Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Serwis PlayMemories Online — z nowymi funkcjami — dostępny w Polsce!

Komunikat prasowy   •   Sty 20, 2014 09:00 CET

Z serwisu mogą obecnie korzystać mieszkańcy 15 krajów europejskich[i], w tym — od 20 stycznia 2014 r. — Polski, Austrii i Szwajcarii. Dostęp do niego można uzyskać poprzez logowanie przez przeglądarkę internetową w komputerze oraz z urządzeń z systemem Android albo iOS (aplikacja).

Nabywcy telewizorów BRAVIA 4K z oferty na 2014 rok będą mogli oglądać gromadzone przez lata kolekcje zdjęć. Będą mieli również dostęp do obrazów udostępnionych przez znajomych i członków rodziny w formie pokazu slajdów 4K z podkładem muzycznym. Funkcja pokazu slajdów znajdzie się na głównym ekranie, tak jak programy telewizyjne.

Nowa funkcja „All Sync” automatycznie zgromadzi wszystkie zdjęcia przechowywane w smartfonie, tablecie albo komputerze i prześle je na konto użytkownika w PlayMemories Online. Chmura PlayMemories umożliwia przechowywanie zdjęć w rozdzielczości HD, bez ograniczenia ich liczby[ii]. Oprócz tego, indywidualnie wybrane zdjęcia i filmy z komputera lub urządzenia mobilnego można przesłać do serwisu ręcznie, w pełnej rozdzielczości[iii]. Powstała w ten sposób biblioteka jest dostępna w dowolnym momencie i z dowolnego miejsca — za pośrednictwem smartfona, tabletu, komputera lub współpracującego telewizora BRAVIA.


[i] Polska, Austria, Szwajcaria, Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Belgia, Dania, Finlandia, Włochy, Holandia, Norwegia, Hiszpania i Szwecja

[ii] Zdjęcia przesłane automatycznie przez funkcję All Sync zostaną przeskalowane do wymiaru 1920 pikseli. Serwis nie będzie limitował liczby ani objętości takich zdjęć.

[iii] Do 5 GB pojemności dostępnej dla użytkownika.