Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Sony i Lino Manfrotto rozpoczynają współpracę przy tworzeniu i marketingu produktów marki Gitzo i Manfrotto

Komunikat prasowy   •   Paź 17, 2017 06:00 CEST

Firma Sony zawarła umowę o współpracy w zakresie produkcji i marketingu z firmą Lino Manfrotto + Co. SpA („Manfrotto”): projektantem, producentem i dystrybutorem akcesoriów do fotografowania i wideofilmowania.

Zakres współpracy obejmie szereg produktów, zarówno zaawansowanych, przeznaczonych dla użytkowników profesjonalnych, jak i adresowanych do podróżników i entuzjastów-amatorów. Premiera pierwszego takiego produktu firmy Manfrotto zaplanowana jest na 2018 r. Będzie on należał do nowej linii, przeznaczonej do użytku z aparatami z wymiennymi obiektywami Sony α™. Obie firmy podjęły ponadto współpracę przy opracowywaniu nowej linii produktów do użytku profesjonalnego, które zamierzają sprzedawać pod markami Gitzo i Manfrotto.

Sony i Manfrotto planują pokazy produktów powstałych w wyniku nawiązanej współpracy na targach branżowych na całym świecie. Nadzór nad sprzedażą takich produktów i świadczeniem dla nich pomocy technicznej będzie sprawować zespół sprzedaży i marketingu firmy Manfrotto.

Poprzez nawiązaną współpracę Sony pragnie przyczynić się do dalszego rozwoju technologii obrazu cyfrowego oraz stymulować twórczy potencjał fotografów i wideofilmowców rozszerzoną ofertą akcesoriów.

O firmie Manfrotto (Lino Manfrotto + Co. SpA)

Firma Manfrotto zajmuje się projektowaniem, produkcją i sprzedażą różnorodnego osprzętu do kamer, aparatów i oświetlenia przeznaczonego na rynki profesjonalne: fotografii, kina, teatru, wydarzeń na żywo oraz wideofilmowania. Jej siedziba znajduje się w mieście Bassano del Grappa w północnych Włoszech. Bogata oferta produktów Manfrotto obejmuje statywy i głowice do statywów, stojaki do sprzętu oświetleniowego i akcesoria.

Firma powstała w 1972 r. W 1989 r. stała się częścią Vitec Group z Wielkiej Brytanii. Sprzedaż produktów Manfrotto na dziewięciu podstawowych rynkach — we Włoszech, Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Holandii, Chinach, Japonii, Hongkongu i Stanach Zjednoczonych — prowadzą własne spółki dystrybucyjne Manfrotto Distribution; w ponad 80 innych krajach i regionach sprzedażą zajmują się niezależni dystrybutorzy.

Manfrotto opracowuje ponadto produkty pod marką Gitzo, która w bieżącym roku obchodzi 100-lecie istnienia. Statywy tej marki są uważane przez profesjonalistów z całego świata za branżowy standard doskonałości.

Sony Corporation jest czołowym producentem sprzętu audio, wideo, fotograficznego, rozrywkowego, telekomunikacyjnego i informatycznego oraz podzespołów elektronicznych przeznaczonych na rynek masowy i dla odbiorców profesjonalnych. Działalność w segmentach muzyki, filmu, rozrywki komputerowej i Internetu zapewnia Sony wyjątkową pozycję: światowego lidera w branży elektronicznej i rozrywkowej. Skonsolidowany obrót Sony w roku obrachunkowym, który zakończył się 31 marca 2017, wyniósł w przybliżeniu 76 miliardów dolarów USA. Ogólnoświatowa strona www Sony: http://www.sony.net