Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Seria kart pamięci XQD™ S firmy Sony: szybsza niż CF

Komunikat prasowy   •   Lip 02, 2012 06:00 CEST

Miłośnicy fotografii sportowej zyskają tego lata nowe, cenne narzędzie: karty pamięci Sony z najszybszej na rynku serii XQD™ S.

Nowe karty pamięci są nie tylko szybkie, lecz także pojemne i niezawodne, co będzie miało pierwszorzędne znaczenie dla autorów fotoreportaży z imprez sportowych i innych zdarzeń cechujących się dużą dynamiką akcji.

Rzeczywista szybkość ciągłego odczytu/zapisu kart XQD™ S wynosi 168MB/s i jest większa od maksymalnej szybkości łącza kart Compact Flash (167 MB/s).

Po zainstalowaniu w profesjonalnej lustrzance Nikon D4 karta XQD™ S umożliwia zapis serii aż 108 klatek w formacie RAW3 (12-bitowy format RAW z kompresją, pliki o objętości około 10,5MB). Ponieważ szybkość fotografowania seryjnego wynosi 10kl./s, pozwala to udokumentować cały bieg na 100 metrów mężczyzn na jednej, ciągłej serii obrazów RAW.

Bardzo duża szybkość nowych kart skraca także czas przesyłania danych do komputera i zwiększa wydajność pracy fotoreporterów i zawodowych fotografów. W porównaniu z najszybszymi kartami CF, czas wykonywania zapasowej kopii danych jest mniejszy oponad 30%2. Szybki sterownik do czytnika kart XQD MRW-E80 można obecnie pobrać za darmo spod adresu www.sony.pl/support/pl/product/mrw-e80

Dostępne jest również darmowe oprogramowanie, które zapewnia współpracę kart XQD™ z najnowszymi komputerami z łączem Thunderbolt™, przy wykorzystaniu odpowiedniego czytnika kart.

Karty pamięci XQD™ z serii S mają 64GB pojemności, dzięki czemu doskonale nadają się do przechowywania wielu plików RAW o dużej objętości. Nowe karty będą więc atrakcyjną propozycją dla fotoreporterów sportowych, którzy często zdalnie wyzwalają migawkę aparatu i nie mogą łatwo wymienić nośnika danych.

Od sierpnia użytkownicy serii XQD™ S będą mogli pobrać program File Rescue w nowej wersji 3.2. Będzie to pierwsze na świecie narzędzie do odzyskiwania przypadkowo skasowanych zdjęć i filmów zgodne z najnowszymi formatami AVCHD i3D5 oraz plikami RAW i MOV. Oprogramowanie File Rescue dostępne jest również dla użytkowników serii XQD H.

Nowa seria kart pamięci XQD™ S o pojemności 64GB będzie dostępna od lipca 2012r. Karta opojemności 32GB pojawi się w późniejszym terminie (wrzesień/październik 2012r.).

Bogatsza oferta nośników Sony

Oferowane przez Sony rozwiązania do przechowywania danych, wśród których główne miejsce zajmują wyróżnione nagrodą TIPA4 karty pamięci XQD, obejmują coraz to nowe produkty przeznaczone dla różnych użytkowników, do różnych zastosowań i na różne urządzenia.

Rodzina kart micro SD doskonale nadaje się do tabletów, smartfonów i innych telefonów komórkowych. W serii kart klasy 4, dostarczanych z adapterem do gniazda SD o standardowej wielkości, pojawił się nowy model opojemności 16 GB.

Pamięci USB MicroVault „Style” łączą efektowny wygląd z niezawodnością. Są oferowane w żywych kolorach – różowym i zielonym – i pojemnościach do 16 GB.

Zarejestrowani użytkownicy tych nośników Sony mogą również korzystać z oprogramowania File Rescue.

Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.sony.pl/hub/karty-pamieci-dyski-usb/karty-pamieci

1 Stan na czerwiec 2012r. Na podstawie wewnętrznych testów przeprowadzonych przez firmę Sony i porównań z ofertą czołowych producentów z branży.

2 Na podstawie wewnętrznych testów przeprowadzonych przez firmę Sony. Prędkość przesyłania danych zależy od używanego urządzenia.

3 Dane dla lustrzanki Nikon D4 przy rejestracji 12-bitowych, poddanych kompresji obrazów NEF (RAW). Badania przeprowadzone przez Sony.

4 TIPA Awards 2012: najlepszy nośnik danych oobrazach – karty pamięci Sony XQD

5Pliki AVCHD 3D

Dane techniczne: QDS64 – QDS32

Interfejs

PCI Express 1. generacji

Szybkość transmisji danych (odczyt)

168 MB/s *1

Szybkość transmisji danych (zapis)

168 MB/s *1

Pojemność

64 GB

32 GB

Dostępna pojemność

59,4 GB

29,5 GB

Zakres temperatur w środowisku pracy

-25°C – 65°C

Zakres temperatur w warunkach przechowywania

-40°C – 85°C

Waga

Około 10 g

Wymiary (szer. × gł. × wys.)

Około 29,6 x 3,8 x 38,5 mm

Gwarancja

5 lat

Dane techniczne: SR16A4

Klasa szybkości

Klasa4

Pojemność

16 GB

Dostępna pojemność

14,4 GB

Zakres temperatur w środowisku pracy

-25°C – 85°C

Waga

Około 1 g

Wymiary (szer. × gł. × wys.)

Około 11 x 1 x 15 mm

Gwarancja

5 lat