Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Seria h.ear firmy Sony w nowym, kompaktowym wydaniu i odświeżonej kolorystyce

Komunikat prasowy   •   Sie 31, 2017 13:15 CEST

Słuchawki h.ear in 2 Wireless wystepują w wielu kolorach
  • Nowe, kompaktowe słuchawki nauszne oraz modele okrywające uszy i z pałąkiem na szyję
  • Pięć modnych wersji kolorystycznych
  • Wysoka jakość dźwięku bez kabli
  • Pomyślane jako para do nowych odtwarzaczy Walkman® w analogicznych wersjach kolorystycznych

Firma Sony ogłasza trzy nowe modele bezprzewodowych słuchawek h.ear oraz dopasowane do nich odtwarzacze Walkman®, przeznaczone dla kochających muzykę i styl milenialsów. Nowe produkty nadal są utrzymane w prostej, atrakcyjnej stylistyce; odświeżono natomiast ich kolorystykę, by uwzględnić najnowsze trendy mody. Oferta obejmuje więc obecnie pięć odcieni o następujących nazwach: zielony horyzont, czerwony zmierzch, szaroczarny, bladozłoty i księżycowy niebieski. Są one pomyślane jako harmonijne dopełnienie stylu użytkownika, a zarazem sposób na wyrażenie własnego gustu.

W identycznych kolorach dostępne są odtwarzacze Walkman z nowej serii NW-A40. Do słuchania muzyki o wysokiej rozdzielczości można więc teraz użyć stylowej kombinacji urządzeń.

Ideą serii h.ear jest połączenie maksymalnej wygody ze stylowym wyglądem. Te bezprzewodowe słuchawki BLUETOOTH® gwarantują wysoką jakość dźwięku i doskonałe warunki słuchania, a przy tym budzą zazdrość znajomych.

Do współpracy ze słuchawkami h.ear przeznaczona jest nowa aplikacja Sony | Headphones Connect, dająca pełniejszą kontrolę nad odtwarzaną muzyką. Uzyskanie żądanego brzmienia ułatwia korektor graficzny. Dzięki preinstalowanym efektom dźwiękowym, takim jak Arena, Klub, Sala koncertowa czy Scena na świeżym powietrzu, można czuć się jak na koncercie.

Minimalne wymiary, maksymalna jakość

Wyróżnikiem modelu h.ear on 2 Mini Wireless (WH-H800) jest kompaktowa konstrukcja, dzięki której te wygodne, bezprzewodowe słuchawki nauszne są lekkie i minimalistyczne w formie. Idealnie sprawdzają się w podróży, ponieważ po spakowaniu zajmują mało miejsca.

Małe wymiary i lekkość słuchawek h.ear on 2 Mini Wireless idą w parze z dużymi możliwościami. Ich wyrazem jest wysoka jakość dźwięku bezprzewodowego, którą zapewnia kodek LDAC™, oraz technologia DSEE HX i dźwięk o wysokiej rozdzielczości przy połączeniu przewodem audio. Nie ma też powodów do obaw o wydajność akumulatora: wystarcza on nawet na 24 godziny słuchania. Dodatkową zaletą jest funkcja szybkiego ładowania: zapewnia ona 90 minut słuchania po podłączeniu do ładowania jedynie na 10 minut.

Eliminacja hałasów i styl

Okrywające uszy słuchawki bezprzewodowe h.ear on 2 Wireless NC (WH-H900N) są wyposażone w technologię osłabiania zewnętrznych hałasów z dotykowym systemem obsługi. Kontrolę nad dźwiękiem docierającym do uszu ułatwiają tryby „Dźwięki otoczenia” oraz „Szybkie przełączanie”.

Model h.ear on 2 Wireless NC ma równie imponujący czas pracy akumulatora: 28 godzin. Funkcja szybkiego ładowania pozwala w ciągu zaledwie 10 minut przedłużyć słuchanie o kolejne 65 minut. Oznacza to, że te słuchawki zgodne z technologią dźwięku o wysokiej rozdzielczości gwarantują doskonałe brzmienie przez cały dzień.

Wygoda w czasie każdej rozmowy

Słuchawki bezprzewodowe z pałąkiem na szyję h.ear in 2 Wireless (WI-H700) doskonale sprawdzają się przy słuchaniu muzyki i rozmawianiu przez telefon. Eliminują problemy z plączącymi się kablami, a na ich końcach umieszczone są magnetyczne zaczepy mocujące. O przychodzącym połączeniu informuje wibracja słuchawek. Mimo tak małych wymiarów model h.ear in 2 Wireless może pracować bez ładowania 8 godzin, dzięki czemu znakomicie spisuje się w codziennym użytkowaniu.

Idealny odtwarzacz muzyczny do nowych słuchawek

Do słuchawek h.ear drugiej generacji idealnie pasują kolorem eleganckie, miniaturowe odtwarzacze Walkman z serii NW-A40.

Obsługują one nagrania o wysokiej rozdzielczości i są wyposażone w cyfrowy wzmacniacz S-Master HX™. Poprawę brzmienia nagrań zapewnia technologia DSEE HX™. Możliwości odtwarzacza obejmują też odtwarzanie plików DSD[1] oraz przetwarzanie cyfrowo-analogowe plików muzycznych z komputera podłączonego do portu USB. Urządzenie obsługuje również pliki w formacie MQA™[2].

Używając modelu NW-A45HN z dostarczonymi z nim słuchawkami[3], można włączać tryby „Dźwięki otoczenia” i osłabiania zewnętrznych hałasów. Pozwala to dostosować odtwarzacz do warunków otoczenia i uzyskać najlepsze wrażenia przy słuchaniu.

Zwolennicy rozwiązań bezprzewodowych mogą skorzystać z technologii BLUETOOTH®. W tym przypadku odtwarzacz pozwala korzystać z kodeków LDAC™ oraz Qualcomm® aptX™ HD audio[4][5].

Do obsługi pomysłowo zaprojektowanych odtwarzaczy z serii A40 służy mały, 3,1-calowy ekran dotykowy oraz prosty, graficzny interfejs. Czas pracy akumulatora sięga 45 godzin[6][S1]. Walkman może więc być używany przez dzień i noc — bez ryzyka wyczerpania.

Słuchawki WI-H700, WH-H800 oraz WH-H900N będzie można nabyć od września 2017 r. 

Odtwarzacz NW-A45HN trafi do sprzedaży na początku 2018 r. Będzie wyposażony w 16 GB pamięci i dostępny w wersjach szaroczarnej, czerwony zmierzch oraz księżycowy niebieski.

Sprzedaż modelu NW-A45 rozpocznie się na początku 2018 r. Będzie on dostępny z pamięcią 16 GB w następujących wersjach: zielony horyzont, czerwony zmierzch, szaroczarnej, bladozłotej i księżycowy niebieski.

[1] Poprzez konwersję na format PCM

[2] Wyprodukowano na licencji MQA Limited. Logo MQA jest znakiem towarowym MQA Limited.

[3] IER-NW500N/NE

[4] Qualcomm aptX jest produktem firmy Qualcomm Technologies International Ltd. Qualcomm jest znakiem towarowym Qualcomm Incorporated, zastrzeżonym w Stanach Zjednoczonych i innych krajach, wykorzystanym za pozwoleniem. aptX jest znakiem towarowym Qualcomm Technologies International Ltd., zastrzeżonym w Stanach Zjednoczonych i w innych krajach, wykorzystanym za pozwoleniem.

[5]Po aktualizacji wewnętrznego oprogramowania, która zostanie udostępniona po listopadzie 2017 r.

[6] 45 godzin dla plików MP3 128 kl./s, 39 godzin dla plików FLAC o wysokiej rozdzielczości (96 kHz / 24 bity)

Sony Corporation jest czołowym producentem sprzętu audio, wideo, fotograficznego, rozrywkowego, telekomunikacyjnego i informatycznego oraz podzespołów elektronicznych przeznaczonych na rynek masowy i dla odbiorców profesjonalnych. Działalność w segmentach muzyki, filmu, rozrywki komputerowej i Internetu zapewnia Sony wyjątkową pozycję: światowego lidera w branży elektronicznej i rozrywkowej. Skonsolidowany obrót Sony w roku obrachunkowym, który zakończył się 31 marca 2017, wyniósł w przybliżeniu 76 miliardów dolarów USA. Ogólnoświatowa strona www Sony: http://www.sony.net