Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Sony na targach Photokina: święto fotograficznych możliwości

Komunikat prasowy   •   Wrz 18, 2012 08:00 CEST

Podczas odbywających się w tym tygodniu targów Photokina odwiedzający ekspozycję firmy Sony w hali 5.2 będą mogli praktycznie zapoznać się z wieloma inspirującymi, wygodnymi w użyciu produktami dla miłośników fotografii.

Odznaczające się wyjątkową jakością i twórczą uniwersalnością pełnoklatkowe przetworniki obrazu będą obecnie dostępne w znacznie większej ilości urządzeń Sony. Poza nowym aparatem z półprzezroczystym lustrem

Wyczekiwany z niecierpliwością model α99 to pierwszy aparat Sony z półprzezroczystym lustrem, w którym zastosowano pełnoklatkowy przetwornik obrazu Exmor CMOS o efektywnej rozdzielczości 24,3 megapiksela. Mimo swej solidnej konstrukcji, stworzonej z myślą o potrzebach zaawansowanych użytkowników, urządzenie jest także jednym z najlżejszych na świecie pełnoklatkowych aparatów cyfrowych z wymiennymi obiektywami. Światową nowością waparacie α99 jest system Dual AF, który umożliwia szybkie, dokładne nastawianie ostrości oraz jej śledzenie nawet wówczas, gdy obiekt opuści strefę pokrywaną przez system 19-polowy.

Model α99 dziedziczy „kinowe DNA” profesjonalnych kamer kinowych i zaawansowanych kamer wideo firmy Sony. Poza pełnoklatkową matrycą obrazu, do zastosowań profesjonalnych kwalifikują go takie rozwiązania, jak zapis filmów Full HD (50p/25p z możliwością zmiany na 60p/24p), ciągłość działania automatyki ostrości, profesjonalne funkcje audio i tryb zapisu ciągłego z wykorzystaniem dwóch kart pamięci.

Równocześnie z nowym aparatem α99 w ofercie pojawi się nowy obiektyw 300 mm F2,8 G SSM II (SAL300F28G2). Ten jasny superteleobiektyw różni się od swojego poprzednika znacznie udoskonaloną konstrukcją optyczną i wygodniejszą obsługą, a dzięki odpornej na kurz iwilgoć obudowie doskonale nadaje się do użytku w plenerze, przy pracy nad najtrudniejszymi nawet zleceniami.

Cyber-shot™ RX1: pełnoklatkowy aparat kompaktowyPełnoklatkowa matryca obrazu po raz pierwszy zawitała także do aparatów kompaktowych Sony Cyber-shot™. Model

Dzięki kamerze Full HD

Ceniona rodzina systemowych aparatów kompaktowych NEX powiększy się o adresowany do zaawansowanych użytkowników model

Ważąca zaledwie 90g, przeznaczona do montażu na kierownicy roweru, zakładania na głowę itp. kamera Action Cam

W ramach targów Photokina, w dniach 22 – 23 września odbędzie się także World Photo Educators' Symposium, zorganizowane przez Sony i World Photography Organisation (WPO). W tej wyjątkowej imprezie, wpisującej się w podejmowane przez Sony i WPO działania na rzecz poszukiwania i promowania nowych talentów, wezmą udział czołowi europejscy i amerykańscy wykładowcy kształcący przyszłych fotografów.

Sympozjum poprowadzi Virginia Morrison, dyrektor wykonawczy Society of Photographic Education (SPE) — amerykańskiej organizacji promującej dyskusję na temat fotografii.