Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Sony ogłasza aktualizację oprogramowania aparatu α9 z dodaną funkcją Real-Time Eye AF dla zwierząt, funkcją fotografowania interwałowego i zgodnością z pilotem RMT-P1BT

Komunikat prasowy   •   Wrz 24, 2019 13:30 CEST

Firma Sony opublikowała kolejną aktualizację wewnętrznego oprogramowania aparatu α9 (ILCE-9), wprowadzając takie istotne funkcje jak Real-Time Eye AF dla zwierząt[i], funkcję fotografowania interwałowego i zgodność z fotograficznym pilotem zdalnego sterowania RMT-P1BT[ii].

Aktualizacja do wersji 6.00 umożliwia technologii Sony Real-Time Eye AF wykrywać zarówno zwierzęta, jak i ludzi. Innowacyjne rozwiązanie jest oparte na sztucznej inteligencji, która rozpoznaje obiekty w celu wykrywania oczu i analizy ich położenia w czasie rzeczywistym. W zależności od warunków fotografowania użytkownik może wybrać tryb Animal lub Human Eye AF. Dzięki funkcji fotografowania interwałowego możliwe jest również tworzenie filmów poklatkowych 4K w komputerze.

Dodatkowo aktualizacja poprawia ogólną stabilność aparatu i sprawia, że jest on wygodniejszy w użyciu. Od teraz istnieje także możliwość przypisania przycisku menu do bezpośredniego otwierania widoku „My menu” (menu własnego). Wprowadzone zmiany obejmują również możliwość wyboru koloru ramki AF, umożliwiając użytkownikom wybór między czerwonym, szarym lub standardowym zielonym.

Nowa wersja oprogramowania pozwala na współpracę z bezprzewodowym pilotem RMT-P1BT umożliwiającym zdalne wykonywanie fotografii.

Aktualizacja do wersji 6.00 jest już dostępna: można ją bezpłatnie pobrać z witryny pomocy technicznej Sony[iii].

[i]Nie jest możliwe jednoczesne wykrywanie oka ludzkiego i zwierzęcego. Wykrywanie oka może być utrudnione, w zależności od otoczenia, typu i ruchów zwierzęcia.

[ii]Sprzedawany oddzielnie. Należy zaktualizować pilot do najnowszej wersji.

[iii]Wersja 6.00 dostępna dla Windows. Wersja 6.00 dostępna dla Mac.

Sony Corporation jest czołowym producentem sprzętu audiowizualnego, rozrywkowego, telekomunikacyjnego i informatycznego oraz podzespołów elektronicznych przeznaczonych na rynek masowy i dla odbiorców profesjonalnych. Działalność w segmentach muzyki, filmu, rozrywki interaktywnej i Internetu zapewnia Sony wyjątkową pozycję: światowego lidera w branży elektronicznej i rozrywkowej. Skonsolidowany obrót Sony w roku finansowym, który zakończył się 31 marca 2018 r., wyniósł w przybliżeniu 77 miliardów dolarów USA. Ogólnoświatowa strona www Sony: http://www.sony.net/