Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Siedmioro polskich fotografów wśród finalistów Sony World Photography Awards 2014

Komunikat prasowy   •   Lut 04, 2014 01:01 CET

Siedmioro polskich fotografów znalazło się na liście finalistów i laureatów prestiżowego konkursu Sony World Photography Awards 2014 — jednego z najważniejszych na świecie konkursów fotograficznych. Jeden z laureatów to uczestnik konkursu dla profesjonalistów. Czworo finalistów zgłosiło swoje prace w kategorii otwartej. Wszyscy mają obecnie szanse na zwycięstwo w swojej kategorii i na cenne nagrody.

Siedmioro polskich fotografów startowało w konkursie dla profesjonalistów, w kategorii otwartej i konkursie młodzieżowym. Ich zdjęcia zostały zgłoszone w ośmiu kategoriach tematycznych. Fotografie Kacpra Kowalskiego — uczestnika konkursu dla profesjonalistów — wyróżniono w dwóch kategoriach: „Krajobraz” i „Współczesność”. Finałowe zdjęcia zostały wybrane przez zespół ekspertów z branży fotograficznej spośród niemal 140 tysięcy prac zgłoszonych przez fotografów ze 166 krajów na całym świecie. To najwyższa liczba zgłoszeń w siedmioletniej historii konkursu SWPA.

Wyróżnienia zdobyli:

Kategorie profesjonalne, laureat — oceniana była całość przedstawionego materiału

  • Kacper Kowalski, Krajobraz

Kategorie profesjonalne, finalista — oceniana była całość przedstawionego materiału

  • Kacper Kowalski, Współczesność
  • Mikołaj Nowacki, Podróż

Kategorie otwarte — dla entuzjastów, oceniane było pojedyncze zdjęcie

  • Mateusz Baj, Uśmiech
  • Artur Gutowski, Kultura i sztuka
  • Tomasz Kosiorek, Natura i dzika przyroda
  • Bartosz Rozalski, Podróż

Konkurs dla młodzieży — dla osób w wieku do 20 lat

  • Agata Mroczek, Portrety


Dodatkowe wyróżnienia zdobyły trzy zdjęcia autorstwa fotografów z Polski zgłoszone w ramach kategorii otwartej. Pełna lista finalistów w kategoriach profesjonalnych, otwartych i młodzieżowych znajduje się na stronie biura prasowego online Sony pod

Zwycięzców we wszystkich 14 kategoriach profesjonalnych, fotografa roku w konkursie otwartym oraz zdobywcę nagrody L’Iris D’Or i tytułu Fotografa Roku Sony World Photography Awards poznamy 30 kwietnia, podczas wieczoru galowego w Londynie.

Zdobywca głównej nagrody L’Iris d’Or otrzyma nagrodę w wysokości 25 tysięcy dolarów USA. Nagrodą dla Fotografa Roku w kategorii otwartej będzie 5 tysięcy dolarów USA. Wszyscy laureaci, w tym zwycięzcy poszczególnych kategorii, otrzymają ponadto najnowszy cyfrowy sprzęt obrazujący Sony.

Zakwalifikowane do finału fotografie można pobrać z press.worldphoto.org

Rejestracja w celu uzyskania akredytacji prasowej na press.worldphoto.org/register