Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Seria Sony BRAVIA MASTER: jedyne telewizory z trybem kalibracji aplikacji Netflix zapewniającym studyjną jakość reprodukcji obrazu

Komunikat prasowy   •   Lip 31, 2018 18:30 CEST

Sony i Netflix prezentują tryb kalibracji aplikacji Netflix — opracowany specjalnie do telewizorów Sony BRAVIA z serii MASTER w celu wyświetlania obrazu wiernie oddającego wizję i zamysł filmowca.

Wielki postęp techniczny ostatnich lat wywołał prawdziwy przewrót w korzystaniu z rozrywki filmowej i telewizyjnej. Do pionierów tych przemian, zwłaszcza w dziedzinie produkcji i rozpowszechniania treści, należą firmy Sony i Netflix. Bezpośrednio współpracowały one z twórcami, by dostarczać owoce ich pracy miłośnikom rozrywki na całym świecie. Sony i Netflix włożyły wiele wysiłku w tworzenie i wspieranie najnowocześniejszych technologii, takich jak obraz o rozdzielczości 4K, format HDR (duży zakres dynamiki) czy dźwięk Dolby Atmos™, dzięki którym filmowcy mogą w pełni urzeczywistniać własne wizje i ukazywać je telewidzom ze wszystkich kontynentów.

Tryb kalibracji aplikacji Netflix, zapewniający kinową jakość przy oglądaniu materiałów z serwisu Netflix, jest dostępny wyłącznie w telewizorach Sony BRAVIA z nowej serii MASTER: OLED AF9 i LCD ZF9. Opracowali go wspólnie inżynierowie Sony zajmujący się jakością obrazu oraz specjaliści od koloru z firmy Netflix. W rezultacie nowe telewizory niewiele różnią się jakością obrazu od monitorów studyjnych, będących wzorcem i punktem odniesienia w studiach filmowych. Zmiana jednego ustawienia w menu pozwala więc użytkownikom serwisu Netflix uzyskać kolorystykę i dynamiczny kontrast identyczne z tym, co widział twórca obrazu. Jest to szczególnie zauważalne przy oglądaniu materiałów o dużych walorach wizualnych — na przykład wyprodukowanego przez Netflix serialu Zagubieni w kosmosie, w którym pozaziemskie krajobrazy i istoty ukazane są w nastrojowym świetle.

— Oglądając niedawno serial Zagubieni w kosmosie, byłem pod wrażeniem żywych krajobrazów: bujnych lasów, ocienionych pól śnieżnych i innych elementów wizualnych sprawiających, że przygody Robinsonów wciągały mnie jeszcze bardziej — Scott Mirer, Vice President, Device Partner Ecosystem w Netflix. — Z niecierpliwością czekamy, aż te same fantastyczne wrażenia staną się udziałem naszych abonentów z całego świata oglądających obraz na telewizorach Sony BRAVIA z nowej serii MASTER, które w trybie kalibracji aplikacji Netflix po raz pierwszy zapewnią studyjną jakość reprodukcji obrazu w domowym salonie.*

Serię BRAVIA MASTER tworzą dwa nowe telewizory Sony: OLED AF9 i LCD ZF9. Ich powstanie jest owocem ponad 50-letniego doświadczenia Sony w produkcji telewizorów. Obecna seria MASTER stanowi wyznacznik najwyższej jakości obrazu, jaką można uzyskać w warunkach domowych. Ma szereg funkcji smart i jako jedyna jest wyposażona w tryb kalibracji aplikacji Netflix.

Data rozpoczęcia sprzedaży telewizorów Sony z serii MASTER w Europie oraz ich ceny zostaną podane w późniejszym terminie.

*cała wypowiedź jest dostępna na oficjalnej stronie Netflix'a.

Informacja o Sony Corporation

Sony Corporation jest czołowym producentem sprzętu audiowizualnego, rozrywkowego, telekomunikacyjnego i informatycznego oraz podzespołów elektronicznych przeznaczonych na rynek masowy i dla odbiorców profesjonalnych. Działalność w segmentach muzyki, filmu, rozrywki interaktywnej i Internetu zapewnia Sony wyjątkową pozycję: światowego lidera w branży elektronicznej i rozrywkowej. Skonsolidowany obrót Sony w roku finansowym, który zakończył się 31 marca 2018 r., wyniósł w przybliżeniu 77 miliardów dolarów USA. Ogólnoświatowa strona www Sony: http://www.sony.net/

Informacje o serwisie Netflix

Netflix to jeden z największych na świecie internetowych serwisów rozrywkowych, z którego korzysta 130 mln użytkowników w ponad 190 krajach. Udostępnia on wiele gatunków filmów, seriali i programów w różnych językach. Netflix umożliwia użytkownikom oglądanie materiałów bez ograniczeń czasowych, o każdej porze, w dowolnym miejscu i przy użyciu niemal każdego urządzenia wyposażonego w ekran i połączonego z internetem. Rejestracja w serwisie pozwala na swobodne uruchamianie, zatrzymywanie i wznawianie odtwarzania — bez reklam i zobowiązań.