Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Sony partnerem technologicznym roadshow McDonald’s

Komunikat prasowy   •   Wrz 23, 2014 13:50 CEST

Sony jest partnerem technologicznym nowego przedsięwzięcia McDonald’s. Najnowsze urządzenia firmy zostały wykorzystane do stworzenia ciekawej multimedialnej wystawy. Goście mogą liczyć na wyjątkowe atrakcje: Multipanel 3D – stworzony z dwóch, prostopadle ustawionych telewizorów 3D Sony, na których można oglądać trójwymiarowy obraz, kino 3D – na ekranie szerokości 6 metrów wyświetlane są filmy równocześnie z dwóch projektorów 4K (Sony VPL-VW500ES) oraz wirtualny spacer po restauracji McDonald’s w okularach HMZ-T3 lub z wykorzystaniem smartfonów i tabletów Xperia Z2, które są unikalnym uzupełnieniem całej wystawy.

Ośmioosobowe grupy zaczynają zwiedzanie od pierwszej strefy, w której można dowiedzieć się więcej na temat surowców wykorzystywanych w McDonald’s. Przechodząc dalej, goście mogą zobaczyć Multipanel 3D – dwa telewizory 3D umieszczone prostopadle do siebie wraz z pełnym osprzętem i oprogramowaniem, które pozwala na stworzenie trójwymiarowego obrazu pomiędzy urządzeniami. Obserwując wyświetlone przedmioty w okularach 3D, przy pomocy gestów można w dowolnym kierunku obracać produkty McDonald’s, znajdujące się „przed” ekranami telewizorów. W efekcie możemy dokładnie obejrzeć każdy element i produkt, który powstaje w restauracji.

W strefie drugiej, poświęconej produkcji, na odwiedzających czeka kino 3D. Prezentowane filmy zostały wyprodukowane przy użyciu dwóch kamer Sony NEX-FS700RH. Obraz jest wyświetlany na ekranie 6 x 1,7 m z dwóch projektorów 4K Sony VPL-VW500ES. Można tu zaobserwować wykorzystanie funkcji edge blending, czyli łączenia obrazu z dwóch urządzeń.

Kolejna strefa to wirtualny przewodnik po restauracji McDonald’s. Goście mogą użyć specjalnych okularów, w których umieszczony jest smartfon Sony Xperia Z2, sprawdzić jak działają okulary projekcyjne HMZ-T3 lub odbyć wirtualny spacer po restauracji na tablecie Sony Xperia Z2.  

W strefie czwartej na gości czeka quiz, a nagrodą jest poczęstunek w mobilnej restauracji McDonald’s. Finałową niespodzianką multimedialnej wystawy jest hologram.

Wszystkie dodatkowe informacje dla zwiedzających są wyświetlane na najnowszych,
65-calowych telewizorach 4K Sony BRAVIA X9.

Harmonogram:

20.09. - Słupsk, Plac Zwycięstwa
21.09. - Koszalin, CH Atrium
27-28.09. - Lublin, Plac Zamkowy
4.10. - Bydgoszcz, Rynek
5.10. - Toruń, Rynek Nowomiejski
11-12.10. - Łódź, Manufaktura
18-19.10. - Lubin, Cuprum Arena

Na trasie wystawy, planowane są również kolejne miasta: Katowice, Wrocław, Kraków oraz Poznań.

Sony Corporation jest czołowym producentem sprzętu audio, wideo, rozrywkowego, telekomunikacyjnego i informatycznego oraz podzespołów elektronicznych przeznaczonych na rynek masowy i dla odbiorców profesjonalnych. Działalność w segmentach muzyki, filmu, rozrywki komputerowej i Internetu zapewnia Sony wyjątkową pozycję: światowego lidera w branży elektronicznej i rozrywkowej. Skonsolidowany obrót Sony w roku obrachunkowym, który zakończył się 31 marca 2014, wyniósł w przybliżeniu 75 miliardów dolarów USA. Ogólnoświatowa strona www Sony: http://www.sony.net