Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Sony na targach CES 2014 pod hasłem "Play"

Komunikat prasowy   •   Sty 07, 2014 02:00 CET

LAS VEGAS (CES, stanowisko Sony nr 14200), 6 stycznia 2014 r. — Na tegorocznych targach CES Sony prezentuje najnowsze technologie z segmentu elektroniki użytkowej. Każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie — telewizory o najwyższej rozdzielczości 4K, aparaty dla fotografów na każdym poziomie zaawansowania, smartfony, które zmieniają oblicze łączności mobilnej oraz nowe produkty SmartWear dla osób prowadzących aktywny tryb życia. Swoją ekspozycję Sony zatytułowało krótko i intrygująco: „Play”.

Słowo „Play” jest bardzo pojemne znaczeniowo — wyjaśnia Mike Fasulo, prezes i dyrektor generalny Sony Electronics. — Może odnosić się do gier, do wykonywania muzyki, oglądania lub uprawiania sportów, włączania odtwarzania w jakimś urządzeniu... Ale we wszystkich tych kontekstach kojarzy się z przyjemnością. Nasze nowe produkty skupiają się właśnie na tym aspekcie. Dzięki nim można czerpać więcej przyjemności z tego, co i tak się lubi. Połączenie technologii i doznań wywołuje w użytkowniku emocje, jakie potrafi zapewnić tylko nasz sprzęt. Podczas targów CES 2014 Sony demonstruje połączenie produktów, treści i serwisów internetowych, które gwarantują intensywną i pasjonującą rozrywkę w domu i poza nim.

Telewizory i treści 4K
Sony oferuje pełny ekosystem 4K, obejmujący rejestrację, produkcję i odtwarzanie materiałów w tym formacie. Składają się na niego między innymi

Oferta telewizorów

Dla zapewnienia nabywcom jeszcze bogatszej oferty treści 4K, Sony współpracuje z różnymi dostawcami materiałów, takimi jak serwis fotograficzny 500px, serwis z filmami YouTube i innymi. Rozszerzono również zakres współpracy z serwisem Netflix, który obecnie będzie dostarczał użytkownikom telewizorów BRAVIA materiały w formacie 4K. Oprócz tego, serwis PlayMemories Online stanie się dostępny dla posiadaczy telewizorów BRAVIA z 27 krajów.

Obraz cyfrowy
Oferta Sony nie ogranicza się do oglądania treści: bardzo ważne miejsce w niej zajmuje ich tworzenie. W zeszłym roku Sony dokonało znaczącego postępu w technologii obrazu cyfrowego, czego przejawem jest między innymi

Jeśli chodzi o kamery, do modelu Sony 4K Handycam

Zabawy z nowymi technologiami
Sony demonstruje ponadto dwie prototypowe technologie, stanowiące rozwinięcie koncepcji „Play”. Czujnik ruchów głowy to niewielki moduł przeznaczony do instalacji z tyłu okularów projekcyjnych Sony

Sony Mobile
Zwiedzający targi CES mogą poznać szereg innowacyjnych urządzeń mobilnych będących następcami i kontynuatorami udanego, flagowego smartfona Xperia Z. Oferta Sony obejmuje luksusowe urządzenia mobilne ze wszystkich grup produktów. Smartfon Xperia Z1 będzie obecnie sprzedawany również w USA, we współpracy z operatorem T-Mobile.

W rodzinie Xperia pojawi się również nowy model Xperia Z1s, wyposażony w najlepsze technologie fotograficzne smartfona Xperia Z1: obiektyw typu G, przetwornik Exmor RS do urządzeń mobilnych i procesor BIONZ do urządzeń mobilnych.

Urządzenie daje nowe możliwości wykorzystania wbudowanego aparatu, między innymi wprowadzonej w tym modelu funkcji sterowania nieostrością tła. To również pierwszy smartfon z fabrycznie zainstalowaną nową aplikacją PlayStation®App, pomyślaną jako pilot i drugi ekran do gier PS4. Dodatkową zaletą dla nabywców będzie dostęp do superszybkiej sieci 4G LTE operatora T-Mobile przy pobieraniu filmów i strumieniowo przesyłanej muzyki.

Kolejną nowością jest mniejsza wersja flagowego smartfona Sony. Model Xperia Z1 Compact łączy wszystkie cechy i technologie modelu Z1 z mniejszymi wymiarami. Nabywcy mają do wyboru cztery wyraziste kolory oraz ponad 130 innowacyjnych akcesoriów z technologią NFC. Projektanci Sony zaproponowali rozwiązanie, które znakomicie ułatwia przejście na platformę Xperia: system Xperia Transfer Mobile. Umożliwia on szybkie i wygodne przeniesienie kontaktów, muzyki, zdjęć, aplikacji i innych danych z telefonu z systemem Android lub iOS — bez używania komputera.
Sony przedstawiło ponadto zarys nowej wizji SmartWear Experience, w tym przyszłych produktów SmartWear przeznaczonych do współpracy ze smartfonami Sony Xperia i nową aplikacją Lifelog. Pierwszy modelem z nowej rodziny będzie SmartBand: urządzenie służące do rejestracji codziennych działań i ich wizualnej prezentacji w aplikacji Sony Lifelog. — Użytkownik może wspominać przeszłość, maksymalnie wykorzystywać teraźniejszość i planować przyszłość — mówi Kunimasa Suzuki, corporate executive officer, wiceprezes wykonawczy oraz prezes zarządu i dyrektor generalny Sony Mobile Communications. — Koncepcja SmartWear Experiences pokazuje, że życie to coś więcej niż ciąg podejmowanych działań. Tu chodzi o emocje i ruch, rozrywkę i informacje, odczucia i działania. O to, by się poruszać, a przede wszystkim by doznawać wzruszeń.

Aby zapewnić nabywcom jeszcze większe możliwości wyboru i systematycznie rozwijać wizję SmartWear Experience, Sony wykorzystuje otwarte oprogramowanie i sprzęt oraz nawiązuje współpracę w nowymi podmiotami.

Rozwój oferty produktów i treści 4K, dźwięk o wysokiej rozdzielczości, nowe aparaty cyfrowej i kamery, szereg urządzeń przenośnych, które można nosić na sobie albo ze sobą... Tegoroczna ekspozycja na targach CES 2014 pokazuje, że tegoroczne hasło „Play” zostało potraktowane przez Sony bardzo poważnie.

Lista nowości Sony (Informacje prasowe):