Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Sony ogłasza dodatkowe możliwości pakietu SDK „Camera Remote” dla zewnętrznych twórców oprogramowania

Komunikat prasowy   •   Lip 16, 2020 16:15 CEST

Nowa wersja 1.01 umożliwia klientom komercyjnym wykorzystanie systemu Linux i nowych funkcji zdalnego sterowania aparatem

Firma Sony poinformowała o aktualizacji pakietu SDK „Camera Remote” do wersji 1.01. Nowe wydanie zwiększa uniwersalność pakietu, zapewniając twórcom oprogramowania i integratorom dodatkowe funkcje i możliwości.

Firma Sony jest liderem rynku aparatów pełnoklatkowych i bezlusterkowych, a jej oferta produktów cieszy się dużym zainteresowaniem odbiorców komercyjnych. Wychodząc naprzeciw ich potrzebom, w lutym bieżącego roku firma wydała pakiet SDK dla twórców oprogramowania, a następnie go rozwijała.

W nowej wersji 1.01 wprowadzono obsługę systemu Linux[i], ułatwiając wykorzystanie aparatów dostawcom profesjonalnych rozwiązań opartych na dronach. Aktualizacja rozszerza możliwości zdalnego sterowania ustawieniami i lepiej spełnia potrzeby klientów z takich branż, jak ochrona czy rozrywka. Do nowo wprowadzonych funkcji należą:

  • Możliwość wyboru ustawienia „Powiększenie”
  • Użycie rozszerzonego obszaru ostrości przy korzystaniu z funkcji „Położenie pola AF"[II]
  • Regulacja zoomu przy użyciu funkcji „Zoom Type Status” (Stan rodzaju zoomu), „Zoom Scale” (Skala zoomu) i „Zoom Bar Information” (Informacja o pasku zoomu)
  • Wybieranie szczegółowych ustawień balansu bieli (WB), takich jak własny balans bieli, blokada automatycznego balansu bieli (AWB), precyzyjna korekta na dwóch osiach i efekty zdjęciowe.
  • Sterowanie formatem nośnika, lampa błyskową i fotografowaniem z interwałem
  • Zmienianie liczby klatek na sekundę i formatu pliku przy nagrywaniu filmów

— Opinie klientów mają bardzo duży wpływ na wszystkie aspekty działalności Sony, a wobec znakomitego przyjęcia pierwszego pakietu SDK zamierzamy wprowadzać kolejne funkcje, o które proszą użytkownicy — mówi Yasuo Baba, dyrektor ds. marketingu sprzętu profesjonalnego w dziale Digital Imaging Sony Europe. — Rozwijając pakiet SDK, chcemy spełniać rosnące potrzeby naszych klientów komercyjnych z różnych branż i umożliwić im utrwalanie, pomiary i tworzenie niedostępnymi dotychczas metodami.

— Możliwość wykorzystania fantastycznej rozdzielczości aparatu a7R IV oznacza ogromny potencjał rozwojowy naszych produktów, zwłaszcza przeznaczonych do użytku w ochronie i systemach bezpieczeństwa — mówi Mike Dewhirst, dyrektor generalny Evolve Dynamics, brytyjskiej firmy inżynieryjnej specjalizującej się w systemach i oprogramowaniu bezzałogowych statków powietrznych (dronów) dla policji, ratownictwa i służb poszukiwawczych, a także myśliwców i wojska. — Koncentrujemy się na dostarczaniu najlepszych możliwych produktów dla policji brytyjskiej i innych klientów. Wersja 1.01 pakietu SDK Sony pozwoli nam skrócić prace rozwojowe co najmniej 3 razy, a tym samym szybciej wprowadzać na rynek bardziej zaawansowane produkty. Klienci będą zatem mogli osiągać swoje cele skuteczniej, szybciej i bezpieczniej.

Pakiet SDK w wersji 1.01 jest już dostępny do pobrania TUTAJ.

[i] Pakiet SDK w wersji 1.01 jest zgodny z 64-bitowym systemem Linux (ARMv8). Latem tego roku zostanie też zapewniona zgodność z wersją 32-bitową (ARMv7). Pakiet jest ponadto zgodny z systemami Windows 8.1 / 10.

[ii] Z wyjątkiem trybu AF z funkcją śledzenia ostrości

* Znaki towarowe lub zastrzeżone znaki towarowe stanowią własność odpowiednich właścicieli.

Sony Corporation jest czołowym producentem sprzętu audiowizualnego, rozrywkowego, telekomunikacyjnego i informatycznego oraz podzespołów elektronicznych przeznaczonych na rynek masowy i dla odbiorców profesjonalnych. Działalność w segmentach muzyki, filmu, rozrywki interaktywnej i Internetu zapewnia Sony wyjątkową pozycję: światowego lidera w branży elektronicznej i rozrywkowej. Skonsolidowany obrót Sony w roku finansowym, który zakończył się 31 marca 2018 r., wyniósł w przybliżeniu 77 miliardów dolarów USA. Ogólnoświatowa strona www Sony: http://www.sony.net/

O firmie Evolve Dynamics

Evolve Dynamics tworzy unikatowe systemy bezzałogowych statków powietrznych przystosowanych do pracy w intensywnym deszczu i silnym wietrze, szybkich we wdrażaniu i gwarantujących jeden z najlepszych w branży czasów lotu (1 godzina). Są one dostarczane z szeregiem pomocniczych narzędzi, takich jak tablety dla drugiego pilota czy rozwiązania do strumieniowej transmisji z terenu, dzięki czemu zapewniają użytkownikom pełen zestaw narzędzi do organizacji pracy. Dalsze informacje podano na stronie https://www.evolvedynamics.com/