Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Sony otwiera europejskie Digital Motion Picture Centre na terenie Pinewood Studios

Komunikat prasowy   •   Lip 31, 2013 13:14 CEST

Firma Sony zapowiedziała dziś otwarcie nowego Digital Motion Picture Centre w Europie — w samym centrum produkcji filmowej, na terenie Pinewood Studios w Buckinghamshire (Wielka Brytania). Centrum DMPC(E), które zostanie otwarte jeszcze latem tego roku, będzie pełnić funkcję ogólnobranżowego ośrodka szkoleniowo-informacyjnego w zakresie najnowszych kamer firmy Sony w połączeniu ze sposobami organizacji pracy stosowanymi przez partnerów, którzy wyznaczają nowe standardy w kinematografii.

Będzie to ośrodek przeznaczony dla szerokiej społeczności produkcyjnej — operatorów filmowych, ekip filmowych, wypożyczalni sprzętu, ośrodków postprodukcji oraz niezależnych operatorów. Będą mieli okazję dowiedzieć się więcej na temat najnowszych technik i sprzętu, a także zdobyć praktyczne doświadczenia w zakresie różnych elementów łańcucha produkcyjnego. Będą mogli brać udział w zaplanowanych kursach i swobodnych dyskusjach.

„Nowe centrum będzie miejscem, gdzie członkowie europejskiej społeczności produkcyjnej będą mogli się spotkać, poznać najnowsze technologie i podzielić się doświadczeniami” — mówi Katsunori Yamanouchi, wiceprezes firmy Sony Professional Solutions Europe.

Centrum będzie czerpać ze wspólnego doświadczenia firmy Sony, jej partnerów oraz sieci sprzedaży Sony Professional Solutions Specialist, a także wykorzystywać kamery Super 35 mm z rodziny produktów CineAlta™ firmy Sony, w tym przełomowy model F65 oraz nowe modele F55 i F5. Istotną rolę będą odgrywać najnowocześniejsze narzędzia do kompleksowej organizacji pracy w technologii 4K oraz ekrany 4K i HD do wyświetlania obrazów w środowisku profesjonalnym i domowym.

„Firma Sony posiada ogromne sukcesy w produkcji wiodących technologii, w tym pierwszej na świecie kamery 24P” — mówi Peter Sykes, Strategic Technology Manager w firmie Sony. „Panuje coraz bardziej powszechne przekonanie, że wydajność nowych kamer, jak F65 i F55, otwiera zupełnie nowe możliwości kreatywne w zakresie najwyższej jakości projektów filmowych i telewizyjnych w technologiach 4K, 2K i HD. Centrum ma za zadanie ułatwić twórcom i ekipom produkcyjnym dostęp do technologii, wiedzy specjalistycznej oraz doświadczenia, są jest efektem wieloletnich wysiłków.”

Będzie to nie tylko centrum szkoleniowe, ale również ośrodek, z którego firma Sony będzie czerpać wiedzę na temat wymagań użytkowników w celu udoskonalania swojej produkcji.

„Aby odnieść sukces, firma Sony musi śledzić kluczowe wskaźniki branżowe i coraz bardziej unowocześniać swoją produkcję rozwiązań cyfrowych” — wyjaśnia Katsunori Yamanouchi. „Naszym celem jest rozpowszechnienie nowych, wspaniałych technologii i umożliwienie wszystkim w branży korzystania z nowych możliwości kreatywnych. Jesteśmy bardzo podekscytowani otwarciem centrum DMPC(E) na terenie Pinewood Studios, które jest wyrazem naszego zaangażowania we wsparcie innowacyjności w zakresie rozrywki kinowej i telewizyjnej.”

Darren Woolfson, Group Director of Technology, Pinewood Studios Group: „Pinewood Studios Group jest jednym z wiodących dostawców usług studyjnych i powiązanych usług dla ogólnoświatowej branży filmowej i telewizyjnej, a także miejscem powstania najbardziej udanych filmów i seriali w historii. Bardzo się cieszymy, że firma Sony wybrała Pinewood Studios jako lokalizację swojego nowego europejskiego centrum, dzięki któremu twórcy filmów będą mogli w najlepszy możliwy sposób wykorzystać nowe, ewoluujące technologie.”

Otwarcie centrum DMPC(E) zaplanowano na koniec września 2013 r.

Podaj swoje dane pod adresem pro.sony.eu/DMPC, aby otrzymywać najnowsze informacje na temat centrum Sony DMPC(E).

Więcej o Sony Professional: www.pro.sony.eu

Twitter @sonyproeurope / www.twitter.com/sonyproeurope