacklinerów, jak również innych uczestników imprezy.

Leopold Tyrmand to postać owiana legendą, ikona polskiego świata artystycznego lat 50. XX wieku, który w idealnie skrojonej marynarce, nieskazitelnie czystych butach i kolorowych skarpetkach przechadzał się po zburzonej wojną Warszawie. Był człowiekiem, który absolutnie wyprzedzał swoje czasy i nie uznawał kompromisu w przypadku ubioru.

Niesamowite zestawienie – prezentacja kolekcji RISK made in Warsaw przy pomocy kamer ActionCam, ze slacklinerami i gośćmi w roli głównej, a do tego pokaz naszego najnowszego filmu – cieszę się, że mogliśmy wziąć udział w tym niekonwencjonalnym przedsięwzięciu – powiedział reżyser filmu, Kuba Łubniewski.

 RISK stworzył unikalną atmosferę przedwojennej potańcówki. Stara ceglana kamienica, muzyka, światła, stroje – wszystko idealnie wpisywało się w temat – powiedział Paweł Jarosiewicz z ekipy Slackhouse. Na początku podchodziłem z lekkim niepokojem do chodzenia po highline (czyli wysoko zawieszonej linie) w marynarce i z kamerą Action Cam przyczepioną do głowy, ale szybko okazało się, że kamera stała się praktycznie nieodczuwalna, a ubrania są idealnie skrojone, co pozwalało na swobodne poruszanie się po taśmie na wysokości. Action Cam spełnia moje oczekiwania w 100%. Mała, poręczna, oferująca wysokiej jakości obraz i dźwięk jest bardzo intuicyjna w obsłudze. Jej niska waga i łatwość montażu mają bardzo duże znaczenie w naszym sporcie. Używałem jej w różnych warunkach takich jak upał, mróz, deszcz, a także w nietypowych sytuacjach – podczas wspinania się, chodzenia na highline – zawsze wszystko działało sprawnie i bez zarzutów.

Antonina Samecka, CEO, Creative Director RISK made in Warsaw dodaje – Umieszczenie kamer na głowach i ramionach slacklinerów, teamu RISK made in Warsaw, ekipy Sony, zaproszonych gości, dj-a i barmanów pozwoliło nagrać imprezę w ruchu, a nie z punktu widzenia jednego operatora, który może być tylko w jednym miejscu na raz. Kamery Action Cam dały możliwość pokazania całego wydarzenia o wiele ciekawiej – z różnych perspektyw.

Więcej o kamerach Sony Action Cam

RISK made in Warsaw

Trailer filmu "Potańcówka"Sony Corporation jest czołowym producentem sprzętu audio, wideo, rozrywkowego, telekomunikacyjnego i informatycznego oraz podzespołów elektronicznych przeznaczonych na rynek masowy i dla odbiorców profesjonalnych. Działalność w segmentach muzyki, filmu, rozrywki komputerowej i Internetu zapewnia Sony wyjątkową pozycję: światowego lidera w branży elektronicznej i rozrywkowej. Skonsolidowany obrót Sony w roku obrachunkowym, który zakończył się 31 marca 2014, wyniósł w przybliżeniu 75 miliardów dolarów USA. Ogólnoświatowa strona www Sony: http://www.sony.net