Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Słuchawki douszne Sony XBA-C10: doskonały dźwięk i komfort użytkowania

Komunikat prasowy   •   Mar 18, 2013 09:00 CET

Sony zaprezentowało lekkie i wygodne w noszeniu słuchawki douszne XBA-C10 do codziennego użytku. Atutem nowego modelu jest bogate, finezyjne brzmienie, o klasę lepsze niż z typowych słuchawek dołączanych do odtwarzaczy przenośnych.

Pierwszorzędne brzmienie słuchawek XBA-C10 jest zasługą unikatowej technologii Sony Balanced Armature (BA). Miniaturowe przetworniki akustyczne BA czysto reprodukują partie wokalne i instrumentalne, zapewniają solidną dawkę basu, a przy tym są wygodne w noszeniu.

Miniaturyzacja przetwornika akustycznego pozwoliła ponadto na jego ergonomiczne ukształtowanie i dokładne dopasowanie do ucha. Uzyskano w ten sposób dwojakie korzyści: możliwość niezakłóconego słuchania ulubionych nagrań, wynikającą z lepszej izolacji zewnętrznych odgłosów, i słabsze przenikanie słuchanego dźwięku na zewnątrz, przyczyniające się do poprawy komfortu współpasażerów.

W trosce o komfort użytkownika słuchawki XBA-C10 mają innowacyjny kształt, który zapewnia stabilność i dokładne trzymanie się w uchu nawet podczas długotrwałego słuchania.

Dostępność dwóch wersji kolorystycznych — czarnej i białej — ułatwi dobór wyglądu do posiadanego odtwarzacza MP3 lub urządzenia przenośnego. Warto wspomnieć, że przewód słuchawkowy ma delikatnie karbowaną powierzchnię, co zapobiega jego splątaniu.

Nowe słuchawki Sony XBA-C10 będą dostępne w Polsce od kwietnia 2013 r.

Najważniejsze cechy XBA-C10
TypZamknięte, Balanced Armature
Przetwornik akustycznyBalanced Armature
Pasmo przenoszenia (Hz)5 Hz – 25 000 Hz
Czułość (dB/mW)100 dB (poziom wejściowy 150 mV)
Długość przewodu (m)1,2 m
Waga (g)Około 4 g (bez przewodu)
Dołączone wyposażenieWkładki douszne (SS, S, M, L), zaczep, regulator przewodu