Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Sony ogłasza na targach IFA 2015 trzy nowe projektory do kina domowego

Komunikat prasowy   •   Wrz 02, 2015 16:45 CEST

Firma Sony powiększa ofertę projektorów do kina domowego: podczas targów IFA 2015 ogłoszono wprowadzenie trzech nowych modeli. Potwierdza to nieustanne dążenie Sony do zapewnienia widzom intensywnych przeżyć i nadzwyczajnej jakości. Nowe projektory mają rozdzielczość natywną 4K lub Full HD 3D i są oparte na najnowocześniejszej technologii. Dzięki nim wrażenia prawdziwego kina w domu stają się dostępne dla jeszcze szerszego kręgu odbiorców.

Wersje w kolorze białym — doskonałe do domowego salonu

Wszystkie trzy nowe modele będą oferowane nie tylko w wersji czarnej, ale i białej. Sony spełnia w ten sposób życzenie wyrażane przez klientów z całej Europy i zapewnia harmonijny wygląd projektora w nowych środowiskach instalacji, takich jak domowy salon. Obecne trendy w projektowaniu wnętrz oraz stale rosnąca popularność „kin w salonie” rodzą zapotrzebowanie na eleganckie projektory, które dzięki nierzucającemu się w oczy kolorowi będą wtapiały się w wystrój wnętrza.

Nowe modele o rozdzielczości natywnej 4K

Dwa spośród nowych modeli — VPL-VW520ES i VPL-VW320ES — mają rozdzielczość natywną 4K i zapewniają widzom zniewalające wrażenia. Są one następcami wcześniejszych, cieszących się ogromną popularnością projektorów VPL-VW500ES i VPL-VW300ES. Nowa lampa o przedłużonej żywotności wystarcza nawet na 6000 godzin pracy, a dzięki dużej jasności i kontrastowi zapewnia jeszcze żywszy obraz.

Oferowane przez Sony produkty o rozdzielczości natywnej 4K są bezkonkurencyjne pod względem jakości obrazu. Model VPL-VW520ES, zapewniający dynamiczny współczynniku kontrastu 300 000:1, to dodatkowo pierwszy projektor do kina domowego, którego łącze HDMI obsługuje materiały HDR (High Dynamic Range). Obrazy HDR umożliwiają maksymalnie wierne oddanie oglądanej rzeczywistości. Cechuje je większy kontrast, głębsza czerń i wyjątkowy zakres dynamiki. Firma Sony wprowadza obsługę materiałów HDR w całej gamie swoich produktów. Dzięki projektorowi VPL-VW520ES miłośnicy kina domowego uzyskają pełnię wrażeń wizualnych.

Modele VPL-VW520ES i VPL-VW320ES są oparte na zaawansowanej technologii paneli SXRD™. Zapewnia ona natywną rozdzielczość 4K bez sztucznych optymalizacji pikseli. Bogactwo i wierność reprodukowanych barw uzyskuje się dzięki firmowej technologii Sony TRILUMINOS™. Wyraźniejszy obraz przy oglądaniu dynamicznych scen kina akcji to z kolei zasługa technologii Motionflow.

Dzięki najnowszemu standardowi HDMI* oraz zgodności z HDCP 2.2 oba urządzenia są przystosowane do współpracy z najnowszymi serwisami oferującymi materiały 4K. Wbudowany nadajnik radiowy 3D emituje mocny sygnał bezprzewodowy i zwiększa zasięg oraz stabilność synchronizacji 3D.

Użytkownicy mogą także precyzyjnie dostosowywać obraz do własnych upodobań: służy do tego profesjonalna funkcja kalibracji. Pozwala ona na ręczne korygowanie odcienia, nasycenia i jasności poszczególnych składowych koloru (czerwonej, zielonej i niebieskiej) w celu nadania obrazowi żądanego wyglądu.

Maksymalnie 4K 60p, YCbCr 4:2:0 / 8 bitów

Dzięki natywnej rozdzielczości 4K i obsłudze materiałów HDR nowe projektory 4K firmy Sony są w stanie zagwarantować maksymalnie intensywne kinowe przeżycia — mówi Thomas Issa, menedżer produktu w Sony Professional Europe. — Dodatkową zaletą naszych produktów jest technologia SXRD. Zapewnia ona wysoką rozdzielczość obrazu i pozwala połączyć duży kontrast z wierną reprodukcją ruchu. Chcemy, by nasi klienci oglądali obraz w prawdziwej rozdzielczości 4K, zarówno w dedykowanej salce kinowej, jak i domowym salonie. Dziś liczą się jednak nie tylko możliwości techniczne. Oferujemy więc nasz sprzęt także w kolorze białym, dostosowanym do nowoczesnych instalacji, w których projektory nie są ukryte, lecz stanowią dominujący element pomieszczenia. Dla nas technologia i wzornictwo idą w parze, by zapewnić w domu wrażenie prawdziwego kina.

Nowy projektor VPL-HW65ES

Na targach IFA ogłoszono także model VPL-HW65ES, wyposażony w panele SXRD oraz drugą generację technologii Reality Creation. Pozwala on uzyskać w kinie domowym doskonały obraz Full HD za mniejszą cenę. Źródłem światła w projektorze VPL-HW65ES również jest lampa Sony o przedłużonej żywotności wystarczająca na 6000 godzin pracy. Urządzenie zawiera wbudowany nadajnik radiowy 3D oraz port USB do łatwego aktualizowania wewnętrznego oprogramowania. Do zdalnego sterowania projektorem można użyć łącza IP. Zapewnia ono współpracę z domowymi systemami automatyzującymi, a w połączeniu z niewielkimi wymiarami zewnętrznymi i skierowanym do przodu wylotem powietrza ułatwia instalację.

Nowe projektory będą dostępne od października 2015 r. Można je oglądać na ekspozycji Sony na targach IFA, hala 20 Messe Berlin. Więcej informacji można znaleźć pod adresem http://pro.sony.eu/products/projectors-homecinema

Sony Corporation jest czołowym producentem sprzętu audio, wideo, rozrywkowego, telekomunikacyjnego i informatycznego oraz podzespołów elektronicznych przeznaczonych na rynek masowy i dla odbiorców profesjonalnych. Działalność w segmentach muzyki, filmu, rozrywki komputerowej i Internetu zapewnia Sony wyjątkową pozycję: światowego lidera w branży elektronicznej i rozrywkowej. Skonsolidowany obrót Sony w roku obrachunkowym, który zakończył się 31 marca 2015, wyniósł w przybliżeniu 68 miliardów dolarów USA. Ogólnoświatowa strona www Sony: http://www.sony.net