Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Sony i Profoto ogłaszają współpracę i pierwszy produkt zintegrowany ze sprzętem obu producentów

Komunikat prasowy   •   Wrz 19, 2016 15:00 CEST

Podczas trwających w Kolonii targów Photokina 2016, firmy Sony i Profoto poinformowały o rozpoczęciu współpracy, której celem jest dostarczenie fotografom platformy pozwalającej urzeczywistniać ich ambitne i twórcze wizje.

Współpraca ma na celu zapewnienie zgodności lamp błyskowych i innych urządzeń firmy Profoto z aparatami Sony z wymiennymi obiektywami. W ramach współpracy, Profoto otrzymało licencję na specyfikację techniczną czterech[i] aparatów Sony, co umożliwi opracowanie produktów zapewniających użytkownikom aparatów serii α szerokie możliwości kształtowania oświetlenia.

— Z firmą Profoto łączy nas wspólna pasja i chęć tworzenia nowych środków wyrazu w fotografii. Cieszymy się, że użytkownicy produktów Sony α zyskają całe spektrum dodatkowych możliwości wykonywania zdjęć — komentuje Yosuke Aoki, dyrektor ds. marketingu produktów Digital Imaging na Europę i wiceprezes Sony Europe Ltd.

Pierwszym produktem Profoto, który powstał w wyniku nawiązanej współpracy jest sterownik Profoto Air Remote TTL-S, zapewniający bezprzewodową łączność i współpracę lampy błyskowej Profoto Air TTL z wybranymi aparatami Sony α. Air Remote TTL-S to mały, radiowy nadajnik bezprzewodowy podłączany do gorącej stopki aparatu Sony. Umożliwia on pomiar TTL przy korzystaniu z lamp błyskowych Air TTL. W trybie TTL użytkownik wybiera tylko kompozycję ujęcia i wykonuje zdjęcie, a komunikacja sterownika Air Remote TTL-S z lampą gwarantuje idealne naświetlenie. Elementem sterownika Air Remote TTL-S jest chroniona wnioskiem patentowym Profoto technologia synchronizacji z krótkimi czasami ekspozycji (HSS). Działa ona szybciej, wydajniej i bardziej niezawodnie niż jakiekolwiek z dostępnych obecnie na rynku rozwiązań HSS.

Sprzedaż sterownika Air Remote TTL-S na całym świecie rozpocznie się na początku 2017 roku. Pełne dane techniczne zamieszczono tutaj.

[i] Współpracujące modele aparatów to obecnie α7 II, α7R II, α7S II i α99 II

Sony Corporation jest czołowym producentem sprzętu audio, wideo, fotograficznego, rozrywkowego, telekomunikacyjnego i informatycznego oraz podzespołów elektronicznych przeznaczonych na rynek masowy i dla odbiorców profesjonalnych. Działalność w segmentach muzyki, filmu, rozrywki komputerowej i Internetu zapewnia Sony wyjątkową pozycję: światowego lidera w branży elektronicznej i rozrywkowej. Skonsolidowany obrót Sony w roku obrachunkowym, który zakończył się 31 marca 2016, wyniósł w przybliżeniu 72 miliardy dolarów USA. Ogólnoświatowa strona www Sony: http://www.sony.net