Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Sony Europe przedstawia nowy zespół ds. marketingu europejskiego

Komunikat prasowy   •   Paź 11, 2012 10:00 CEST

Sony Europe ogłosiło kluczowe nominacje w nowym, paneuropejskim zespole ds. marketingu, który dzięki dogłębnej znajomości branży będzie prowadził kompleksowe kampanie służące inspirowaniu klientów i zaspokajaniu ich ciekawości.

Nowa struktura odzwierciedla przekształcenie Sony Europe z firmy tworzonej przez 10 niezależnych spółek handlowych w jeden podmiot o paneuropejskim zasięgu: sprawniejszy w działaniu, pozbawiony powielających się funkcji i struktur oraz skoncentrowany na potrzebach i oczekiwaniach klientów.

Wprowadzane zmiany są następstwem skupienia się firmy na globalnych priorytetach zdefiniowanych przez nowego prezesa zarządu i dyrektora generalnego Sony Kazuo Hirai: urządzeniach mobilnych, fotografii cyfrowej i grach, jak również na rewitalizacji działu telewizorów.

Nowym europejskim zespołem marketingowym pokieruje Gildas Pelliet, dyrektor ds. marketingu europejskiego, który objął to stanowisko w lipcu 2012 r. W wykorzystaniu wiedzy o wszelkich aspektach działalności firmy i w tworzeniu jednego, sprawnego zespołu będą go wspomagać osoby kierujące poszczególnymi platformami i marketingiem produktów:

  • Dimitris Kourepis, starszy wiceprezes ds. globalnego marketingu sieciowego i UX w Sony Corporation of America
  • Philippe Citroen, dyrektor ds. marketingu konsumenckiego Sony Europe i dyrektor zarządzający na Francję
  • Taro Kimura, dyrektor ds. planowania działań marketingowych w Sony Europe
  • John Anderson, dyrektor ds. marketingu produktów z segmentu domowej rozrywki i dźwięku w Sony Europe
  • Masato Nakano, dyrektor ds. marketingu produktów z segmentów VAIO, Tablet i Reader w Sony Europe. Masato Nakano jest również dyrektorem ds. rozwoju segmentów VAIO, Tablet i Reader w Sony Europe.
  • Tatsuya Akashi, dyrektor ds. marketingu produktów z segmentu obrazowania cyfrowego w Sony Europe
  • Tomohito Fukuta, dyrektor ds. marketingu produktów z segmentu nośników, zasilania i urządzeń peryferyjnych w Sony Europe
  • Mark Gurney, dyrektor ds. wiedzy o kliencie w Sony Europe
  • Laurence Auboin, dyrektor ds. konsumenckiej komunikacji marketingowej w Sony Europe


W prowadzeniu kompleksowych kampanii i wykorzystywaniu dogłębnej wiedzy będą ich wspomagać lokalni dyrektorzy ds. marketingu w poszczególnych krajach.

W Polsce marketingiem kieruje Izabela Wojnarowicz. Realizując plan rewitalizacji, Sony Europe nadal będzie współpracować z czołowymi agencjami marketingowymi.

Gildas Pelliet o nowej strukturze marketingu w Sony Europe

Sony uczestniczy w codziennym życiu ludzi z całego świata i rozbudza emocje znakomitymi treściami: chwilami z życia rodziny utrwalonymi przez aparat, nową muzyką słuchaną w gronie przyjaciół czy emocjonującymi filmami. Kluczem do tych przeżyć jest znakomita technologia. Sony nie ogranicza się do produkcji najlepszych urządzeń. Ambicją firmy jest zapewnianie niepowtarzalnych, bogatych, emocjonujących przeżyć. Na tym skupiają się wszystkie nasze działania.

Rynek europejski ma dla nas strategiczne znaczenie. Współpraca między zespołami tworzącymi treści, urządzenia i rozwiązania sieciowe działa jak prawdziwy katalizator, który pomaga nam w podejmowaniu wyzwań. Eliminując powielanie funkcji i struktur, usprawniając działanie i koncentrując się na nowych celach, możemy jeszcze lepiej zapewniać naszym klientom ekscytujące, inspirujące wrażenia.

Nowa struktura pozwoli zespołowi marketingowemu Sony Europe skoncentrować się na strategicznych priorytetach oraz wykorzystać własne doświadczenia i kompetencje do uzyskania imponujących rezultatów.

Zespół ds. marketingu europejskiego Sony Europe działa w nowych strukturach od października 2012 r.

Gildas Pelliet, dyrektor ds. marketingu Sony Europe

Gildas Pelliet został mianowany dyrektorem ds. marketingu Sony Europe w lipcu 2012 r. Do zakresu jego obowiązków należy kierowanie zespołami marketingowymi (krajowymi, grup produktowych i komunikacji marketingowej) w całej Europie oraz wprowadzanie produktów i organizowanie kompleksowych kampanii w celu przyciągnięcia i zainspirowania klientów. Wcześniej, od kwietnia 2011 r. Gildas Pelliet był dyrektorem zarządzającym Sony UK & Ireland. W swojej 23-letniej karierze w Sony Europe pracował w pięciu krajach europejskich (Francji, Holandii, Belgii, Włoszech i Wielkiej Brytanii), zdobywając rozległą wiedzę z dziedziny marketingu produktów, reklamy i zarządzania.