Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Sony ogłasza wprowadzenie nowej serii szybkich, miniaturowych pamięci masowych SSD

Komunikat prasowy   •   Maj 01, 2018 10:00 CEST

  • Zewnętrzne napędy SSD ze złączem USB Type-C ułatwiającym podłączanie urządzeń z systemem Android
  • Łatwe, szybkie wykonywanie kopii zapasowych fotografii dzięki nowej funkcji współpracy z aparatami Sony α
  • Bardzo szybkie przesyłanie danych i trwała konstrukcja o małych wymiarach

Firma Sony powiększa ofertę zewnętrznych napędów SSD o nową, najbardziej zaawansowaną serię SL-E. Tworzące ją modele cechują się kieszonkowymi wymiarami stylowo wyglądającej obudowy oraz dużą pojemnością i szybkim, niezawodnym przesyłaniem danych.

Nowe napędy zaprojektowano z myślą o użytkownikach profesjonalnych: architektach, inżynierach i autorach badań. Choć ich miniaturowe obudowy są mniejsze od karty kredytowej, pojemność pamięci wynosi nawet 960 GB, co pozwala bezproblemowo zabierać ze sobą wszystkie ważne pliki.

Współpraca z szerokim wachlarzem urządzeń

Napędy SSD wyposażono w miniaturowe złącza USB Type-C, pozwalające dowolnie obrócić podłączany wtyk. Użytkownik może też korzystać ze standardowych przewodów z wtykami typu A. Dostępność obu rodzajów portów zapewnia współpracę z różnorodnymi urządzeniami: komputerami Mac i Windows, tabletami i smartfonami z systemem Android itp.

Idealne narzędzie dla zawodowego fotografa

Napęd SL-E stanowi doskonałe rozwiązanie dla osób zawodowo zajmujących się fotografią cyfrową. Łącze USB 3.1 drugiej generacji umożliwia superszybkie przesyłanie danych między napędem a komputerem, przez co idealnie sprawdza się przy zdalnym sterowaniu fotografującym aparatem, takim jak nowy Sony α7 III. Prędkość transmisji danych osiąga 540 MB/s (przy odczycie) i 520 MB/s (przy zapisie). Oznacza to możliwość szybkiego wykonywania kopii zapasowych oraz sprawdzania i retuszowania zdjęć. Przenośny, trwały napęd bardzo przyda się zatem podczas sesji zdjęciowych oraz w innych zastosowaniach profesjonalnych, w których wymagany jest łatwy zapis i przenoszenie dużych ilości danych oraz szybki dostęp do nich.

Bezpieczeństwo danych

Napęd SL-E jest oparty na technologii flash, nie zawiera więc żadnych ruchomych elementów. Zwiększa to odporność na wstrząsy i uderzenia, a ogranicza ryzyko uszkodzenia mechanicznego i jego potencjalnie katastrofalnych następstw w postaci utraty danych. Oprócz tego w napędzie jest zapisane oprogramowanie ENC DataVault Lite, pozwalające zapewnić pełną ochronę plików.

Projektanci serii E przewidzieli ponadto różne elementy zwiększające wygodę użycia. Należy do nich falowana powierzchnia ułatwiająca trzymanie oraz dobrze widoczna kontrolka dostępu.

Model SL-E o pojemności 240 GB, 480 GB lub 960 GB będzie do nabycia od maja 2018 r. 

Dane techniczne produktu znajdują się pod adresem: http://www.sony.pl/electronics/zewnetrzne-twarde-dyski/sl-e-series

Więcej informacji o Sony można znaleźć w serwisie presscentre.sony.eu

Sony Corporation jest czołowym producentem sprzętu audio, wideo, fotograficznego, rozrywkowego, telekomunikacyjnego i informatycznego oraz podzespołów elektronicznych przeznaczonych na rynek masowy i dla odbiorców profesjonalnych. Działalność w segmentach muzyki, filmu, rozrywki komputerowej i Internetu zapewnia Sony wyjątkową pozycję: światowego lidera w branży elektronicznej i rozrywkowej. Skonsolidowany obrót Sony w roku obrachunkowym, który zakończył się 31 marca 2017, wyniósł w przybliżeniu 76 miliardów dolarów USA. Ogólnoświatowa strona www Sony: http://www.sony.net